W Holandii przeprowadzono eutanazję 29-letniej kobiety, która cierpiała na depresję

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Aurelia Brouwers, 29-letnia kobieta w pełni zdrowa fizycznie, postanowiła zakończyć swoje życie z powodu choroby psychicznej. Aurelia otrzymała zastrzyk trucizny niecały miesiąc po tym, jak wygrała sądowną batalię, która trwała osiem lat.

Aurelia cierpiała na ciężką depresję, zaburzenia osobowości oraz zaburzenia lękowe. Spędziła prawie trzy lata w zakładzie zdrowia psychicznego, a kolejne dwa i pół roku w więzieniu. Kobieta twierdziła, że jej życie stało się nie do zniesienia i skłoniło ją do próby samobójczej, a także do samookaleczenia i autoagresji.

 

Aurelia zmarła w towarzystwie przyjaciół i rodziny po ogłoszeniu na Facebooku zaledwie dwie godziny wcześniej: „W końcu dziś umieram”. W ostatnich latach Brouwers stała się działaczką w zakresie eutanazji dla osób chorych psychicznie w Holandii w zakresie eutanazji dla osób chorych psychicznie i młodych.

 

Zwróciła się do holenderskich parlamentarzystów o dalszą liberalizację 16-letniego prawa, które już uważano za jedno z najbardziej wolnościowych na świecie. Aurelia Brouwers wielokrotnie twierdziła także, że ściśle współpracowała z organizacją Dignity in Dying, brytyjską grupą, znaną wcześniej pod nazwą Ochotnicze Stowarzyszenie Eutanazji. Dignity in Dying nie potwierdziło jednak współpracy.

„Jeśli chodzi o eutanazję, myślę, że każdy powinien mieć taką szansę, jaką dostałam ja.” – napisała Aurelia na swoim blogu. Mówiła też o tym, jak przygotowuje się do swojej śmierci w piątek, 26 stycznia, po tym, jak otrzymała pozwolenie 31 grudnia. Oświadczyła, że ​​„nie ma ani jednego mięśnia w moim ciele”, które zwątpiłby w jej decyzję o zakończeniu. „Chcę tylko iść w tę stronę. Dążyłam do śmierci tego przez osiem lat.” – dodała kobieta.

Jej śmierć nastąpiła wyłącznie z powodów związanych ze zdrowiem psychicznym. Spotkało się to ze sprzeciwem ze strony parlamentarzystów w Wielkiej Brytanii. Lord Carlile, współprzewodniczący Living and Dying Well, grupy parlamentarnej sprzeciwiającej się eutanazji, powiedział: „Jestem przerażony. Jest to przypadek, który ilustruje poważne niebezpieczeństwa związane z eutanazją i wspomaganym umieraniu.” – dodał.

Dane eutanazji z Holandii pokazują, że liczba pacjentów cierpiących na choroby psychiczne uśmierconych przez zastrzyk z trucizną zwiększyła się czterokrotnie w ciągu zaledwie czterech lat. Najnowsze dane pokazują również, że liczba zgonów spowodowanych eutanazją przekracza obecnie ponad 6000 przypadków rocznie, co stanowi skok o 50 procent w ciągu pięciu lat.

 

Zgodnie z holenderskim prawem eutanazja i wspomagane samobójstwo są technicznie nielegalne, ale nie podlegają karze, jeśli lekarze przestrzegają dokładnie określonych kryteriów, które mają działać jako zabezpieczenia.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika J

Gdyby tak można było

Gdyby tak można było przenieść cierpienie takiej osoby na osobę która nie zgadza się z takim świetnym moim zdaniem rozwiązaniem. Ignorantom i fanatykom religijnym może się nie podobać ale jak sie nie podoba to proszę wziąć ciężar duszy tych osób i samemu dźwigać ich cierpienie.

Portret użytkownika charis

życie ma sens, można mieć

życie ma sens, można mieć pokój ducha, radość nawet w trudnym położeniu - w 2016 amputowano mi rękę po wypadku, ale jestem mocniejszy duchowo a więc i psychicznie. Ta moc jest z góry od mojego BOGA MIŁOŚCI który odmienił mnie 10 lat temu. Gdyby ta kobieta GO znała to nie miałaby beznadziei i nie zabiłaby się ... w NIM są tylko odpowiedzi na pytania : " jaki sens ma życie", "gdzie znależć prawdziwe szczęście", "czy istnieje miłość" , "jak dostapic przebaczenia", "skad wzieło się życie i czy jest życie wieczne". Tylko PRAWDA ABSOLUTNA = JEZUS - daje odpowiedzi na to wszystko i tylko ON prawdziwie uwalnia od depresji, beznadziei, bezsensu itd 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

idiota...

To co Ci wymocniło duchowo, to cząstka Boga w tobie a nie jezus. Twój wewnętrzny głos i masz rację, gdyby ta kobieta usłyszała, że nie jest sama żyłaby... Ja też byłem po tamtej stronie w 2010 r i wszystkiego się dowiedziałem. Jezus z Bibli to syn Szatana i nierządnicy żydowskiej

Portret użytkownika baca :-)

to nie była kobieta... to

to nie była kobieta... to klasyczna feministka... bóg mocno spierzył sprawę i zaskakuje że tak późno ją uśpili...

wygogluj ją Angelus - to się nie będzesz dziwil że sama chciała skończyć swoje życiowe nieporozumienie

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Portret użytkownika Yoda

Bóg mówi - zbliżcie się do

Bóg mówi - zbliżcie się do Mnie , a ja się zbliżę do was... 

Wiara jest darem od Boga. Wymyka się logice. To dar  który sprawia że zmieniają się priorytety w życiu, On - Bóg staje się wszystkim. 

Wiara to nawiązanie relacji, intymnej i coraz silniejszej, tworzenie coraz większej więzi z Bogiem . To pokój ducha w każdej sytuacji i pewność..pewność Jego obecności.  

Dlatego wiara ,  jest głupstwem dla wszystkich buntowników odrzucających Boga,  chcących Go osądzać...Osądzać Boga bazując na humaniźmie..cóż za idiotyzm..   Nie szukają oni buntownicy nic w życiu poza swoim ja , i zaspokajaniem swoich namiętności. 

Bóg jest wspaniały , dał wolność wszystkim istotom, przyjąć Go  czy nie.. 

Dlatego ci którzy Go odrzucają , zawsze będą zaprzeczać w buncie i gniewie. Serce ich nieustannie ich niepokoi...albowiem zna prawdę że Bóg jest.  I niepokój ów do śmierci ich nie opuści , strach i lęk , beznadziejność życia. 

Życie bez Boga to życie bez nadziei, bez celu , jak robaka.. Jeść , pić , wydalać i spać ..i śmierć...

Zachęcam Cię , kimkolwiek jesteś , idź i uczyń coś co nie wymaga specjalnych nakładów by to wykonać. Zapewnij sobie samotność i być może pierwszy raz wołaj do Boga w modlitwie - wołaj bo On usłyszy i być może zmieni Ci życie . Uratuje Ci życie. 

Zawołaj że chcesz Go poznać , żeby pomógł twemu niedowiarstwu. By przeszedł i zmienił Ci zycie. 

I bądź gotów, że może tak się stać, i doświadczysz czegoś czego do tej pory nie rozumiałeś, doświadczysz realności Boga i zachwycisz się i już nic nie będzie takie samo. Zmienisz się i otoczenie to dostrzeże.

 Zrób to , nic a nic Cię nie kosztuje. Nic. A zyskać możesz życie wieczne.  Cudowną obecność Boga w życiu.  

Idź do Chrystusa i wołaj. 

Yoda

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Precz szatański pomiocie!!

Precz szatański pomiocie!! Znak krzyża wykonany na człowieku otwiera drogę demonom do jego duszy a chrzest niewinnych oddaje Szatanowi duszę pod władanie.  Ty idioto! Jezus był synem nierządnicy i Szatana! Jahwe to demon krwiożerczy a jego syn umartwia człowieka, aby ów nie chwalił radością życia Dzieło Boże!

 Wiara to narzędzie diabelskie dla ludzi małych i głupich, co oglądając się wokół siebue nie dostrzegają cudu inteligentnego stworzenia!

Portret użytkownika Dr Piotr

Jeśli to jest świadoma,

Jeśli to jest świadoma, dobrowolna, wolna od nacisków z zewnątrz, decyzja danej osoby zdrowej lub chorej, to w czym problem...nie chce ona żyć na tym zasranym świecie, to nie i już, ma do tego prawo i to moim zdaniem jest przejaw swobody wyboru jednostki. Nikomu nie robi tym krzywdy, to jej życie i jej wybór, to takie proste,..ale oczywiście zaraz poleci na mnie grad negatywnych, idiotycznych komentarzy w stylu "to zabij się sam...morderca...dewiant itd itp". Nikt za nas naszego życia nie przeżyje, ani w tej naszej egzystencji nie wyręczy, ale oczywiście doradców i znawców życia z dupy wyjętych będzie całe mnóstwo. Nie rozumiem, czemu ludzie w tym temacie reagują tak, jakby tu chodziło o holocaust i mordowanie ludzi siłą i na masową skalę....tu przecież odchodzi jedynie osoba, która nie chce żyć i nikt poza nią. Uważam to za dużo lepszy i godny sposób na odejście, niż samobójstwo, nierzedko powodujące problemy innym lub pociągające do śmierci niewinne osoby w wyniku spowodowania wypadku. Poza tym, uważam, że to forma "oczyszczenia" cywilizacji ludzkiej z osobników nie radzących sobie z życiem lub będących w beznadziejnej sytuacji np. z powodu choroby.

Portret użytkownika opsychice

Samobójstwo nie jest decyzją,

Samobójstwo nie jest decyzją, jest brakiem wyboru, fenomenologia psyche się kłania..go zatruło wam umysły, jak tego zamglonego gościa we Władcy Pierścieni. Zdrowy psychicznie człowiek jest równocześnie psychologicznie martwą zimną kreaturą bez duszy. Ludy starożytne uważały, ze jak kto nie ma duszy, to nie jest człowiekiem ...i go jadły, bo samo mięso to nie człowiek.... Poza tym ludzie są mordowani prez psychiatrię, na masową skalę, bo trują na potęgę, a uważają, ze to nie trucizna/narkotyk niszczący mózg i uzależniający, tylko to lek, to jest biznes, oni robią to co im koncerny, zleceniodawca i sponsor, każą. Ale media głównego nurtu akurat ci to uswiadomią. Ludzie są mordowani przez psychiatrię na ogormną skalę, mordowaniei nazywa się rzekomym leczeniem, a ten proces to farsa. Obudźcie się.

 

James Hillman - Rewizja psychologii.....fenomenologia psychiki, empatia musi wyplenić śmiercionośny antypsychologiczny antyludzki skansen.

 

OBUDŹCIE SIĘ. 

Portret użytkownika Logiczna logika

Moim zdaniem człowiek i tak i

Moim zdaniem człowiek i tak i tak nie może decydować kto będzie żył a kto nie nawet to jeżeli dotyczy to tylko jego życia. Dla przykładu ludzka psychika jest tak skomplikowana że nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy są naciski z zewnątrz czy ich nie ma, więc jak osądzić czy są naciski u chorej psychicznie osoby ? to wyklucza się na wzajem. Natomiast faktycznie ludzie zostali obdarzeni wolną wolą i jeżeli mają ochotę mogą taką rzecz zrobić, choć budzi to skrajne emocje.

Może dlatego że człowiek nie jest dawcą życia... więc jakim prawem miałby je odbierać ? ciekawe że jedno niemowlę rodzi się martwe, a inne żywe, choć wola człowieka najczęściej bywa aby było żywe.... i tak naprawdę nie wiadomo czym jest życie, stąd ten niepokój. Że ktoś może kiedyś kogoś oskarżyć o to morderstwo, czy zabójstwo nie wiem jak to nazwać. Podsumowując dlaczego mieszać w to inne osoby ? chcesz popełnić samobójstwo - twoja sprawa, dlaczego miałbym być w to zamieszany dlatego że płacę podatki, że 1/1 000 000 część zawartości strzykawki była finansowana przeze mnie ? dlaczego ? 

Strony

Skomentuj