W Indiach, w ciągu dwóch dni, od błyskawic zginęło 128 osób

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Tegoroczne monsuny powodują coraz więcej ofiar. W północnych i północno-wschodnich Indiach, w ciągu ostatnich 48 godzin, od piorunów zginęło aż 128 osób.

 

W Bihar od błyskawic zginęły 72 osoby, w tym trzech małych dzieci. Co najmniej 56 osób zginęło z powodu burzy w stanie Uttar Pradesh. Dodatkowo przynajmniej 80 osób utonęło lub zginęło od powalonych drzew i dachów budynków. Według lokalnego urzędu do spraw zarządzania katastrofami naturalnymi, w sumie ofiar ekstremalnej pogody jest ponad 200.

 

Monsuny są też niszczące dla amiejscowego rolnicta. Wyładowania atmoosferyczne zabiły tysiące zwierząt hodowlanych a burze zniszczyły kilka tysięcy hektarów upraw.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

przychodzi tak iczas ze zimia

przychodzi tak iczas ze zimia mow i dość. te nczs sie bardzi szybko zbliza wraz z przyroste mpopulacji i degredacji srodowiska  bedize tedg ocoraz wicej i szybciej..za rok buże inne extrema be zbierac zniwoa nei w setka ch tyko w tysiacach..ludzie +fabryki +samochody + pierdoły cywilizacyjne  ...zyczjne jest tego za duzo Sad ziemia zalana jest smieciem... ludzie zrobili z ziemi smietnik :(wstyd

Skomentuj