W Gwatemali z powodu erupcji wulkanu Fuego ewakuowano ludność

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Gwatemali rozpoczęła się potężna erupcja wulkanu Fuego. Okoliczne wioski ucierpiały z powodu spadającego popiołu. Przeprowadzono ewakuację ludności, poinformował Prensa Libre.

 

 

Społeczności w pobliżu wulkanu de Fuego zmaga się ze skutkami wzmożonej aktywności kolosa. „Głośne pomruki” wystraszyły ostatniej nocy mieszkańców Alotenango i Sacatepequez.

 

Pył doskwiera także ludziom w Santa Lucía Cotzumalguapa i Escuintla. Urzędnicy z Narodowego Centrum Koordynacji Ograniczania Skutków Katastrof (Coordinadora Nacional para la Reducción de Desastres  - Conred) w trybie kryzysowym kooperują z przywódcami lokalnych społeczności. Sytuacja monitorowana jest na bieżąco.

 

Narodowy Instytut Sejsmologii, Wulkanologii, Meteorologii i Hydrologii (El Instituto Nacional de Sismología, Vulcanología, Meteorología e Hidrología - Insivumeh) poinformował, że jest to, jak dotąd, czwarty wybuch de Fuego w tym roku. Erupcji towarzyszy emisja lawy, a popiół uwalniany jest na wysokość 5 tys. metrów nad poziomem morza.

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt

loading...


Komentarze

Skomentuj