W Fukushima Daiichi rośnie temperatura w basenie ze zużytym paliwem nuklearnym

Kategorie: 

crisisboom.files.wordpress.com

Operator uszkodzonej elektrowni Fukushima Daiichi z uwagą monitoruje sytuację w obrębie basenu nr4 w którym składowane jest najwięcej zużytych prętów paliwowych. Temperatura wody ciągle rośnie mimo dostarczania wody schładzającej basen.


Tokyo Electric Power Company, TEPCO, poinformowało, że w dniu dzisiejszym wpompowano do basenu 4 ponad 210 ton wody. Wczoraj wieczorem odkryto, że temperatura w basenie rośnie i osiąga już 81 stopni Celsjusza.

Wcześniej ograniczono ilość chłodziwa do 70 ton dziennie tak aby nie obciążać wagą basenu i tak nadszarpniętej w wybuchu wodoru konstrukcji reaktora nr 4. W piątek, TEPCO odkryło, że temperatura w basenie sięga 91 stopni I postanowiono mimo ryzyka, że należy zwiększyć ilość pompowanej wody dwu a nawet trzykrotnie.

TEPCO poinformowało, że woda w basenie w sobotę spadła po tej operacji do 66 stopni C ale ponownie wzrosła do 81 stopni.

Operator elektrowni powiedział, że poziom wody w basenie był o 2,5 metra niższy niż normalnie po wtłoczeniu w niedziele 165 ton wody. Bardzo dokładnie monitorowany jest poziom wody tak aby uniknąć kolejny kłopotów.


Basen numer 4 na zużyte paliwo zawiera 1 535 prętów paliwowych, najwięcej z wszystkich w kompleksie.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Sahara

Bo już mnie męczy jak słyszę,

Bo już mnie męczy jak słyszę, że wszyscy MUSIMY jeździć autami na benzynę (ropę), bo wtedy jesteśmy dowartościowani i jest wtedy ok i inne ble, ble, ble...
Wolałabym jechać do pracy autem czystym ekologicznie czy to hybrydą, czy na ogniwa czy chociażby na gaz, który można produkować ze zwykłych odpadów. Wszyscy, którzy mają inteligencję zwykłej ameby potrafią to zrozumieć, ale nasze (i nie tylko nasze) kochane państwo uważa, że smrodzenie i zaśmiecanie świata ropą jest bardziej COOL, bo ponoć wszyscy wolą szybko niż zdrowo...Takie myślenie jest moim zdaniem dobre dla jakiegoś niedorowoju umysłowego a nie dla odpowiedzialnego społeczeństwa.
Mdli mnie jak tego słucham. 

Aby korzystać z Internetu potrzebne jest IP. IQ niestety już nie...

Portret użytkownika Skoti

Takich elektrowni jest

Takich elektrowni jest tysiące na świecie, więc nie ma się co martwić tymi co przeżyją rychły kataklizm, nawet jak elita przesiedzi 50 lat w bunkrach(które maksymalnie budowane są na 5 lat) to wyjście na powierzcznie nie będzie możliwe przez następne kilkadziesiąt o ile nie kilkaset tysięcy lat ...

Portret użytkownika bayern

Chyba nie wierzycie

Chyba nie wierzycie przepowiedni Baby Vangi, która przepowiedziała że do 2014 zginie cała flora i fauna półkuli północnej w wyniku opadu radioaktywnego w 2011... Baba Vanga zmarła ok. 20 lat temu. 

Portret użytkownika Bo jest

ale w miejscach gdzie nie ma

ale w miejscach gdzie nie ma trzesien ziemi, tsunami itp, oraz jak sa zachowane wszystkie normy bezpieczenstwa (nie tak jak czarnobyl, zachowana byla polowa norm [uwczesnych, bo teraz sa o wiele bardziej jestrykcyjne], przy czym z tego co bylo teoretycznie zachowane 2/3 urzadzen nie dzialaly prawidlowo, badz wogle nei dzialala, a i tak zawazyl blad ludzki bo nie wylaczono elektrowni kiedy mozna bylo jeszcze uniknac katastrofy)

Portret użytkownika Anty.....?

Panowie depopulacje czas

Panowie depopulacje czas zacząć a raczej się już chyba zaczęła no cóż Ci którzy przeżyją nadchodzące czasy będą mieli ciężkie życie ale i tak nazwać ich można będzie wybrańcami losu. Sad

Aby korzystać z Internetu potrzebne jest IP. IQ niestety już nie...

Skomentuj