W Finlandii młoda kobieta została zgwałcona przez uchodzców

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wyjątkowo brutalny gwałt nastąpił dwa tygodnie temu w parku w fińskim mieście Hyvinkää. Atak nastąpił o wpół do piątej rano, 27 lipca, w pobliżu budynku służb miejskich i policji. Według ofiary przestępcy byli obcokrajowcami i mówili językiem, którego ta nie znała.

Kamery monitoringu, znajdujące się w pobliżu sfilmowały grupę trzech mężczyzn. Policja opublikowała zdjęcia potencjalnych podejrzanych i poprosiła o pomoc naocznych świadków. W Finlandii rośnie liczba przestępstw seksualnych, choć w tym roku fińska policja otrzymuje mniej raportów o gwałtach niż w przeszłości. W 2017 roku, według statystyk, w okresie od stycznia do czerwca popełniono 633 gwałty, podczas gdy w tym roku liczba ta wynosi 603.

 

W tym samym czasie w ciągu ostatniego roku wzrosła liczba przestępstw seksualnych. W pierwszej połowie 2017 r. popełniono 1599 przestępstw popełnionych z przyczyn seksualnych. W tym roku liczba ta wynosi 1757, czyli o 10% więcej. Wzrost, według policji, tłumaczy się tym, że w opinii władz jest więcej przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci, a także molestowania seksualnego.

 

Według fińskiej policji odsetek cudzoziemców zarówno wśród ofiar przemocy seksualnej, jak i wśród przestępców jest dość wysoki. Policja opublikowała zdjęcia potencjalnych podejrzanych i prosi o pomoc w ich ujęciu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj