W Indiach 70-letnia kobieta po raz pierwszy w życiu została mamą

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Mieszkanka indyjskiego stanu Haryana po raz pierwszy została matką w wieku 70 lat – poinformował w wtorek 10 maja br. The Telegraph.

 

 

 

Daljinder Kaur urodziła swoje pierwsze dziecko w kwietniu 2016 roku, ale informacja pojawiła się w mediach dopiero teraz. Starsza kobieta była w stanie zajść w ciążę po tym, jak została zapłodniona in vitro (IVF). Biologicznym ojcem dziecka został 79-letni mąż Kaur.

 

Anurag Bishnoi, właściciel kliniki, w której prowadzono badania Hinduski, powiedział, że był sceptycznie nastawiony, co do możliwości zajścia w ciążę przez panią Kaur, ale badania potwierdziły jej zdolność do donoszenia dziecka.

 

Kobieta powtórzyła osiągnięcie Rajo Devi Lohan. W listopadzie 2008 roku stała się najstarszą kobietą na świecie, która zaszła w ciążę w rezultacie procedury IVF. Lohan, która była w tym czasie siedemdziesięciolatką omal nie zmarła z powodu powikłań związanych z porodem.

 

Z kolei w kwietniu 2016 55-letnia mieszkanka Lincolnshire County (Wielka Brytania) stała się najstarszą matką trojaczków w kraju. Brytyjka wydała 21 tysięcy dolarów na IVF i poród. Sharon Cutts musiała zrobić IVF w klinice na Cyprze, ponieważ w Wielkiej Brytanii takie operacje przeprowadzane są na kobietach do 42 roku życia.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika bb26

To mi się właśnie nie podoba

To mi się właśnie nie podoba w nauce. Za bardzo ingeruje w naturę. Ile pociesza się dzieckiem? Bardzo egoistyczne podejście. Co będzie z dzieckiem potem? Głupota i tyle.  W Biblii mieli po 90 lat, ale to było naturalne, zgodne z zegarem biologicznym. Przypadek wyżej jest debilizmem ludzkim.  

Portret użytkownika 1234567890

Jeśli to nie surogatka to

Jeśli to nie surogatka to wypadku śmierci (ze starości ) rodziców alimenty na dziecko powinien płacić lekarz. Wykazał się wyjątkową nieodpowiedzialnością pozwalając tak starym ludziom posiadać dziecko.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ciemnogrodzie, ciemnogrodzie.

Ciemnogrodzie, ciemnogrodzie... Nie ulega wątpliwości, że przedpotopowi ludzie zyli ok. 1000 lat. Takie były warunki na Ziemi, pod względem ilości tlenu w atmosferze jak i poziomu pola magnetycznego naszej planety. Dzisiejszy człowiek nie przeżyłby w tamtych warunkach, wskutek popotopowych zmian mutacyjnych naszego genotypu.

Prowadzone obecnie badania nad wydlużeniem życia człowieka  są bez sensu, gdyż aby miały pożądany skutek, trzeba by stworzyć inne warunki środowiskowe dla uzyskania tak długiego życia.

Skomentuj