W Indiach posadzono 66 milionów drzew w ciągu 12 godzin

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W Indiach pobito rekord sadząc 66 milionów drzew w ciągu zaledwie 12 godzin. Wyczynu dokonano w niedzielę w Madhya Pradesh – stanie znajdującym się w środkowych Indiach, gdzie między godziną 7 a 19 zasadzono aż 66 300 000 drzew.

 

 

Poprzedni rekord ustanowiono także w Indiach w 2016 roku – było to wówczas ponad 49 milionów sadzonek w ciągu 24 godzin. Indie zobowiązały się podczas zawarcia porozumienia paryskiego do zwiększenia powierzchni lasów na powierzchni do 95 milionów hektarów do 2030 roku. Rząd kraju przeznacza na to przedsięwzięcie 6,2 miliarda dolarów i zachęca pozostałe 29 państw uczestniczących w porozumieniu paryskim do podobnego zaangażowania. 

Indie nie miały najlepszej reputacji w kwestii ekologii w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Obecnie są jednym z największych na świecie źródeł emisji dwutlenku węgla, oprócz tego nie oczyszczają ścieków i nie korzystają z paliwa ekologicznego.

 

Jednak zła reputacja Indii zaczyna słabnąć ze względu na ich inwestycje w energię odnawialną i inne proekologiczne działania. Rząd Indii zdaje się wyciągać wnioski ze zmian klimatycznych i stawia na ekologiczne działania. Kolejnym przedsięwzięciem ma być odejście od spalania węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika komentator

Tak patrzę na te zdjęcia,

Tak patrzę na te zdjęcia, przecieram oczy....

Co za debilizm. Wykopują te drzewka z jednego miejsca i przesadzają w inne, uszkadzając przy tym system korzeniowy. To jak przelewanie z pustego w próżne.

A debile patrzą i biją brawo.

Portret użytkownika Dr Piotr

Echhh...drzewka są brane do

Echhh...drzewka są brane do rozsadu z plantacji drzewek, tak się robi na całym świecie (w Polsce też, bo przy tym pracowałem i sam sadziłem masę drzew) i ma to sens. Dobierasz drzewa najbardziej odpowiednie dla danego obszaru i zalesiasz ten teren w taki właśnie sposób. Nawet jeśli 20-30% drzewek sięnie przyjmie, to bilans jest korzystny i zawsze na plus. Jeden z dębów jakie zasadziłem w dzieciństwie z ojcem u nas w ogrodzie, to teraz całkiem okazałe drzewo.

Portret użytkownika Eva11

trzabylo napisac -szkoda

trzabylo napisac -szkoda waszego wysilku ...przeciez i tak nie zdaza sie przyjac !

bo wilk przepowiedzial rychly koniec ...fukohima przeciez ....

 

a swoja droga....dobrze,ze tam maja miejsca aby  je sadzic ...

bo w wielu krajach juz nie ma miejsc gdzie dzika przyroda moze zyc nadal ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Czarny Olo

Takie nasady są często

Takie nasady są często puźniej mniej wartościowe i różnorodne niż te obszary w których las rósł sobie naturalnie a organizmy miały czas na wytworzenie najkorzystniejszych symbioz, łańcuchów, populacji. Jednak skala robi wrażenie.

Portret użytkownika lipka

Sadzenie drzew to jakby

Sadzenie drzew to jakby pierwszy krok niemowlaka do samodzielnego chodzenia, ten kraj jest tak zdewastowany, że nie wiadomo co powinno być robione najpierw, może oczyszczalnie ścieków bo ich rzeki to ściek.

Portret użytkownika dareczek

Sadzić drzewa panowie

Sadzić drzewa panowie szlachta, a z tych ścinanych budować domy, ale z litego drewna i robić meble.

Budowa domu murowanego powoduje emisję większej ilości dwutlenku węgla niż spalenie całego drewnianego domu razem z wyposarzeniem. Wypalanie cegieł i cementu wymaga ogromnych ilości paliwa, najczęściej gazu ziemnego.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Akamai

I to jest właściwy sposób na

I to jest właściwy sposób na walkę z nadmiarem dwutlenku węgla w atmosferze.

Czyli z tym mitycznym globalnym ociepleniem.

A nie jakieś prawa do emisji, którymi będą handlować na giełdzie i zarabiać na nich Żydzi. 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika SurvivorMan

Kolejne coroczne rekordy

Kolejne coroczne rekordy temperaturowe w różnych częściach świata, topniejące lodowce któych słodka woda zaczyna poważnie zakłócać funkcjonowanie Golfsztromu, anomalia pogodowe na całej planecie (za które w dużej części odpowiada powiązana z ocieplaniem się klimatru deforestacja), przesuwające się ku północy strefy klimatyczne, czy problemy Inuitów jakich nie mieli oni nigdy wcześniej, są pewnie też "MITYCZNE"...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika And

Wreszcie jakiś argument na

Wreszcie jakiś argument na dyletantów, co powtarzają to co inni piszą by dostawać plusy Smile

Może nie jest to globalne ocieplenie, tylko "przebiegunowanie klimatyczne", i najprawdopodobniej jest związane z działalnością simsów.

Co do Polaków, przecież toć to Polacyyyy, to nie trzeci świat, oni idą za modą i lubią się uczyć od zachodu, szkoda tylko, że głupoty.

Portret użytkownika Eva11

to wszystko sie dzieje ale

to wszystko sie dzieje ale powodem nie jest to mityczne ocieplenie !
powodem sa celowe dzialania ....nie emisje do atmosfery poprzez cywilizowany zbyt rozwiniety swiat ,a celowe eksperymenta ...

zobacz jak zmieniaja pogode rozsiewajac syf na niebie ..zobacz co czynia na morzach !

armatkami ze statkow rozpylaja pod lodowcami inne swinstwa ...

uzywaja cichej broni ,ktora czyni wiecej spustoszenia niz wojny w syrii...

lataja w kosmos ,ale nawalaja z czego sie da aby ,,zbadac,, cos co juz posiedli ...

nawet w usa oficjalnie sobie uzadzili dzien zorzy polarnej ...myslisz,ze to nie dobija sie na atmosferze?

pomijajac te ,,ekologiczne,, elektrownie jadrowe i cala reszte syfu ,jakie wylewamy do biednej ziemi w kazdej sekundzie jej istnienia ....

to czyni czlowiek ,ale napewno nie w wiekszej mierze niz ci zbrodniarze naukowcy -wynalazcy eksperymentujacy na kazdym objawie zycia na tej naszej ziemi ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj