W Indonezji odkryto nowy gatunek rekina

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

We wschodniej części Indonezji odkryto nowy gatunek rekina, który pełza po dnie morza, odpychając się płetwami. Rekin żerują w nocy w poszukiwaniu małych rybek i skorupiaków, podaje The Guardian.

 

Odkrycia dokonali naukowcy z Międzynarodowego Towarzystwa Ochrony Przyrody w okolicach wyspy Halmahera.  Wyspa ta leży na zachód od Nowej Gwinei. Nazwa nowego gatunku brzmi - Hemiscyllium Halmahera. Maksymalna długość ciała tych rekinów wynosi 80 centymetrów.

 

Dla człowieka nie są groźne, choć są niewątpliwie drapieżnikami. Zdaniem przedstawicieli Międzynarodowego Towarzystwa Ochrony Przyrody odkrycie nowego gatunku rekinów powinno przyciągnąć płetwonurków na wyspę Halmahera. Ketut Putra Saryan, przedstawiciel lokalnej społeczności w Indonezji powiedział z kolei, że odkrycie pomoże naukowcom zwrócić uwagę opinii publicznej na fakt, że większość rekinów jest nieszkodliwa dla ludzi i wymaga ochrony.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Jeszcze rosną drzewa, które to widziały,
Jeszcze ziemia pamięta kształt buta, smak krwi.
Niebo zna język, w którym komendy padały,
Nim padły wystrzały, którymi wciąż brzmi.

Jacek Kaczmarski, „Katyń”

Skomentuj