W Indiach posadzono 66 milionów drzew w ciągu 12 godzin

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W Indiach pobito rekord sadząc 66 milionów drzew w ciągu zaledwie 12 godzin. Wyczynu dokonano w niedzielę w Madhya Pradesh – stanie znajdującym się w środkowych Indiach, gdzie między godziną 7 a 19 zasadzono aż 66 300 000 drzew.

 

 

Poprzedni rekord ustanowiono także w Indiach w 2016 roku – było to wówczas ponad 49 milionów sadzonek w ciągu 24 godzin. Indie zobowiązały się podczas zawarcia porozumienia paryskiego do zwiększenia powierzchni lasów na powierzchni do 95 milionów hektarów do 2030 roku. Rząd kraju przeznacza na to przedsięwzięcie 6,2 miliarda dolarów i zachęca pozostałe 29 państw uczestniczących w porozumieniu paryskim do podobnego zaangażowania. 

Indie nie miały najlepszej reputacji w kwestii ekologii w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Obecnie są jednym z największych na świecie źródeł emisji dwutlenku węgla, oprócz tego nie oczyszczają ścieków i nie korzystają z paliwa ekologicznego.

 

Jednak zła reputacja Indii zaczyna słabnąć ze względu na ich inwestycje w energię odnawialną i inne proekologiczne działania. Rząd Indii zdaje się wyciągać wnioski ze zmian klimatycznych i stawia na ekologiczne działania. Kolejnym przedsięwzięciem ma być odejście od spalania węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika komentator

Tak patrzę na te zdjęcia,

Tak patrzę na te zdjęcia, przecieram oczy....

Co za debilizm. Wykopują te drzewka z jednego miejsca i przesadzają w inne, uszkadzając przy tym system korzeniowy. To jak przelewanie z pustego w próżne.

A debile patrzą i biją brawo.

Portret użytkownika Dr Piotr

Echhh...drzewka są brane do

Echhh...drzewka są brane do rozsadu z plantacji drzewek, tak się robi na całym świecie (w Polsce też, bo przy tym pracowałem i sam sadziłem masę drzew) i ma to sens. Dobierasz drzewa najbardziej odpowiednie dla danego obszaru i zalesiasz ten teren w taki właśnie sposób. Nawet jeśli 20-30% drzewek sięnie przyjmie, to bilans jest korzystny i zawsze na plus. Jeden z dębów jakie zasadziłem w dzieciństwie z ojcem u nas w ogrodzie, to teraz całkiem okazałe drzewo.

Portret użytkownika Eva11

trzabylo napisac -szkoda

trzabylo napisac -szkoda waszego wysilku ...przeciez i tak nie zdaza sie przyjac !

bo wilk przepowiedzial rychly koniec ...fukohima przeciez ....

 

a swoja droga....dobrze,ze tam maja miejsca aby  je sadzic ...

bo w wielu krajach juz nie ma miejsc gdzie dzika przyroda moze zyc nadal ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Czarny Olo

Takie nasady są często

Takie nasady są często puźniej mniej wartościowe i różnorodne niż te obszary w których las rósł sobie naturalnie a organizmy miały czas na wytworzenie najkorzystniejszych symbioz, łańcuchów, populacji. Jednak skala robi wrażenie.

Portret użytkownika lipka

Sadzenie drzew to jakby

Sadzenie drzew to jakby pierwszy krok niemowlaka do samodzielnego chodzenia, ten kraj jest tak zdewastowany, że nie wiadomo co powinno być robione najpierw, może oczyszczalnie ścieków bo ich rzeki to ściek.

Portret użytkownika dareczek

Sadzić drzewa panowie

Sadzić drzewa panowie szlachta, a z tych ścinanych budować domy, ale z litego drewna i robić meble.

Budowa domu murowanego powoduje emisję większej ilości dwutlenku węgla niż spalenie całego drewnianego domu razem z wyposarzeniem. Wypalanie cegieł i cementu wymaga ogromnych ilości paliwa, najczęściej gazu ziemnego.

Strony

Skomentuj