W Hiszpanii odkryto duży krater uderzeniowy po kolizji z asteroidą

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W południowej prowincji Almería został znaleziony pierwszy krater uderzeniowy w Hiszpanii . Odkrycie zostało zaprezentowane w zeszłym tygodniu na Europejskim Kongresie Naukowym (EPSC) 2022 przez Juana Antonio Sáncheza Garrido z Uniwersytetu w Almerii.

 

To pierwsze badanie, które ujawniło dowody na krater uderzeniowy na Półwyspie Iberyjskim. Odkrycie jest wynikiem 15 lat badań międzynarodowego zespołu naukowców z Uniwersytetu w Almerii, Centrum Astrobiologicznego w Madrycie, Uniwersytetu w Lund i Uniwersytetu w Kopenhadze.

 

Naukowcy uważają, że uderzenie miało miejsce około 8 milionów lat temu. Zbadano wiele aspektów geologii, mineralogii, geochemii i geomorfologii regionu. Baseny Alhabia i Tabernas na tym obszarze są wypełnione osadami w wieku od 5 do 23 milionów lat i zalegają starsze skały metamorficzne. Większość struktury uderzeniowej jest zakopana pod nowszymi osadami, ale erozja odsłoniła ją i otworzyła możliwości dla badań.

 

Uważa się, że sam krater ma średnicę około 4 kilometrów i jest otoczony większą strukturą o średnicy około 20 kilometrów, gdzie uderzenie spowodowało zapadnięcie się warstw osadowych.

Dowody na krater uderzeniowy obejmują kilka przykładów ziaren uderzeniowych kwarcu w brekcji, rodzaju skały osadowej z dużymi fragmentami spojonymi w drobnoziarnistą matrycę. Ziarna wykazują oznaki deformacji z powodu ogromnego ciśnienia od 10 do 30 GPa. Jeśli odkrycie krateru potwierdzi się, będzie to nie tylko ekscytujące z naukowego punktu widzenia, ale także będzie wspaniałym uzupełnieniem naukowych i turystycznych atrakcji prowincji Almeria.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Jako że i tak NIE CZYTACIE co

Jako że i tak NIE CZYTACIE co PISZĘ to wam NAPISZĘ, iż:

https://static.wikia.nocookie.net/simpsons/images/8/85/Thank_God_It%27s_Doomsday_56.JPG/revision/latest?cb=20191026210244

 

https://static.wikia.nocookie.net/simpsons/images/8/85/Thank_God_It%27s_Doomsday_56.JPG/revision/latest?cb=20191026210244

https://simpsons.fandom.com/wiki/Thank_God_It%27s_Doomsday

 

KTO CHCE PRZETRWAĆ APOKALIPSĘ POWINIEN ODNALEŹĆ "ŚWIATŁOŚĆ (SWOJEJ) DUSZY" i SIĘ JEGO UCZEPIĆ JAK ROZBITEK RESZTEK MASZTU

 

KTO TEGO NIE ZROBI PRZEPADNIE....  o tak.... PYK... i OD NOWEGO ROKU nikt nie będzie pamiętał ,iż jakiś OBSRANA DZIADYGA zwe swoją KLIKĄ NIEUDACZNIKÓW kiedyś TERRORYZOWAŁA swoją szajbą Polskę"

 

ŚWIATŁOŚC (waszych) DUSZ" była w CIĄGU OSTATNICH 10 LAT PRZYNAJMNIEJ 5 KROTNIE

przeze mnie ROZPALANA we WASZYCH WNĘTRZACH od DRUGIEJ STRONY  (jak to TAJEMNICA ZAWODOWA Smile )

 

CI u KTÓRYCH się to UDAŁO I SIĘ TEJ ŚWIATŁOŚCI UCZEPIĄ WYGRALI BILET do RAJU,

 

CI jacy mają tam "PIZDĘ" "WŁOCHATĄ, "KAMIEŃ" kalksteinowy czy inny SYF objawiony już MOGĄ PEŁZAĆ pod MACEWY

coby łatwiej z syfu było posprzątać RYCERZOM spod GIEWONTA planetę. "CI CO WIEDZIELI A NIE PWOIEDZIELI"   i wszelaka lechioubecja TEZ Smile

 

THIS IS NOT a DRILL Smile THIS IS LECHIA Smile

 

Mówił do Państwa SŁYNNY "CZARNY MAG" z przemówień Putina Smile

 

 

Portret użytkownika chazarska logika

uratuja sie nieliczni tylko

uratuja sie nieliczni tylko przed zblizajaca sie katastrofa - podziekujcie to tym co blokuja informacje bo jak to powiedziala mistyczka polska Zofia Nosko  " ludzie beda jak manekiny bo demony im na to nie pozwola "

dalej blokujcie i osmieszajcie ludzi swiadomych i majacych cos do powiedzenia , opartych na cytatach rowniez biblijnych a sami skonczycie zaskoczeni tym co sie wkrotce wydarzy a o czym nie wiecie i sie nie dowiecie bo sami nie chcecie MANEKINY o tym sluchac ze nadchodzi wasz moment i zacznie sie PRZETRWANIE

 

Portret użytkownika ba

O jakiej katastrofie piszesz?

O jakiej katastrofie piszesz???  :

Armagedon to nie katastrofa to wspaniałe wydarzenie , to KATASTROFA DLA BEZBOŻNYCH  ale nie dla prawych !

Izajasza 26: 20  „Idź, mój ludu, wejdź do swych wewnętrznych komnat i zamknij za sobą drzwi.+ Schowaj się tylko na chwilę, aż przeminie potępienie.+ 21  Oto bowiem Jehowa wychodzi ze swego miejsca, aby rozliczyć mieszkańców ziemi z przewinienia wobec niego,+ i ziemia odsłoni krew na niej przelaną,+ i już nie będzie zakrywać swoich pozabijanych”.+

Noe ,  Lot nie bali sie potopu , zniszczenia Sodomy:

Łukasza 17: 26  A jak działo się za dni Noego,+ tak też będzie za dni Syna Człowieczego:+ 27  jedli, pili, mężczyźni się żenili, kobiety wydawano za mąż, aż do owego dnia, gdy Noe wszedł do arki i nadszedł potop, i zgładził ich wszystkich.+ 28  Podobnie jak działo się za dni Lota:+ jedli, pili, kupowali, sprzedawali, sadzili, budowali. 29  Ale w dniu, w którym Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba deszcz ognia i siarki i zgładził ich wszystkich.+ 30  Tak samo będzie w owym dniu, w którym Syn Człowieczy ma być objawiony.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika spokoluz

Katastrofa dla was obu bo

Katastrofa dla was obu bo opadnie kurtyna fałszu ksiunszek i jej roli w zniewoleniu i grabieniu wolnych ludzi - tak więc się nie ciesz za wcześnie - pisze to ja bezbożnik , człowiek wolny duchowo i z cząstką stwórcy w sobie , który jest moim bratem a nie panem , któego mam się bać i być jego niewolnikiem.

Ot taka subtelna różnica między nami kto , jak siebie postrzega wobec stwórcy jakkolwiek go zwał.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika chazarska logika

spokoksiunzka pokaz mi inna

spokoksiunzka pokaz mi inna ksiazke gdzie spenilo sie trzysta proroctw? Patrzac na Biblie rozumiem ,ze masz nienawisc do niej ?

To oznacza ,ze miliard jak nie wiecej jest idiotami bo ja czyta i ma w domu ?

Dla ciebie spokoksiunzka to powiem ci ze nawet w hotelach maja w szufladzie egzemplarz BiBLII

a ty jaka ksiunzke polecisz ? w jakim nakladzie chazarek?

 

Portret użytkownika spokoluz

Nie nienawiść tylko

Nie nienawiść tylko zrozumienie ich jako ksiunszek nawolujących do siłowego przejęcia terenów ogniem i mieczem z pierwszej ksiunszki oraz drugiej aby sie poddać i paść na kolana przed samozwanczymi szeryfami wyznafcuf ksiunszek aby zniewalać i pasożytować na zniewolonych. Czyta to ewentulanie ok. 1 % populacji świata z tych 17% siłowo ochrzczonych i indoktrynowanych przez szeryfuf. Nie wiem skąd to wziołeś ale nikogo , kto czyta te ksiunszki idiotą nie nazwałem ale jak tak twierdzisz to spoko - toleruję twoje zdanie na ten temat. W hotelach nigdzie nie znalazłem takiej ksiunszki w szyfladzie ale widocznie w tych prowadzonych przez mafię watykańską indoktrynacji musi być wszędzie.

Ja ochrzczony ( siłowo wbrew mej woli ) i namaszony olejkiem na czole w rytuale czarnej magii powtórnie przybierzmowaniu po przeczytaniu jednej i drugiej oświeciło mnie i poszukałem jak pozbyć się blokady czarnej magii na trzecim oku - udało się .

nie polecę ci żadnej książki bo każda jest ocenzurowana przez cywilizowany świat zachodni w celu zindoktrynowania i utrzymayawnia w niewolniczej nieśwaidomości. nie jesteś w stanie dojść do takich przemyśleń bo masz dwie blokady - olejkową dwa razy zrobioną i ksiunszkową aby jako niewolnik zniewalać innych bo tak jest w instrukcji obsługi - żerować na słabszych a nie wspołżyć pomagając im aby razem rosnąć w siłę. Ten schemat tylko osłabia pokolenie po pokoleniu aż do wytępienia siebie nawzajem w imię ksiunszki. Wtedy tereny zamieszkałe przez znienawidzonych przez zachód słowian zostaną defintywnie wykorzenione z atochtonów i przejęte .

Ale nadszedł Wodnik z oświeceniem i era ociemniałości ryb poszła w niebyt .

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika mordo schab ciało

Nawet admin dostał jobla i

Dzięki @spokoluz, że rozumiesz.

Nawet admin dostał jobla i już nie puszcza moich komentarzy jako anonima. Moim zamierzeniem było jedynie, by móc pominąć te, które są długie i mnie nie interesują ze względu na obelżywy język, albo właśnie długość przewijania. Jak kto by to wykorzystał dla siebie, to jest jego sprawa. Dałem to do pobrania dla ludzi, którzy umieją korzystać mądrze i z wiedzą z narzędzi, a jedynie pretensje mogą mieć trolle i zmieniać sens tego skryptu.

W żadnym wypadku nie miałem na myśli cenzury tak jak wielu tutaj sobie wymyśliło. Czytam tylko komentarze pewnych stałych osób, które mają faktycznie coś do powiedzenia własnego. Dla mnie to jak zamknięcie okna, gdy wielu ludzi głośno mówi podczas, gdy ja chcę słyszeć konkretne osóby w pomieszczeniu. Jeżeli ktoś chce czytać to wszystko, nie będzie sobie tego blokował.

Czy ludzie tutaj są jacyś niepoczytalni? Przecież to się dzieje po stronie klienta, nie serwera.

Skrypt Java (TamperMonkey) dla ZnZ przeciw niechcianym komentarzom: greasyfork.org/en/scripts/452807-zmiany-na-ziemi-bablock-plus.

Portret użytkownika ba

A czym jest zachęcanie do

A czym jest zachęcanie do hakerstwa , to przestępstwo kryinalne , ze administrator nie zgłosił cie do prokuratury ! powinienś mu szampana postawić przez cały tydzień codziennie ! i dziekować ze chodzisz po wolności,  bo Polska to nie Ukraina czy Rosja !

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika spokoluz

Eee , programy open sourse

Eee , programy open sourse tworzą wolni ludzie i są dostępnę dla każdego i to nie jest hakerka bo - jest dostępne dla wszystkich , kto chce to skorzysta - wolna wola czyli prawo pełnej demokracji a ty robisz z tego raban bo jesteś dyktatorem , który boi sie wolności jednoski i jej prawa do korzystania z wolności jednoski. Pisząc to znów sie samozaorałeś - jesteś hegemonem i dyktatorem w imie jehofca i ksiunszki . pisząc to ratuje ludzi przez zniewoleniem aby zrozumieli czym jest dyktatura ksiunszki i jej żołnierzyków.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika chazarska logika

no nie wiem czy otwarcie

no nie wiem czy otwarcie szostej pieczeci to takie wydaarzenie by sie tym juz cieszyc , to moze byc trudne do przelkniecia...

12 I ujrzałem:
gdy otworzył pieczęć szóstą,
nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi
i słońce stało się czarne jak włosienny wór,
a cały księżyc stał się jak krew.
13 I gwiazdy spadły z nieba na ziemię,
podobnie jak figowiec wstrząsany silnym wiatrem zrzuca na ziemię niedojrzałe owoce.
14 Niebo zostało usunięte jak księga, którą się zwija,
a wszelka góra i wyspa z miejsc swych poruszone.
15 A królowie ziemscy, wielmoże i wodzowie,
bogacze i możni,
i każdy niewolnik oraz wolny
ukryli się w jaskiniach i górskich skałach.

jak po tym dalej zyc ? Jak zaraz bedzie odpowiedz :

7 Pierwszy zatrąbił.
A powstały grad i ogień – pomieszane z krwią,
i spadły na ziemię.
A spłonęła trzecia część ziemi
i spłonęła trzecia część drzew,
i spłonęła wszystka trawa zielona.
8 Drugi anioł zatrąbił:
i jakby wielka góra zionąca ogniem została w morze rzucona,
a trzecia część morza stała się krwią
9 i wyginęła w morzu trzecia część stworzeń
– te, które mają dusze –
i trzecia część okrętów uległa zniszczeniu.
10 Trzeci anioł zatrąbił:
i spadła z nieba wielka gwiazda, płonąca jak pochodnia,
a spadła na trzecią część rzek i na źródła wód.
11 A imię gwiazdy brzmi Piołun.
I trzecia część wód stała się piołunem,
i wielu ludzi pomarło od wód, bo stały się gorzkie.
12 Czwarty anioł zatrąbił:
i została rażona trzecia część słońca
i trzecia część księżyca, i trzecia część gwiazd,
tak iż zaćmiła się trzecia ich część
i dzień nie jaśniał w trzeciej swej części,

 

Portret użytkownika ANTY NASA

Niestety nie da się tego

Niestety nie da się tego przeżyć zginą nawet bakterie i wirusy.

Planetoida Ceres 1000km średnicy leci od strony słońca.

Data impaktu 31.07.2031.

Miejsce Impaktu Polska (Bielsko - Biała).

Co kurwa chcesz coś jeszcze wiedzieć ???

Portret użytkownika ba

Do Mordo (anonim)

Do Mordo (anonim)

Zadajesz logiczne i wartościowe pytania,. Biblia to list od Boga Biblii do ludzkości , tam jest zapisane co było , co jest  i co sie stanie ,

Kto czyta Biblie to jakby słyszał samego Boga Biblii co do niego mówi , jest tam opis od stworzenia ludzkości - jak pierwszy człowiek Adam stracił życie wieczne w raju na ziemi  i jak można to życie wieczne na rajskiej ziemi odzyskać , a prowadzi ta Ksiega od Adama  do Chrystusa odkupiciela ludzkości , tam jest zapisane od czego zależy wybawienie ,  czyli uzyskanie życia wiecznewgo na rajskiej ziemi , czyli trzeba zdobyć wiedzę z Biblii , ze zrozumieniem , potem tą wiedze wprowadzić w czyn i będziesz wybawiony ,  nawet jakbyś umarł to czekanie na zamartwychwstanie trwa tylko sekunde , bo zmarli czasu nie odczuwają , jest to na zasadzie,  ze zamykasz oczy jak umierasz i otwierasz oczy jak zostaniesz zbudzony z martwych ,.jest na zasadzie jak ktoś ma  twardy sen  , to noc mija jak sekunda i tak samo jest ze śmiercią , umarli czasu nie odczuwają , bo przestali istnieć

Jana 17:  To znaczy życie wieczne:+ ich poznawanie+ ciebie, jedynego prawdziwego Boga,+ oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa.+

Jana 3: 16  „Albowiem Bóg tak bardzo umiłował+ świat, że dał swego jednorodzonego Syna,+ aby nikt, kto w niego wierzy,+ nie został zgładzony,+ lecz miał życie wieczne.+

1 Jana 5:  Bo miłość+ do Boga polega na tym, że przestrzegamy jego przykazań;+ a przecież jego przykazania nie są uciążliwe,+

Bóg Biblii to Jehowa , Jezus to Jehowy syn wybawiciel , Jehowa posłał swojego syna Jezusa na Ziemię aby odkupił to co pierwszy człowiek utracił , a co utracił , prawo do życia wiecznego w raju na Ziemi  i kto w to wierzy będzie wybawiony ,bo Jezus umarł za nasze grzechy abysmy byli uwolnieni z winy naszych grzechów ,których sie czasem dopuszczamy ,a Biblia to wszystko objaśnia prawie w szczegółach i nadaje sens naszemu życiu , bo sensem jest naśladować Boga Biblii Jehowę i Jego wybawiciela Jezusa , w Biblii jest opisany sens życia człowieka na ziemi , gdy przestrzegamy przykazań Boga Biblii i nimi sie kierujemy to nadaje nam  to sens życia , kierowca jedzie sensownie i bezpiecznie jak przestzrega przepisów ruchu drogowego , sam jedzie bezpiecznie , cieszy sie jazdą i inni są bezpieczni , ma z tego radość życia , bo jest bezpieczny i inni też , a Biblia pokazuje jak mamy żyć i co jest sensem życia ,Bóg Biblii wygraża sie tylko bezbożnym a prawi nie muszą sie niczego bać , idą przez życie spokojnie

Psalm 37:   Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni,+lecz pokładający nadzieję w Jehowie — ci posiądą ziemię.+ ו [Waw] 10  I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;+i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.+ 11  Lecz potulni posiądą ziemię+i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.+

29  Prawi posiądą ziemię+i będą na niej przebywać na zawsze.+

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

1 Koryntian 2:  Ale jak jest napisane: „Oko nie widziało i ucho nie słyszało ani się w sercu człowieka nie zrodziło, co Bóg przygotował dla tych, którzy go miłują”.+

Żaden zdrowy człowiek na rozumie nie wyznaczy daty swojej śmierci , bo Bóg wszczepił nam pragnienie życia a nie umierania , a umieramy,   bo mamy uszkodzony KOD DNA , który uszkodził sobie nasz przodek Adam i go nam uszkodzony przekazał i ponosimy tego konsekwecje , ludzie po śmierci nie idą do nieba , piekła,  czy czyścca , tylko wracają do prochu ziemi i czekają w tym prochu na zmartwychwstanie , a te czekanie trwa tylko sekunde , bo zmarły czasu nie  odczuwa :

Kaznodziei 9:  Bo żyjący są świadomi tego, że umrą,+ lecz umarli nie są świadomi niczego+ ani już nie mają zapłaty, gdyż pamięć o nich poszła w zapomnienie.+

 Korzystaj z życia z żoną,+ którą kochasz, przez wszystkie dni swego marnego życia, które On ci dał pod słońcem, przez wszystkie dni swej marności, to bowiem jest twój dział w życiu+ i w trudzie, którym się trudzisz pod słońcem. 10  Wszystko, co twoja ręka ma sposobność zrobić, rób całą swą mocą,+ bo nie ma pracy ani snucia planów, ani poznania,+ ani mądrości+ w Szeolu+ — w miejscu, do którego idziesz.+

Jana 5: 28  Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci+ usłyszą jego głos 29  i wyjdą: ci, którzy czynili to, co dobre, na zmartwychwstanie życia;+ ci, którzy się dopuszczali tego, co podłe, na zmartwychwstanie sądu.+

Nie wiele ci przekazałem  z nauk z Biblii , to jedna milionowa tego co ja wiem ,a wiem bo poświecam czas na ta wiedzę

 

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Strony

Skomentuj