W holenderskim porcie przechwycono 90 tysięcy butelek rosyjskiej wódki, przeznaczonej dla Kim Dzong Una

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Straż celna w holenderskim porcie w Rotterdamie odkryła 90 tysięcy butelek rosyjskiej wódki, rzekomo przeznaczonej dla przywódcy Korei Północnej, Kim Dzong Una i jego generałów.

Strażnicy odkryli 3000 skrzynek wódki w piątek podczas inspekcji na statku należącym do chińskiej firmy Cosco Shipping. Przesyłka została wysłana przez rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych, a docelowym odbiorcą prawdopodobnie miał być sam Kim Dzong Un i inni dowódcy wojskowi z Korei Północnej.

 

Ustalono również, że rosyjski tankowiec co najmniej 4 razy w 2017 i 2018 roku, w tajemnicy przekazywał paliwo na północnokoreański statek, naruszając tym samym międzynarodowe sankcje, wprowadzone w reakcji na prowadzony przez Azjatów program rozwoju pocisków nuklearnych.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ograniczyła eksport ropy do Korei Północnej i całkowicie zakazała transportu wielu towarów, lecz Kim Dzong Un na wiele różnych sposobów stara sprytnie ominąć restrykcje. Znalezione w piątek skrzynki wódki nie były pierwszą przechwyconą przesyłką, gdyż wcześniej konfiskowano już chociażby szampana, sery, a nawet telewizory. 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Strony

Skomentuj