W Indiach znaleziono dziwnego żółtego żółwia

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Niedawno w Indiach złowiono niezwykłego, całkowicie żółtego żółwia. Dziwne stworzenie zostało uratowane przez mieszkańców wioski Sujanpur po tym, jak odkryli gada wędrującego po okolicy. 

Zamiast zatrzymać zwierzę jako atrakcję lub maskotkę miejscowości lub, co gorsza, podać je w jakiejś jedynej w swoim rodzaju zupie żółwiowej, postanowili przekazać je urzędnikom zajmującym się dziką przyrodą, którzy byli zdumieni jego nietypowym wyglądem.

 

Cała skorupa i ciało uratowanego żółwia są żółte. To bardzo rzadka mutacja, o czym świadczy fakt, że nikt z ludzi, którzy widzieli to stworzenie nie spotkał się nigdy z czymś podobnym. Jeśli chodzi o to, co mogło spowodować jego wyjątkowe zabarwienie, eksperci sugerują, że jest to prawdopodobnie spowodowane albinizmem. Może o tym świadczyć to, że ​​oczy zwierzęcia są różowe.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj