W Holandii powstała kolekcja ubrań, która chroni przed inwigilacją

Kategorie: 

Źródło: www.projectkovr.com
Dziś praktycznie wszyscy jesteśmy narażeni na inwigilację. Służby chętnie szpiegują ludzi a hakerzy kradną cudzą tożsamość. Jednocześnie coraz większą popularność zyskuje specjalna odzież, która pozwoli nam uchronić się przed tego typu zagrożeniem.

 

Dwóch holenderskich projektantów w ramach projektu KOVR stworzyło kolekcję ubrań rodem z filmu science fiction dla ludzi obawiających się inwigilacji. Do ich produkcji wykorzystano materiał zawierający metal, dzięki czemu otrzymamy 100% ochronę. Twórcy oferują także plecaki o takich samych właściwościach.
"Żyjemy w czasach w których technologia i prywatność stoją czasem w sprzeczności. Twój paszport zawiera chip pełen informacji na Twój temat. Twój smartfon zna każdy Twój ruch. Twoja karta płatnicza może funkcjonować na odległość. A Twoja nowo zakupiona odzież posiada naklejkę RFID zdolną do przekazywania informacji o Twojej lokalizacji. To są tylko niektóre sposoby śledzenia. KVOR jest poręcznym sposobem na ochronę Twojej prywatności. Nasze kurtki i torby posiadają technologię która blokuje wszelkie sygnały wychodzące i przychodzące, uniemożliwiając dostęp do Twoich prywatnych informacji."

Specjalny płaszcz posiada wewnętrzne kieszenie w których możemy schować nasz telefon oraz portfel wraz z kartami zawierającymi chipy. Jednak jeśli oczekujemy na jakiś ważny telefon, komórkę można umieścić w dodatkowej zewnętrznej kieszeni. Ostatnimi czasy tzw. odzież antyinwigilacyjna robi coraz większą furorę.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika fix

Hmm plaszcz w kolorze coco

Hmm plaszcz w kolorze coco chanel ulubionym praktyczny sportowy wygodny czemu nie.teraz karty w zwyklym portfelu to kasek dla zlodzieja ktory bez dotyku moze uplynnic z konta kase.telefony tez nie sa bezpieczne.mozna kupic maly portfel na karty aluminium case na ebay.ubrania musza byc z bezpiecznych i praktycznych materialow i w cenie dla przecietnego obywatela, aby mialo to sens.

Portret użytkownika SurvivorMan

Umówmy się... Pomijając już

Umówmy się... Pomijając już to, kto z nas chodziłby na co dzień w czymś takim... Skoro nawet ZnZ sobie swobodnie o tym pisze, to albo to totalny badziew, albo wypas o którym służby dawno wiedzą...

Na koniec może zróbmy zakłady... Po jakim czasie od nałożenia tego błyszczącego kondoma, zaintersują się nami służby???

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika keri

Faktycznie, fajny "ciuch".

Faktycznie, fajny "ciuch". Wchodzisz do autobusu, a wszyscy w panice wysiadają Smile

Teraz to wystarczy założyć długą spódnicę do kostek, płaszczyk z kapturem (bo pada) i pasażerowie od razu zasawają na tyły. A jaką ulgę słychać, gdy ściągnie się kaptur.

Profesor, który w samolocie liczył równania, został wyprowadzony z niego jako terrorysta, bo jego zachowanie wydało się jakiejś babie podejrzane.

Student, który zostawił garnek w autobusie ma już zarzuty i grozi mu dożywocie.

Niedługo cień zostanie oskarżony o terroryzm.

Portret użytkownika keri

Jesli "ubranie" zawiera metal

Jesli "ubranie" zawiera metal, to chroni przed falami elektromagnetycznymi. W Polsce przez wiele lat prowadzone były badania nad działaniem fal el-mag na nieświadomych niczego obywatelach. Ta informacja jest już oficjalnie potwierdzona przez rząd i była podawana na wielu portalach.
 

Skomentuj