W Holandii przeprowadzono eutanazję 29-letniej kobiety, która cierpiała na depresję

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Aurelia Brouwers, 29-letnia kobieta w pełni zdrowa fizycznie, postanowiła zakończyć swoje życie z powodu choroby psychicznej. Aurelia otrzymała zastrzyk trucizny niecały miesiąc po tym, jak wygrała sądowną batalię, która trwała osiem lat.

Aurelia cierpiała na ciężką depresję, zaburzenia osobowości oraz zaburzenia lękowe. Spędziła prawie trzy lata w zakładzie zdrowia psychicznego, a kolejne dwa i pół roku w więzieniu. Kobieta twierdziła, że jej życie stało się nie do zniesienia i skłoniło ją do próby samobójczej, a także do samookaleczenia i autoagresji.

 

Aurelia zmarła w towarzystwie przyjaciół i rodziny po ogłoszeniu na Facebooku zaledwie dwie godziny wcześniej: „W końcu dziś umieram”. W ostatnich latach Brouwers stała się działaczką w zakresie eutanazji dla osób chorych psychicznie w Holandii w zakresie eutanazji dla osób chorych psychicznie i młodych.

 

Zwróciła się do holenderskich parlamentarzystów o dalszą liberalizację 16-letniego prawa, które już uważano za jedno z najbardziej wolnościowych na świecie. Aurelia Brouwers wielokrotnie twierdziła także, że ściśle współpracowała z organizacją Dignity in Dying, brytyjską grupą, znaną wcześniej pod nazwą Ochotnicze Stowarzyszenie Eutanazji. Dignity in Dying nie potwierdziło jednak współpracy.

„Jeśli chodzi o eutanazję, myślę, że każdy powinien mieć taką szansę, jaką dostałam ja.” – napisała Aurelia na swoim blogu. Mówiła też o tym, jak przygotowuje się do swojej śmierci w piątek, 26 stycznia, po tym, jak otrzymała pozwolenie 31 grudnia. Oświadczyła, że ​​„nie ma ani jednego mięśnia w moim ciele”, które zwątpiłby w jej decyzję o zakończeniu. „Chcę tylko iść w tę stronę. Dążyłam do śmierci tego przez osiem lat.” – dodała kobieta.

Jej śmierć nastąpiła wyłącznie z powodów związanych ze zdrowiem psychicznym. Spotkało się to ze sprzeciwem ze strony parlamentarzystów w Wielkiej Brytanii. Lord Carlile, współprzewodniczący Living and Dying Well, grupy parlamentarnej sprzeciwiającej się eutanazji, powiedział: „Jestem przerażony. Jest to przypadek, który ilustruje poważne niebezpieczeństwa związane z eutanazją i wspomaganym umieraniu.” – dodał.

Dane eutanazji z Holandii pokazują, że liczba pacjentów cierpiących na choroby psychiczne uśmierconych przez zastrzyk z trucizną zwiększyła się czterokrotnie w ciągu zaledwie czterech lat. Najnowsze dane pokazują również, że liczba zgonów spowodowanych eutanazją przekracza obecnie ponad 6000 przypadków rocznie, co stanowi skok o 50 procent w ciągu pięciu lat.

 

Zgodnie z holenderskim prawem eutanazja i wspomagane samobójstwo są technicznie nielegalne, ale nie podlegają karze, jeśli lekarze przestrzegają dokładnie określonych kryteriów, które mają działać jako zabezpieczenia.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.plKomentarze

Portret użytkownika J

Gdyby tak można było

Gdyby tak można było przenieść cierpienie takiej osoby na osobę która nie zgadza się z takim świetnym moim zdaniem rozwiązaniem. Ignorantom i fanatykom religijnym może się nie podobać ale jak sie nie podoba to proszę wziąć ciężar duszy tych osób i samemu dźwigać ich cierpienie.

Portret użytkownika charis

życie ma sens, można mieć

życie ma sens, można mieć pokój ducha, radość nawet w trudnym położeniu - w 2016 amputowano mi rękę po wypadku, ale jestem mocniejszy duchowo a więc i psychicznie. Ta moc jest z góry od mojego BOGA MIŁOŚCI który odmienił mnie 10 lat temu. Gdyby ta kobieta GO znała to nie miałaby beznadziei i nie zabiłaby się ... w NIM są tylko odpowiedzi na pytania : " jaki sens ma życie", "gdzie znależć prawdziwe szczęście", "czy istnieje miłość" , "jak dostapic przebaczenia", "skad wzieło się życie i czy jest życie wieczne". Tylko PRAWDA ABSOLUTNA = JEZUS - daje odpowiedzi na to wszystko i tylko ON prawdziwie uwalnia od depresji, beznadziei, bezsensu itd 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

idiota...

To co Ci wymocniło duchowo, to cząstka Boga w tobie a nie jezus. Twój wewnętrzny głos i masz rację, gdyby ta kobieta usłyszała, że nie jest sama żyłaby... Ja też byłem po tamtej stronie w 2010 r i wszystkiego się dowiedziałem. Jezus z Bibli to syn Szatana i nierządnicy żydowskiej

Portret użytkownika baca :-)

to nie była kobieta... to

to nie była kobieta... to klasyczna feministka... bóg mocno spierzył sprawę i zaskakuje że tak późno ją uśpili...

wygogluj ją Angelus - to się nie będzesz dziwil że sama chciała skończyć swoje życiowe nieporozumienie

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Portret użytkownika MiamiVibe

Jezus nie jest żadną prawdą

Jezus nie jest żadną prawdą absolutną i odpowiedzią na wszystkie pytania, tak samo jak nie jest nim machomet, budda, zeus, thor czy inny bożek zrodzony w chorym ludzkim umyśle... odpowiedzi trzeba szukać w sobie, bo bożek jedynie odpowiada ciszą. 

------------------------

Poszukiwanie sprawiedliwości i sensu w świecie, w którym te nie istnieją, jest dla przytomnego i otwartego umysłu tragedią egzystencji.

Portret użytkownika Yoda

Bóg mówi - zbliżcie się do

Bóg mówi - zbliżcie się do Mnie , a ja się zbliżę do was... 

Wiara jest darem od Boga. Wymyka się logice. To dar  który sprawia że zmieniają się priorytety w życiu, On - Bóg staje się wszystkim. 

Wiara to nawiązanie relacji, intymnej i coraz silniejszej, tworzenie coraz większej więzi z Bogiem . To pokój ducha w każdej sytuacji i pewność..pewność Jego obecności.  

Dlatego wiara ,  jest głupstwem dla wszystkich buntowników odrzucających Boga,  chcących Go osądzać...Osądzać Boga bazując na humaniźmie..cóż za idiotyzm..   Nie szukają oni buntownicy nic w życiu poza swoim ja , i zaspokajaniem swoich namiętności. 

Bóg jest wspaniały , dał wolność wszystkim istotom, przyjąć Go  czy nie.. 

Dlatego ci którzy Go odrzucają , zawsze będą zaprzeczać w buncie i gniewie. Serce ich nieustannie ich niepokoi...albowiem zna prawdę że Bóg jest.  I niepokój ów do śmierci ich nie opuści , strach i lęk , beznadziejność życia. 

Życie bez Boga to życie bez nadziei, bez celu , jak robaka.. Jeść , pić , wydalać i spać ..i śmierć...

Zachęcam Cię , kimkolwiek jesteś , idź i uczyń coś co nie wymaga specjalnych nakładów by to wykonać. Zapewnij sobie samotność i być może pierwszy raz wołaj do Boga w modlitwie - wołaj bo On usłyszy i być może zmieni Ci życie . Uratuje Ci życie. 

Zawołaj że chcesz Go poznać , żeby pomógł twemu niedowiarstwu. By przeszedł i zmienił Ci zycie. 

I bądź gotów, że może tak się stać, i doświadczysz czegoś czego do tej pory nie rozumiałeś, doświadczysz realności Boga i zachwycisz się i już nic nie będzie takie samo. Zmienisz się i otoczenie to dostrzeże.

 Zrób to , nic a nic Cię nie kosztuje. Nic. A zyskać możesz życie wieczne.  Cudowną obecność Boga w życiu.  

Idź do Chrystusa i wołaj. 

Yoda

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Precz szatański pomiocie!!

Precz szatański pomiocie!! Znak krzyża wykonany na człowieku otwiera drogę demonom do jego duszy a chrzest niewinnych oddaje Szatanowi duszę pod władanie.  Ty idioto! Jezus był synem nierządnicy i Szatana! Jahwe to demon krwiożerczy a jego syn umartwia człowieka, aby ów nie chwalił radością życia Dzieło Boże!

 Wiara to narzędzie diabelskie dla ludzi małych i głupich, co oglądając się wokół siebue nie dostrzegają cudu inteligentnego stworzenia!

Strony

Skomentuj