W Hiszpanii ptaki padają na ziemię z powodu upałów. Zmarło też ponad 230 osób

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W mieście Valladolid w północno-zachodniej Hiszpanii, gdzie temperatury osiągnęły najwyższy w historii poziom ponad 40,6 stopnia Celsjusza, uwagę mieszkańców przykuło dziwne zachowanie ptaków. Gołębie, jerzyki, a nawet bociany zaczęły spadać na ziemię.

Policja miejska poinformowała, że ​​telefony od zaniepokojonych obywateli odbierane były przez cały czwartek. Według ich opowieści ptaki nagle straciły wysokość i spadły na ziemię. Najprawdopodobniej przyczyną tego zachowania może być odwodnienie, które prowadzi do gwałtownego upadku, dezorientacji i niezdolności do latania, zauważa radiostacja. Rekordowa fala upałów w Valladolid nie skończy się do przyszłego wtorku, ostrzegają prognostycy.

 

Ekstremalne upały, które osiadły w Hiszpanii, doprowadziły do ​​śmierci prawie 240 osób w ciągu pięciu dni. Według niego Instytut Zdrowia Karola III podległy Ministerstwu Zdrowia obliczył, że od 10 lipca do 14 lipca włącznie w królestwie zginęło 237 osób z powodu nadmiernie wysokich temperatur powietrza.

 

Hiszpańska Państwowa Agencja Meteorologiczna podniosła poziom alarmów pogodowych w większości regionów do żółtego (niebezpieczeństwo) i pomarańczowego (wysokie niebezpieczeństwo). W niektórych prowincjach poziom alarmu został podniesiony do najwyższego - czerwonego (ekstremalne niebezpieczeństwo). Temperatura powietrza może sięgać prawie 45 stopni Celsjusza. 

@zmianynaziemi W Hiszpanii ptaki padają na ziemię z powodu upałów #dlaciebie #Hiszpania #ciekawostki #zwierzęta #klimat ♬ dźwięk oryginalny - ZmianynaZiemi

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Trup

Takie przyzwyczajanie do

Takie przyzwyczajanie do masowych śmierci żeby później pod swoim domem nikogo nie dziwiło jak wszystko pada od tego toksycznego skażenia z fukushimy które jest w powietrzu wodzie i jedzeniu na całej ziemi. A to że są jeszcze jakieś inne zmyślne czynniki przyspieszające śmierć i że te zwyrodniałe gnoje to testują na zwierzętach to nie mam najmniejszego złudzenia. 

Patrzcie jaka świetna bajka!

  1. INNA BAJKA BYŁ S0BlE K0SM0S l982 (ciekawe że aż tyle prawdy i idą jak po scenariuszu)
    INNA BAJKA BYŁ S0BlE K0SM0S l982 (ciekawe że aż tyle prawdy i idą jak po scenariuszu)

     

  2. Strasznie dziwna nacja która cały czas wyznaje banderowskie wartości Piotr Rybak
    Strasznie dziwna nacja która cały czas wyznaje banderowskie wartości Piotr Rybak

     

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika Bartosz Maski

Aż się przykro słucha ale

Aż się przykro słucha ale jest w tym dużo prawdy. Zaczynać jednak nic nie trzeba bo już się zaczęło - na Sri Lance. Tak po kolei pójdzie bo jest oczywistością, że polityk który ma dwa obywatelstwa jest szpiegiem. Wyjątkiem może być przedstawiciel mniejszości. Będą uciekać jak Mussolini dookoła jeziora i okaże sie że nie ma dokąd. Tak tak...

Portret użytkownika Ilona Błaszczuk

Prawdopodobnie ptaki

Prawdopodobnie ptaki pospadały bo zachorowały na ptasią grypę. Moim zdaniem trzeba wyszczepić wszystkie zwierzęta i ludzi. Samoloty powinny wszędzie rozpylać lekarstwo od astra zenka. Pan minister niedzielski powinien natychmiast się tym na poważnie zająć.

Strony

Skomentuj