W głębinach oceanu znaleziono nieznane dotąd drapieżniki

Kategorie: 

Źródło: pexels.com

Naukowcy z Muzeum z Queensland w Australii odkryli nowy, drapieżny gatunek gąbek, który skrywał się w głębiach oceanu niedaleko Australii.

Nowoodkryte organizmy to: Nullarbora heptaxia, Abyssocladia oxyasters and Lycopodina hystrix. Żyją one w miejscu, gdzie panują bardzo specyficzne warunki. W Wielkiej Zatoce Australijskiej, na głębokości ponad trzech kilometrów. Z reguły gąbki to zwierzęta wielokomórkowe, które żerują filtrując bieżącą wodę morską w poszukiwaniu mikroorganizmów do spożycia. Jednak nowoodkryte gatunki drapieżne przystosowały się do polowania na inne podwodne stworzenia, takie jak małe skorupiaki.

To niedawne odkrycie pokazuje, jak bardzo niezgadane są wodne głębiny. Organizmy znalezione u wybrzeży Australii są całkowicie unikalne dla tego regionu i żyją tylko tam. Wraz ze znalezionymi niedawno gatunkami, całkowita liczba gatunków gąbek w Australii wzrosła do 25.
 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: robertAnd
Portret użytkownika robertAnd

Komentarze

Portret użytkownika Quark

Bo dużo łatwiej jest zbudować

Bo dużo łatwiej jest zbudować kapsułę co ma wytrzymać ciśnienie zaledwie 1 atm. (1 bar.) , wewnątrz normalne atmosferyczne a na zewnatrz próżnia , niż batyskaf zdolny wytrzymać 300 atm. gdzie dodatkowo jest bardzo zimno i ciemno.

Skomentuj