W Indiach znikają rzeki. Winne są gigantyczne zapadliska i pęknięcia ziemi

Kategorie: 

Źródło: YouTube/Mathew Abraham

Monsunowe deszcze padające w Indiach od 29 maja spowodowały dotychczas śmierć 491 osób. Stany powodziowe spowodowały również niebezpieczne zmiany geologiczne – gigantyczne pęknięcia w ziemi powodują wysychanie rzek i studni głębinowych.

Seria problemów, w tym rosnący poziom rtęci, spadek poziomu wody w rzekach, nagłe wysychanie studni oraz wyczerpywanie się zasobów wód podziemnych wywołały powszechne zaniepokojenie w różnych częściach Kerali – stanu na południu Indii.

 

Wiele rzek, w tym Periyar, Bharathapuzha, Pampa i Kabani, które wylewały podczas ulew, obecnie wysycha, a ich poziom znacznie się obniżył. Oprócz tego zasoby wód podziemnych zmniejszają się z alarmującą prędkością w wielu okręgach.

 

Dramatyczne powodzie monsunowe zmieniły topografię terenu w wielu miejscach, powodując gigantyczne pęknięcia, szczególnie w obszarach dystryktów Idukki i Wayanad.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj