W Himalajach może nastąpić katastrofalne trzęsienie ziemi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Uskok tektoniczny u podnóża Himalajów wkrótce może wywołać trzęsienie ziemi o sile 8,5 stopnia w skali Richtera. Nowe badania wykazały, że silne trzęsienie ziemi może nastąpić w dowolnym momencie na uskoku, który rozciąga się na 2400 km.

 

Do takiego wniosku doszedł zespół naukowców z Uniwersytetu w Lozannie. Po przejrzeniu danych geologicznych oraz informacji ze źródeł historycznych, naukowcy odkryli, że w 1714 roku na obszarze, na którym mieściło się terytorium Królestwa Bhutanu, wystąpiło potężne trzęsienie ziemi. Królestwo Bhutanu jest krajem w Azji, znajduje się w Himalajach i jest położone między Indiami, a Chinami. Fakt wystąpienia silnego trzęsienia ziemi w tym rejonie były dla naukowców zupełnym zaskoczeniem. Jak wcześniej sądzono, Bhutan był najbardziej spokojnym sejsmicznie miejscem.

Łańcuch górski Himalajów jest wynikiem zanurzenia indyjskiej płyty litosfery pod euroazjatycką płytę. Mała część Bhutanu znajdowała się w miejscu bardzo odizolowanym od świata zewnętrznego i naukowców, byli rzadko wpuszczani na terytorium państwa. To wyjaśnia błędne przekonanie społeczności naukowej, że w Bhutanie nie występowały trzęsienia ziemi.

Okazało się, że po silnym trzęsieniu ziemi w Himalajach o sile 7,8, rząd Bhutanu otworzył dostęp do terytorium swojego państwa dla naukowców, by mogli prowadzić badania geofizyczne. W rezultacie można było zbadać, że w 1714 roku Bhutan doświadczył potężnego trzęsienia ziemi o sile 8,5 w skali Richtera. Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się w zachodniej części centralnego Bhutanu, gdzie dziś koncentruje się główna część jego populacji.

 

Na skutek trzęsienia ziemi w Himalajach pękł obszar tektoniczny, tworząc rozległy uskok. Naukowcy kontynuują badania, które mają pomóc przeanalizować i zrozumieć tektoniczne procesy zachodzące na linii uskoku, by móc przewidzieć kolejną katastrofę z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Butan to ciekawy kraj. Kolega

Butan to ciekawy kraj. Kolega butanczyk mowił, że jak chcesz tam pojechac turystycznie, czy w odwiedziny, musisz mieć dużo dolarów na każdy dzień pobytu ze sobą, jakaś chora kwota typu tysiąc dziennie. W związku z tym nie mają turystów, co to zadepczą i zaśmiecą każdy skarb. Są biedni, ale dumni i pogodni.

Portret użytkownika Turkuć Podjadek

Przed Dniem Sądu nie da się

Przed Dniem Sądu nie da się uciec ani schwać w jaskiniach, bunkrach, podziemnych miastach czy pośród gwiazd. Jeśli ktoś zainteresowany na to liczy to jest niepoprawnym optymistą żyjącym w świecie marzeń a nie realnej rzeczywistości.

Portret użytkownika Turkuć Podjadek

Nieznajomość przepisów

Nieznajomość przepisów drogowych nie zwalnia z obowiązku przestrzegania ich. Jak wyjedziesz autem bez prawa jazdy to możesz zderzyć się z realną rzeczywistością. Tak samo jest z obowiązkiem szacunku i miłowania każdego bliźniego i stosowaniem się do dziesięciu przykazań. Nadejdzie kiedyś taki dzień że ty także zmierzysz się z realną rzeczywistością a twoje kolano zegnie się przed Królem Królów Panem Panów jedynym pośrednikiem do Boga Ojca Świętego który jest w Niebie naszym Zbawicielem Jezusem Chrystusem. Wiem jakie złe jest twoje zdanie o naszym Zbawicielu Jezusie Chrystusie, co nie zmienia faktu że będziesz swoich buńczucznych i aroganckich wypowiedzi żałował aż po wieczność jeśli nie odwrócisz się od swoich grzechów. Tego właśnie ci życzę, abyś zmądrzał zanim nie jest za późno i upokorzył się w duchu i w prawdzie. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Dziesięć przykazań nieboraku

Dziesięć przykazań nieboraku odnosi się do prymitywnych szympansów  jakich z ludzi czyni Diabeł...

Prawa ludzkie i obowiązki ludzkie są zapisane multidekalogiem w naszej duszy... "Dziesięć przykazań"... Smile

Na co dzień masz stosować się do dużo więcej zasad etyki i moralnośc i empatii, niż definiuje je ten prymitywny wykaz zakazów a które łamiecie na każdym kroku, robiąc świństwa dookoła siebie innym ludziom, w tym swoim bliskimm i lecicie z rozwartymi paszczami po rozgrzeszenie z tego, posilając się później symbolem ludzkiej padliny i błagając trupa na krzyżu by was przyjął...

Prymitywni z was głupcy...

Portret użytkownika Turkuć Podjadek

Wszystkie twoje argumenty są

Wszystkie twoje argumenty są niecelne trafiłeś jak przysłowiową kulą w płot. Twoje oszczerstwo o prymitywnych głupcach zachowaj dla samego siebie ponieważ to własnie ty robisz na tym blogu najwięcej świństw oczerniając wszystkich naokoło, stosując wulgarne słownictwo rynsztokowe, powodując spadek wiarygodności i popularności bloga dla normalnych ludzi i robiąc to wszystko niestety za cichym przyzwoleniem administratora. Napisałeś że chrześcijanin biblijny lata z rozwartą paszczą po rozgrzeszenie, to kłamstwo ! Bo rozgrzeszenie jest dzięki Zbawicielowi Jezusowi Chrystusowi. Napisałeś że posilamy się padliną ludzką i błagamy trupa na krzyżu, to kolejne twoje kłamstwo ! Bo Zbawiciel Jezus Chrystus od dwóch tysięcy lat nie wisi już na krzyżu lecz jest po prawicy Ojca Świętego w Niebie. Wszystkie twoje argumenty i komentarze są pogrążone w oszczerstwie i kłamstwie ponieważ szatan jest ojcem kłamstwa a ty jesteś jego świadomym lub nieświadomym sługą. Im więcej szyderców takich jak ty będzie wylewać truciznę i jad manipulacji do obalenia Świętego Słowa Bożego i wiarygodności Starego i Nowego Testamentu, tym bardziej Bóg Jezus Chrystus który jest w Niebie będzie wylewał swoją łaskę i dary Ducha Świętego dla spragnionych prawdy. Możesz wylewać nieczystości swojego kłamliwego języka na zwiedzonych doktrynami wyznawców różnych religii w tym rzymskiej, na świadków jehowy i inne ugrupowania pod płaszczykiem jezuitów, ale ze mną nigdy nie wygrasz - bo jestem chrześcijaninem biblijnym, i tak jak Albigensi, Waldensi i inne plemiona biblijne wierzę w Święte Słowo Boże Starego i Nowego Testamentu. Wierzę że Bóg Ojciec przyszedł na świat w ciele człowieczym i odkupił wszystkie moje grzechy. Bóg Jezus Chrystus a nie żadna religia. Każdy kto twierdzi inaczej jest z ducha antychrysta. Tak mówi Biblia celem badania duchów czy są z Boga. To że wylewasz swoją nienawiść do Pana Jezusa Chrystusa nie zmienia faktu że w określonym czasie i miejscu nawet twoje kolano ugnie się podczas jego powtónego przyjścia w chwale na obłokach. Poznasz wtedy kim jest Król Królów i Pan Panów. Poznasz że to Pan Jezus Chrystus jest prawdziwym władcą tego świata, a nie ten którego teraz wyznajesz który tylko chwilowo nim rządzi dopóki świat jest pogrążony w złym. Pan Jezus nie był na świecie aby znieść Prawo dekalogu ale by je wypełnić. Kto miłuje swojego Zbawiciela Jezusa Chrystusa ten przykazań Bożych przestrzegać będzie, nie zmienią tego twoje szalenie obraźliwe komentarze oparte na obrzydliwym wulgaryźmie i zacofanych interpretacjach ducha antychrysta.

Portret użytkownika Eva11

a po co przestrzegac dekalou

a po co przestrzegac dekalogu jesli twierdzisz,ze Twoje grzechy juz zostaly odkupione ?

jaki sens ma wtedy apokalipsa na ,ktora tak czekacie i ponowne przyjscie -jesli wszyscy sa juz bez grzechu ?

toz szatan chyba nie ma na co juz liczyc ,jesli i tak wszystko juz zalatwione ?

Jezus moze i wypelnil prawo dekalogu ,ale czy Ty lub ktokolwiek na tym swiecie je wypelnia ???

tyle biedy na swiecie ,a Ty ,ja i masa ludzi siedzi na necie ,posiada drogie kompy i dlaczego nie oddajemy ostatniego ?

pamietasz slowa Jezusa ? wiec dlaczego rzucasz kamieniem w Angelusa ?

dlaczego sie wywyzszach ,ze niby Ty jestes spragniony prawdy ,a niewierzacy juz nie ?

obluda za obluda !!!!!

i nie wygrasz tak latwo ,bo nigdy do konca nie bedziesz przestrzegal praw Jezusa ....

ach wiem...Wy osadzacie tych ,ktorzy nie wierza ,straszycie sadami i kara ...ale dy chodzi o Wasze grzeszki -twierdzicie ,ze jestescie zabawieni ,bo was odkupil ....tu wlasnie macie wytlumaczenie ,kazde zlamane prawo jest odkupione ...

no tez tak mozna ...swietne usprawiedliwienie sie .....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika keri

Turkuć napisał: "Wierzę że

Turkuć napisał: "Wierzę że Bóg Ojciec przyszedł na świat w ciele człowieczym"

To do kogo modlił się Jezus, skoro to on jest bogiem ojcem?

Turkuć napisał: "Pan Jezus Chrystus jest prawdziwym władcą tego świata"

Jezus powiedział, ze władcą tego świata jest Szatan Diabeł. Możesz to przeczytać w biblii, tylko jej nigdy nie czytałeś.

Strony

Skomentuj