W Indiach zbudowano najwyższy posąg na świecie

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W Indiach oficjalnie otwarto nowy gigantyczny posąg, która osiąga wysokość aż 182 metrów i w związku z tym jest oficjalnie najwyższym na świecie pomnikiem w postaci statuy. 

Oficjalne otwarcie monumentu nazywanego Statuą Jedności nastąpiło 31 października bieżącego roku. Posąg ten przedstawia Sardara Vallabhbhaia Patela, jednego z przywódców ruchu na rzecz niepodległości Indii od Wielkiej Brytanii, który działał w pierwszej połowie XX wieku. Pomnik znajduje się na wyspie Sadhu w stanie Gujarat.

 

Pomnik Jedności jest najwyższą tego typu konstrukcją na świecie. Bez cokołu jego wysokość wynosi 182 metrów, a z cokołem aż 240 m. Wcześniej, najwyższym na świecie posągiem był Wielki Budda z Lushan, który osiąga wysokość 153 m. 

Budowa Statuy Jedności trwała nieco mniej niż cztery lata. Oficjalne otwarcie pomnika został zaplanowane tak, aby przebiegło w 143 urodziny Patela.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Medium

Rocznica wcale nie jest

Rocznica wcale nie jest okrągła, a sama statua nieco smutna. Ważny jest bardziej powód jej postawienia, o co nie zahaczył nawet autor artykułu. Prawdopodobnie Indie szykują się do jakiejś ważnej roli w światowej społeczności.

Portret użytkownika PawełS

Nie wiem czemu tak wszyscy tu

Nie wiem czemu tak wszyscy tu płaczecie. To nie jest 2gi największy posąg tylko pierwszy. 400mln $ to nie jest jakaś horrendalna kwota. Turystyka wzrośnie, praca dla biednych się pojawi, napewno na turystach zarobią więcej niż od indyjskiego przedsiębiorcy robiąc dużo lżejszą robotę np serwując regionalne potrawy czy sprzedając pamiątki. Każde takie miejsce na Ziemi, w którym jest coś specjalnego przyciąga podróżników z całego świata. Zobaczycie, że w niedługim czasie będziecie mogli zobaczyć zdjęcia i filmy ludzi, którzy pojechali tam tylko po to, żeby zobaczyć ten posąg. No a to co przedstawia to już srał pies. 

Portret użytkownika Solo8o

Przeciętny przedstawiciel

Przeciętny przedstawiciel gatunku ludzkiego ma na ten temat takie samo zdanie jak Ty, poza małą garsktką pożytecznych idiotów, którzy krzyczą najgłośniej i wszędzie gdzie się da powtarzają jak mantre wgrane oprogramowanie, albo za kasę. Oraz kilka osób, które też są zdania takiego jak Ty ale wymyślają takie kretynizmy by podtrzymywać w Tobie program niegodnego, głupiego stworzenia jakim jest człowiek, który w tej części świata przez wieki był wdrażany przez kościół katolicki. Który sądząc po Twoim wpisie najwyraźniej bardzo dobrze zakorzenił się w ludzkiej podświadomości. Ludzkość nie jest głupia tylko jest ogłupiana.

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Portret użytkownika Arya

Ludzkość nie jest głupia

Ludzkość nie jest głupia tylko jest ogłupiana.

W dużej mierze jest to prawdą. Ale wczoraj pisałem z dziewczyną poznaną w internecie i musze stwierdzić, ze ona nie jest ogłupiona tylko najzwyczajniej w świecie po prostu tępa. A takie osoby jesli do tego są celowo ogłupiane, to efekt jest widoczny od razu.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika żulo

Ha. Indie, więc pewnie nie ma

Ha. Indie, więc pewnie nie ma windy na górę i fajnego tarasu na szczycie głowy Smile

A poza tym to świetnie oddaje charakter kraju. Bida z nędzą. Syf kiła i mogiła. Brud i ubóstwo. Ale mega pomnik jest! Pariasowkie pocybuty będą mieć teraz sporo roboty z wyczyszczeniem jednego paznokcia.

Strony

Skomentuj