W Indiach może powstać pierwszy ładunkowy Hyperloop

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Jak poinformowało w niedzielę CNBC, jeden z największych operatorów portów na świecie, firma DP World, rozpoczyna projekt stworzenia w Indiach kapsuły Hyperloop.

W ubiegłym roku firma DP World, będąca państwowym operatorem portów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, podpisała umowę z Virgin Hyperloop One, a efektem współpracy ma być opracowanie ultraszybkiego transportera ładunków. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że miejscem zainaugurowania projektu będą Indie. Przewodniczący DP World, Ahmed bin Sulayem, przyznał, że firma zamierza inwestować w coś, co jego zdaniem może zrewolucjonizować przyszłość światowego transportu.

 

Sulayem uważa, że w Indiach jest potencjalnie największe zapotrzebowanie na pojazd Hyperloop, ponieważ jednym z największych problemów tego kraju jest transport. Nowa technologia mogłaby stanowić rozwiązanie dla państwa zamieszkałego przez około 1,3 miliarda osób i znacznie ułatwiłaby wymianę handlową. Sulayem odmówił podania daty ukończenia prac w Indiach, lecz zaznaczył, że zespół przebywający na miejscu nie marnuje czasu.

Virgin Hyperloop One jest jedną z niewielu firm rozwijających technologię, która w przyszłości może zrewolucjonizować transport ludzi i towarów. Jako pierwszy koncepcję kapsuły Hyperloop zaprezentował jednak w 2013 roku właściciel Tesli, Elon Musk.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Skomentuj