W Holandii zadomowiły się komary tygrysie

Kategorie: 

Azjatycki Komar Tygrysi
Rządowi eksperci do spraw bezpieczeństwa ogłosili w środę, że zidentyfikowano na terenie kraju groźne komary, które roznoszą wiele chorób i wirusów - azjatyckie komary tygrysie. Poinformowano również, że zostaną podjęte wszelkie działania aby je wyeliminować.

 

Komary tygrysie pojawiły się w siedmiu miastach na terenie Holandii, gdzie znajdują się firmy importujące używane opony, czyli w Oss, Weert, Montfort, Almere, Lelystad, Emmeloord i Harderberg. Europejskie centrum chorób zakaźnych już na początku roku ogłosiło, że te niezwykle groźne owady zadomowiły się w tym kraju. Podjęto środki zapobiegawcze a proces oczyszczania potrwa kilka miesięcy.

 

Owady te stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka, ponieważ atakują w środku dnia i mogą przenosić nawet 20 wirusów i chorób, takich jak denga, żółta febra czy zapalenie mózgu. Komary tygrysie pochodzą z południowo-wschodniej Azji i rozprzestrzeniają się za pośrednictwem importu bambusów i opon samochodowych. Władze Holandii zapewniają, że komary nie przyprowadziły żadnej choroby do kraju.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Panie TUBYLEC, gratuluję

Panie TUBYLEC, gratuluję lekkoduchostwa... Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że od dawna pociskasz różnej narodowości prostytutki bez gumki i jakoś jeszcze nie załapałeś syfa! O ile na żółtą febrę czy japońskie zapalenie mózgu istnieje szczepionka, o tyle dęgę czy gorączkę Zachodniego Nilu można leczyć tylko objawowo... I uwierz mi... Jeśli kiedyś ktoś zarobi tu w Polsce takie choróbsko, to przedstawiciele genialnej polskiej służby zdrowia będą mogli się jedynie przyglądać, jak przebiega proces umierania pacjenta!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

A po co im badania? Wystarczy

A po co im badania? Wystarczy sprawdzona od dawna wiedza, że komar tygrysi roznosi choroby tropikalne... Skoro więc przedstawiciele tego gatunku docierają do Europy, to chyba logiczne że mogą być wśród takiej grupy nosiciele groźnych wirusów...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika tubylec

W Polsce już są od dawna,

W Polsce już są od dawna, widuję je co roku, nieraz mnie gryzły i nie przesadzałbym z tymi chorobami .. ot zwykły komar, ciut większy niż te krajowe i w paski, nie ma się czego bać. Celowo się ludzi straszy robactwem żeby unikali kontaktu z naturą i smarowali się nie wiadomo jaką chemią dla odstraszenia. Ja nie potrafię zliczyć ile różnych ukąszeń zaliczam w ciągu sezonu .. komary, meszki, muchy końskie, mrówki, pluskwiaki, samych kleszczy wyrywam sobie paredziesiąt i gdzie te dengi, boreliozy czy inne straszaki?

Skomentuj