W Himalajach oczekiwane jest potężne trzęsienie ziemi o sile nawet powyżej 8 stopni

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Hinduskie Union Home Ministry, będące odpowiednikiem naszego MSW, ostrzegł przed nieuchronnym niszczycielskim trzęsieniem ziemi, które wkrótce może uderzyć w regionie Himalajów, na północy Indii. Katastroficzne przewidywania władz biorą swój początek w analizie niedawnej aktywności sejsmicznej w tej części Azji.

 

Szczególnie zwrócono uwagę na silne trzęsienie ziemi w Manipur. Eksperci twierdzą, że to zapowiedź czegoś większego, nawet powyżej 8.2 stopnia. Gdy do tego dojdzie hinduscy urzędnicy obawiają się stanu katastrofy prawie na całej północy kraju, co przy tym zaludnieniu stanowi o gigantycznej skali problemu.

 

W ciągu ostatniego roku doszło do kilku silnych trzęsień ziemi w tym regionie zaczynając od Manipur - 6,7 stopni w styczniu 2016, Nepalu - 7,3 stopni w maju 2015 i Sikkim 6,9 stopni w 2011 roku. Wszystkie te zjawiska miały około lub ponad 7 stopni w skali Richtera. To powoduje przypuszczenia sejsmologów, że może nas czekać jeszcze silniejsza sekwencja nawet czterech trzęsień ziemi nawet powyżej 8 stopni.

Sprzyjają temu niewątpliwie trwające procesy górotwórcze najwyższego pasma górskiego świata oraz struktura tektoniczna. Hinduscy naukowcy odkryli, że połączenia płyt tektonicznych między Nepalem, Bhutanem, Myanmarem i Indiami, sprawia większe zagrożenie sejsmiczne iż sądzono dotychczas.

 

Grozę sytuacji dodatkowo dopełnia fakt, że okolice tej potencjalnie niestabilnej sejsmicznie strefy są zamieszkałe przez miliony ludzi i prowadzenie ewentualnej akcji ratowniczej , często w niedostępnych górskich obszarach, może być wyzwaniem ponad siły tamtejszych władz.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Asiek

Hihihi a chcecie kolejne

Hihihi a chcecie kolejne trzęsienie takie jak w Nepalu?????
 
Dziś mi się nie chce bo nie mam żadnych książek do biblioteki. Chyba żebym chciała coś wypożyczyć ale nie chce mi się tam iść.
 
Co tam Jaśnie Pany chcielibyście wejść do tej biblioteki????? Nie dla was taki rarytas. Na coś takiego to trzeba grzecznie zasłużyć. Prostytucją, złodziejstwem i łamaniem wszelkich zasad to macie prostą i szeroką drogę do waszego grobu. Każdy nieśmiertelny jest śmiertelny.
 
Matka Planeta
 
 

Portret użytkownika afgan

Himalaje jeden z 7 głównych

Himalaje jeden z 7 głównych worteksów ziemii.
Trzęsienie ziemi to efekt zaburzeń w strukturze energetycznej ziemii. Dzieje się tak jak ktoś manipuluje falami elektromagnetycznymi i zaburza naturalne drgania ziemii lub ziemia zwiększa swoją częstotliwość drgań.
Jesteśmy od 1.01.2016-31.12.2016 w czasie nasycania się ziemi energią z piątego wymiaru co ma podnieść częstotliwość drgania wszystkich cząsteczek, aby ludze i ziemia mogli przejść do 4 wymiaru. Potrzeba przyspieszenia,żeby wzrosła wibracja. Jest o proces naturalny i zaplanowany, tam gdzie są zawirowania mogą być anomalie pogodowe, sejsmicze i ludziom może bardziej odbijać, jako, że jest to naturalny proces zmian.
Więc albo budzi się szambala, albo Ciemni chcą powstrzymać ziemię na drodze ewolucji. I jedno i drugie nie będze bez echa dla ludzkości i ziemi. Albo ziemia ulegnie zagłdzie, albo nastąpi oczekiwane przebudzenie.

Portret użytkownika eva11

no naprawde,  modla sie do

no naprawde, 
modla sie do Pana Boga,a nie do Pan Boga!
te twoje pan to jezyk grecki czy lacinski,ale nie znaczy to samo co pan po Polsku!
czyli jak wytlumaczysz ,ze po angielsku to lord!to juz nie ten sam bog lasow co ?
widac my polacy mamy chyba innego boga wg.ciebie?
jak nie maja sie do czego czepic to i tramwaju sie czepia ,albo brody!
 

Strony

Skomentuj