W Indonezji ocean wyrzucił na brzeg 10 kaszalotów

Kategorie: 

Źródło: kadr z Twittera

Na jednej z plaż w indonezyjskiej prowincji Aceh znaleziono 10 wielorybów, które utknęły w śmiertelnej pułapce. Liczni wolontariusze przystąpili do akcji ratowniczej przedstawicieli tego zagrożonego gatunku. 

 

Dla 4 kaszalotów nie było już ratunku i zwierzęta zginęły, ale 6 kolejnych udało się uratować i wróciły z powrotem do oceanu. Akcja ratunkowa trwała ponad 30 godzin.

 

Według lokalnych działaczy organizacji ekologicznej WWF, uratowanie kaszalotów nie jest łatwym zadaniem ze względu na ich wagę, ale na szczęście tym razem przynajmniej częściowo się to udało.

 

Wypłynięcia wielorybów na plaże Indonezji nie są zbyt częstym zjawiskiem. Ostatnio doszło do czegoś takiego mniej więcej rok temu, gdy 29 zwierząt znaleziono na wybrzeżu wyspy Jawa. 

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Eva11

biedactwa ....wspaniale

biedactwa ....wspaniale istoty ! uwielbiam poprostu ...

jak ,,chory,, umysl moze myslec,ze to piekno moze byc zrodzone przez przypadek ?

tak ogromne i tak bezbronne ...dlaczego czlowiek bedac czescia tak wspanialego aktu stworzenia jest czasami tak odrazajacy ?

 

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Fuksuhima Daiichi - POTWORNIE

Fuksuhima Daiichi - POTWORNIE NIE WYOBRAŻALNE SKAŻENIE OCEANÓW I CAŁEJ ZIEMI !!!
CO W NATURZE TO I U LUDZI.
UWAGA 30% większa umieralność ludzi na całym świecie.

I Bonus:
Chcesz zarobić łatwo 20.000zł to namierz Jacka Caleib'a Biggrin (to nie jest zlecenie - taką ofertę mogą przyjąć detektywi i policja, bo ten typ grozi prawdziwym Polakom śmiercią.)
Ponoć to chazarski zydek o nazwisku Bielak
https://www.cda.pl/PRAWDA_DLA_POLAKA

Portret użytkownika wyzdro

Czy nikomu nie przyszło na

Czy nikomu nie przyszło na myśl że te zwierzęta sa inteligetne i jest jakiś powód że popełniaja samobójstwo , na przykład są chore i poświęcają swoje życie aby choroba nie przeniosła się na inne osobniki.Czy był przypadek aby grupa młodych i głupich kaszalotów przez brak doświadczenia została wyrzucona na plaże ?

Skomentuj