W Indonezji na płycie lotniska zderzyły się dwa samoloty

Kategorie: 

Źródło: https://twitter.com/airlivenet

Na indonezyjskim lotnisku dwa samoloty pasażerskie zderzyły się skrzydłami. Według doniesień mediów, około dwustu pasażerów przebywało w obu statkach powietrznych w chwili wypadku.

 

Do zdarzenia doszło na lotnisku Kualanamu, obsługującej miasto Medan. Dwie maszyny doznały poważnych uszkodzeń skrzydeł. Według brytyjskiej gazety Express, incydent wydarzył się, gdy ATR 72-500 linii lotniczej Lion Group wylądował, a Boeing 737 Wings Air przygotowywał się do startu.

 

Minister Transportu Indonezji Budi Karian Sumadi zarządził dochodzenie i wezwał pilotów oraz ludzi odpowiedzialnych za kierowanie ruchem lotniczym do zachowania większej ostrożności i przestrzegania procedur. Z powodu kolizji, administracja została zmuszona do zamknięcia portu na 20 minut, aby odholować uszkodzone maszyny. Na szczęście, w wyniku wypadku nikt nie został ranny, a po zderzeniu wszyscy pasażerowie zostali bezpiecznie ewakuowani.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj