W Indiach potwierdzono piętnaście przypadków cholery

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Mieszkańcy Indii zmagają się właśnie z niezwykle niszczącymi powodziami. Władze kraju obawiają się, że w najbardziej poszkodowanym stanie Uttarakhand może dojść do epidemii cholery.

 

Członek krajowych sił ds. zwalczania kataklizmów dr. Kumar V. L. S. powiedział, że potwierdzono obecnie 15 przypadków cholery w stolicy Dehradun i dzielnicy Uttarkashi. W niektórych przypadkach zgłaszano również biegunkę. Co gorsza, z przeprowadzanych badań lekarskich wynika, że liczba osób zarażonych cholerą znacznie wzrośnie. Przyczyniają się do tego słabe warunki sanitarne oraz spożywanie zanieczyszczonej żywności.

 

Dr. Kumar powiedział, że w dzielnicy Uttarkashi używane są maszyny do uzdatniania wody, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób spowodowanych zanieczyszczoną wodą. Oczyszczona woda jest dostarczana do turystów, którzy są uwięzieni w Pithoragarh i Uttarkashi. Dodał również, że maszyny te obsługują eksperci i robią wszystko, aby uratować pielgrzymów.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Skomentuj