W Indiach odnaleziono tysiące martwych ptaków

Kategorie: 

Źródło: Youtube/NDTV, The Hindu

Tysiące martwych ptaków wędrownych zostało znalezionych wokół jeziora Sambhar, największego jeziora słonowodnego w Indiach w pobliżu Jaipuru. Władze podejrzewają zanieczyszczenie wody jako jedną z przyczyn śmierci zwierząt.

Obecnie doliczono się 1500 sztuk zmarłych ptaków, jednak szacuje się, że może być ich nawet 5 tysięcy. Wśród nich znajdują się gatunki takie jak: siewki, łyski, szczudłaki, płaskonosy, a także szablodzioby. Zwłoki zostały znalezione bezpośrednio przy linii brzegowej jeziora.

 

Leśniczy Rajendra Jakhar powiedział, że możliwym powodem może być gradobicie, które uderzyło w ten obszar kilka dni temu, tak jak ostatnio w Montanie, Południowej Afryce oraz innych regionach Indii.

Ptasia grypa została już wykluczona przez weterynarzy. Podczas wstępnego badania nie znaleziono oznak choroby, jednak nie wykluczono jeszcze możliwości zatrucia wody.

Innym powodem może być zwiększone zasolenie jeziora, ponieważ większe stężenie soli w organizmie może spowolnić przepływ krwi, prowadząc do zapaści.

Zespół medyczny z Jaipur zebrał ciała do dalszych badań, a próbki wody wysłano do Bhopal w celu przeprowadzenia badania toksykologicznego.

Jest to już drugi taki incydent w ciągu jednego tygodnia po tym, jak 37 martwych żurawi zostało znalezionych martwych w okolicy Khinchan w Jodhpur w zeszły czwartek. Okoliczni mieszkańcy są przerażeni, ponieważ obawiają się o własne zdrowie.

Obecnie trwają badania laboratoryjne oraz sekcje zwłok, które mają rozwiać wszelkie wątpliwości i wyjaśnić przyczynę masowego wymierania.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj