W Holandii w ciągu kilku dni padło ponad 20 tys. ptaków morskich

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Co zabija ptaki morskie na Morzu Północnym? Około 130 tys. nurzyków regularnie gniazduje na holenderskim wybrzeżu na przybrzeżnych klifach, co stanowi około dwóch procent światowej populacji. Unikalne siedliska nie występują nigdzie indziej. Holenderscy ornitolodzy ostrożnie doglądają ptaki, za każdym razem sprawdzając swoją populację.

Niestety, w tym roku z nieznanych przyczyn ponad 20 tysięcy nurzyków padło i to w ciągu zaledwie kilku dni. Wniosek taki został wyciągnięty po przeanalizowaniu stanu tkanek pozbieranych z plaży stworzeń.

Podobna masowa śmierć nie nastąpiła od lat osiemdziesiątych, zauważył Leopold Mardik z Uniwersytetu w Wageningen. Teraz eksperci próbują ustalić przyczynę katastrofy. Warto zauważyć, że ornitolodzy są całkowicie zależni od państwa, a zatem wyjaśnienie, jeśli nastąpi, z pewnością zadowoli urzędników. Najprawdopodobniej będzie to dotyczyć złej pogody, choroby lub tym podobnych przyczyn.

Wiadomo już, że wszystkie ptaki były wyczerpane. Dlaczego głodują, nikt nie wie. Na razie nie znaleziono toksyn i żadnych pasożytów w truchłach Uria aalge pobranych do badań. Jeśli okaże się jednak, że ptaki zabiły jakieś trucizny lub choroba, pojawi się kolejne pytanie. Dlaczego inne ptaki czują się dobrze? Sprawa jest bardzo tajemnicza i dziwna.

Potencjalną przyczyną katastrofy, według ekspertów, jest utrata ponad 290 kontenerów Mediterranean Shipping Company z Betracht. Ładunek spadł do wody z pokładu statku 02 stycznia br. na północ od Amelandu podczas sztormu. Tylko niektóre pojemniki zostały odzyskane, a niektóre z nich prawdopodobnie zawierały toksyczne chemikalia. Obecnie brakuje 50 kontenerów. Dalsze badania wykażą, czy to jest powód masowego podania nurzyków. Niektórzy specjaliści śmierć ptaków, jak zwykle zresztą, kojarzą z ociepleniem klimatu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika odważniak

Troche nie w temacie, ale

Troche nie w temacie, ale jest info, że amerykanskie Etsy likwiduje konta ludzi, którzy sprzedają or g on ity. W wyjasnieniu mówią, że dostali ostrzerzenie od agencji militarnej, odnośnie materiałów nuklearnych i potral kasuje konta sprzedawców. Czyli to na prawdę działa i w związku z tym musimy zainstalować ich jeszcze więcej.

Info z yt.

Portret użytkownika .....................................

.............................

..................................może punkt krytyczny tych fal elektromagnetycznych został przekroczony............................dawniej jak była tylko telewizja analogowa i telefony stacjonarne zwierzęta nie ginęły.......................doszły fale telefonów internetu telewizji cyfrowej    5g.............................12 albo 15  lat temu jakiś niemiec w berlinie zaprezentował formę telefonu komórkowego na jakieś powiedzmy fale oryginalnie oplatające ziemię zadzwonił ze swojego aparatu ,,,bezprzewodowego,,,, do kolegi w piotrogrodzie w rosji i rozmawiali ze sobą nikt się tym nie zainteresował z prostego powodu nie byłoby opłat abonamentowych nie byłoby dojenia ludzi..................................są wiadomości że giną różne gatunki zwierząt w wielu rejonach ziemi zwierzęta są słabsze energetycznie od ludzi i umierają szybciej.............................można to porównac z systemem kontroli umysłów ludzkich powiedzmy w żydopolin przez 10 lat ludki kontrolowanie popierali folksdojczów teraz ktoś przekręcił gałkę i następne 10 lat piździory-mohery są na topie--------------------------umarł olszewski który jako jedyny z tego bagiennego-żydowskiego stołu chciał pokazać palcem wszystkich bolków lolków alków i inne wynalazki  została tylko żydokomuna-----------------------------jeszcze chyba ci od ,,,,zderzacza hadronów,,,,robią jakieś niebezpieczne zabawy na niektórych stronach piszą o powstaniu 3 bieguna magnetycznego w tym zderzaczu podobno w smartfonach północ się przesunęła trochę jeśli to byłaby prawda to zwierzęta wędrujące mają problemy z lokacją.................................

Portret użytkownika Maniek1234

Jestem kolejny rok w Holandii

Jestem kolejny rok w Holandii i w tym roku czułem kilka razy wieczorem lekkie trzęsienie ziemi. Takie lekkie nieregularne wstrząsy. OChciałem sprawdzić na jakiejś stronie aktualną aktywność sejsmiczną ale nic nie znalazłem. 

Portret użytkownika Ola

Nie wiem jak wy, ale

Nie wiem jak wy, ale slyszalem ze cos sie dzialo nad Europa w dniach 5,6,7 lutego. Gina ryby, ptaki, ludzie podostawali dziwnych chorob (niedokrwien mozgu/konczyn)...to jakes EMP bylo czy cos ?

Portret użytkownika Uther Lightbringer

O tym samym pomyślałem. Tym

O tym samym pomyślałem. Tym bardziej, że w Hadze kilka tygodni temu również doszło do masowej śmierci ptaków. Władze argumentowały to faktem, że ptaki zostały otrute, przykrywając w ten sposób rzeczywistą przyczynę zgonu. Widać, że sieć 5G będzie miała również katastrofalne konsekwencje dla środowiska naturalnego.

Skomentuj