W Indiach znaleziono zwłoki istoty przypominającej dinozaura żyjącego w naszych czasach

Kategorie: 

Źródło: The Mirror

Do dziwnej sytuacji doszło niedawno w Indiach. Odnaleziono szczątki stworzenia, które jest zaskakująco podobne do dinozaurów, które oficjalnie wymarły 65 milionów lat temu. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to skamieniały szkielet, tyko całkiem świeże kości, pokryte jeszcze kawałkami mięsa! 

 

Według brytyjskiego The Mirror, ciało zostało znalezione w miejscowości Jaspur, w stanie Uttarakhand. Zwłoki zostały znalezione przez elektryka, który porządkował opuszczoną podstacji, która została zamknięta 35 lat temu. Odnalezienie tych pozostałości doprowadziło do powszechnej konsternacji. Wszyscy, którzy widzieli te zwłoki twierdzili, że nie są podobne do jakiegokolwiek znanego zwierzęcia, z wyjątkiem dinozaura.

 

Ten "dinozaur" mógł być dość mały, może wielkości średniego ptaka. Wygląda na to, że stworzenie biegało na dwóch silnych tylnych nogach i prawdopodobnie było drapieżnikiem. Z wyglądu jest podobny do wymarłego teropoda zwanego dromeozaurem. Długość znalezionego stworzenia to tylko 28 cm.

Dromeozaur - źródło: wikipedia

Teraz zwłoki zostały wysłane do naukowców, którzy zajmą się ich identyfikacją i datowaniem. Hinduscy eksperci przyznają, że nikt jeszcze nie wie jakie to zwierzę, ale jest bardzo podobne do dinozaurów. Specjaliści stwierdzili jednak, że nie można powiedzieć obecnie nic pewnego i odniosą się do tego znaleziska po otrzymaniu wyników badań.

Paleontolog Aaryan Kumar z University of Delhi, z kolei kategorycznie odrzuca sugestię, że może to być dinozaur. Jest on przekonany, że wszystkie teropody wymarły 65 milionów lat temu, a ich pozostałości nie mogły być utrzymane w takim stanie do dnia dzisiejszego, nawet z kawałkami tkanki na kościach. 

Jednak w wywiadzie przyznał, że na zewnątrz przypomina dinozaura z podrzędu teropodów. Teropodów to drapieżne dinozaury, którzy chodzą na dwóch nogach, najbardziej znany z nich to oczywiście Tyranozaur, ale występowały też niewielkie Deinonychus o długości do 3 metrów. Na jednym krańcu tego podrzędu są giganty w postaci wspomnianego Tyranozaura lub bardzo małe osobniki jak Anchiornis, który osiągały długość 30-40 cm i są uważane za możliwych przodków dzisiejszych ptaków.

 

Szczątki z Jaspur zostały wysłane do identyfikacji przez paleontolog Uniwersytetu Kumaun w stanie Uttarakhand.  Według krytyków na zdjęciach przedstawiono prawdopodobnie mumię kota lub jakieś zmutowane zwierzę. Nikt raczej nie zadaje tam pytania czy po Indiach w naszych czasach nadal biegają niewielkie teropody.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika si

dosc pospolite stworzenie

dosc pospolite stworzenie himera hybryda itp nie zwykle inteligetne podejrzewam ze bardziej od wiekszosci tych od srania w okna newegowcow. kamufluje swoja dzialalnosc drapieznicza ale tez lubi grzies tam kosteczke podrzucic. pozostaja jeszcze kwestie miedzy wymiarowe itp itd 

Portret użytkownika remi

Nie przejmuj sie nim on

Nie przejmuj sie nim on wszedzie widzi UFO , ziemia jest plaska, rzadza nami jaszczury, co najmniej 3 razy dziennie ktos chce go zdepopulowac, cos mu rozpylaja nad glowa itd itd  dla niego ten portal to prawda objawiona

Strony

Skomentuj