W Indiach zbudowano najwyższy posąg na świecie

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W Indiach oficjalnie otwarto nowy gigantyczny posąg, która osiąga wysokość aż 182 metrów i w związku z tym jest oficjalnie najwyższym na świecie pomnikiem w postaci statuy. 

Oficjalne otwarcie monumentu nazywanego Statuą Jedności nastąpiło 31 października bieżącego roku. Posąg ten przedstawia Sardara Vallabhbhaia Patela, jednego z przywódców ruchu na rzecz niepodległości Indii od Wielkiej Brytanii, który działał w pierwszej połowie XX wieku. Pomnik znajduje się na wyspie Sadhu w stanie Gujarat.

 

Pomnik Jedności jest najwyższą tego typu konstrukcją na świecie. Bez cokołu jego wysokość wynosi 182 metrów, a z cokołem aż 240 m. Wcześniej, najwyższym na świecie posągiem był Wielki Budda z Lushan, który osiąga wysokość 153 m. 

Budowa Statuy Jedności trwała nieco mniej niż cztery lata. Oficjalne otwarcie pomnika został zaplanowane tak, aby przebiegło w 143 urodziny Patela.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Rocznica wcale nie jest

Rocznica wcale nie jest okrągła, a sama statua nieco smutna. Ważny jest bardziej powód jej postawienia, o co nie zahaczył nawet autor artykułu. Prawdopodobnie Indie szykują się do jakiejś ważnej roli w światowej społeczności.

Portret użytkownika PawełS

Nie wiem czemu tak wszyscy tu

Nie wiem czemu tak wszyscy tu płaczecie. To nie jest 2gi największy posąg tylko pierwszy. 400mln $ to nie jest jakaś horrendalna kwota. Turystyka wzrośnie, praca dla biednych się pojawi, napewno na turystach zarobią więcej niż od indyjskiego przedsiębiorcy robiąc dużo lżejszą robotę np serwując regionalne potrawy czy sprzedając pamiątki. Każde takie miejsce na Ziemi, w którym jest coś specjalnego przyciąga podróżników z całego świata. Zobaczycie, że w niedługim czasie będziecie mogli zobaczyć zdjęcia i filmy ludzi, którzy pojechali tam tylko po to, żeby zobaczyć ten posąg. No a to co przedstawia to już srał pies. 

Strony

Skomentuj