W Indonezji już ponad 21 wulkanów klasyfikuje się jako potencjalnie niebezpieczne

Kategorie: 

Wikimedia.com

Indonezja, znajdująca się w obrębie pacyficznego pierścienia ognia, ma około 130 aktywnych wulkanów. Teraz wiele z nich wykazuje się większą niż normalna aktywność sejsmiczną. Wiele z nich jednocześnie jest w stanie alarmu wulkanicznego.

 

Narodowa Agencja łagodzenia skutków klęsk żywiołowych (BNPB) ma dane, z których wynika, że 21 czynnych wulkanów posiada status powyżej normy.

"Pięć wulkanów ma stan alarmowy (poziom III) są to Mt Tambora, Mt Anak Ranakah, Mt Papandayan, Mt Karangetang i Mt Lokon", powiedział we wtorek Szef Centrum Przetwarzania Danych BNPB Sutopo Purwo Nugroho.

Wyjaśnił on, że stan Mt Tambora i Mt Anak Ranakah podniesiony został prawie w tym samym czasie, w dniu 8 września 2011 roku.

 

Oprócz tych informacji , status 16 wulkanów w Indonezji, jest na poziomie II mianowicie Soputan, Ibu, Lewotobi Perempuan, Marapi, Bromo, Dieng, Gamkonora, Merapi, Sinabung, Talang, Kerinci, Krakatau, Semeru, Sangeangapi, Gamalama i Dukuno .

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika enceladus 01

Na razie w Indonezji wybuchła

Na razie w Indonezji wybuchła panika.

Aktywność sejsmiczna wokół najgroźniejszego wulkanu świata wzrosła 40-krotnie.

Kolejne wstrząsy w rejonie wulkanu Tambora w Indonezji wróżą rychłą eksplozję. W sierpniu było ich już 200. Ostatnią erupcję, z 1815 roku, mieszkańcy Europy i Ameryki Północnej zapamiętali jako "rok bez słońca" - donosi news.yahoo.com.

Wybuch sprzed 200 lat wyrzucił do atmosfery 400 mln ton trujących gazów. W najbliższej okolicy góry Tambora zginęło ponad 90 tys. osób. Poza jednym, niegroźnym epizodem z lat 60. XX wieku, Tambora pozostał uśpiony. Aż do teraz.

http://www.sfora.pl/Zabojczy-wulkan-grozi-wybuchem-Masowa-ewakuacja-a36071

Portret użytkownika nefretete

devoratus  Dziekuje za

devoratus  Dziekuje za odpowiedz... Po przeczytaniu artykulu ktory podaje Kosmozaur  bede sie nadal trzymala tego ze wesze tu jakas niezgodnosc faktow..."Od kilku tygodni wulkanolodzy obserwują podwyższoną aktywność Tambory, choć na razie nie widoczny jest charakterystyczny pióropusz gazów i popiołów. Jednak niemal bez przerwy dochodzi do wstrząsów ziemi, które systematycznie się nasilają."

Skomentuj