W Indiach znajduje się najpotężniejsza na świecie farma słoneczna

Kategorie: 

Źródło: Adani Green Energy Ltd

W stanie Tamilnadu w miejscowości Kamuthi (południowe Indie), znajduje się ogromna elektrownia słoneczna, która przebija wszystkie tego typu instalacje na świecie w produkcji energii odnawialnej. Indie stały się trzecim największym producentem energii z elektrowni słonecznych.

 

Tamtejsza farma fotowoltaiczna zajmuje łączny obszar 10 kilometrów kwadratowych. Składa się w sumie z 2,5 miliona paneli słonecznych, które łącznie generują moc 648 megawatów. Za projekt odpowiedzialny jest indyjski koncern Adani Group.

 

Całość składała się dotychczas z czterech połączonych ze sobą elektrowni. Piąta farma została wybudowana w ciągu 8 miesięcy i oddana do użytku we wrześniu bieżącego roku. Prace nad nią pochłonęły 679 milionów dolarów. W nadchodzących latach, Indie zbudują kolejne farmy słoneczne. Kraj chce docelowo zasilać 60 milionów mieszkań dzięki energii odnawialnej.

 

W Kalifornii również znajduje się ogromna farma fotowoltaiczna. Choć zajmuje aż 25 kilometrów kwadratowych, generowana przez nią moc wynosi 550 megawatów. Indyjska instalacja w Tamilnadu jest zatem mniejsza, ale produkuje większe ilości energii.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj