W Europie rozpoczynają się wiosenne protesty, budzą się również niezadowoleni Polacy

Kategorie: 

Źródło: facebook

Gdy jest zimno ludzie raczej siedzą w domach. Jednak, jeśli ludziom żyje się gorzej zamiast lepiej i to na dodatek prawie wszystkim to wystarczy, że zrobi się cieplej i ludzie zwykle wyjdą na ulicę. Wszystko wskazuje na to, że zaczynają się tez budzić tak zwane "lemingi", które widząc puste portfele i uśmiechniętą gębę ministra finansów planującego kolejne grabieże zaczynają się zastanawiać, czy nie są tak naprawdę po prostu idiotami pozwalającymi się strzyc do samego ciała jak owca.

 

Praktycznie w całej Europie trwają strajki i protesty. Media mętnego nurtu starają się jak mogą, aby obrazki z Grecji, Bułgarii czy z Cypru przedstawiać w postaci niezobowiązujących migawek. Wiele osób zastanawiało się jak to możliwe, ze protesty są w całej Europie, ale nie w Polsce. Niektórzy żartowali sugerując, że widocznie w Polsce nie jest jeszcze tak źle. No cóż ceny w sklepach są już dawno europejskie a wypłaty nadal azjatyckie. Polacy nie burzą się, bo ci, którzy mogliby to robić spakowali się i wyjechali, a ci, którzy zostali wybrali przecież sobie na druga kadencję ekipę, która cytując ich samych mówiących o konkurentach politycznych, jest "poważną ekipą, która zabiera się za nasze portfele".

 

Mogłoby się wydawać, że coś da się zrobić, że jakoś uda się odmienić sytuację. To jednak tylko mrzonki. Już 23 marca odbędzie się tak zwany "Strajk Ogólnopolski". Przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów może się zgromadzić nawet 50 tysięcy osób. Hasło główne to "Odwołanie Rządu Tuska". Tego typu demonstracje oczywiście nie mają zbyt dużej mocy sprawczej, chyba, że staną się masowe tak jak to miało miejsce za Solidarności. Jednak, co pokazały wydarzenia z pierwszej połowy lat osiemdziesiątych nawet masowy ruch społeczny może zostać spacyfikowany.

 

Trzeba w końcu zrozumieć, że nie rządzą nami politycy, których widzimy w TV. Oni tylko dają twarze dla firmowania tych wszelkich trudnych do zrozumienia działań rządu wymierzonych we własne społeczeństwo. W Polsce od dawna rządzą służby specjalne, a ewentualne przesilenia to wyniki walk tych służb. Ludzie, którzy stworzyli tą ułudę demokracji i wolności, w której żyjemy dobrze wiedzą jak postępować z rozczarowanym tłumem.

 

Przeżywaliśmy to już wielokrotnie w poprzednich dekadach. Najpierw wybiera się kogoś licząc na zmiany a potem ten ktoś się wyświni i na końcu służby podsuwają ludziom niby nowa partię z zaskakująca ilością aparatczyków z poprzednich inicjatyw politycznych. Być może racje ma Paweł Kukiz, który twardo walczy o wprowadzenie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. To jednak znacznie skomplikowałoby rozdział stanowisk w Sejmie, więc nie ma, co liczyć, że jest to zadanie polityczne, które jest wykonalne. Jak mawia klasyk Janusz Korwin Mikke, gdyby wybory mogły coś zmienić dawno by ich zabroniono. Należy, zatem oczekiwać wykreowania nowego bytu politycznego, który zastąpi obecnego "lewiatana" zwanego PO. Oczywiście nowa partia będzie tak nowa jak przemalowany ponownie samochód.

 

Co zatem robić? Czy da się zmienić ten kraj, czy też lepiej przycupnąć gdzieś próbując nie dać się okraść do cna. Niestety nie ma, co liczyć, że coś się poprawi. W Polsce wszystko na pewno się pogorszy a minister Rostowski mianowany właśnie wicepremierem ma cały wachlarz pomysłów jak wyrwać resztki naszych pieniędzy. Oczywiście robi to z cynicznym uśmiechem na twarzy, co niektórym może dodatkowo podnosić ciśnienie.

 

Z drugiej jednak strony przecież panowie Rostowski i Sikorski to obywatele Wielkiej Brytanii, więc skąd w ogóle założenie, że są to ludzie pragnący dobra dla Polski? Sam pan Rostowski jest postacią ciekawą i warto zadać sobie pytanie, kim on właściwie jest i czy to nie jego powinniśmy się obawiać w rządzie. Wszystko wskazuje na to, że Tusk jest tylko figurantem sterowanym przez możnych tego świata, a pan Rostowski jest wykonawca tego, co uradzono na spotkaniu Klubu Bilderberg, w którym przecież ostatnio uczestniczył.

 

Demonstracja, która będzie się odbywała 23 marca z pewnością będzie przynajmniej zamanifestowaniem ile osób jest oburzonych tym, co dzieje się w naszym kraju.  Jeśli pewien poziom społecznego niezadowolenia zostanie osiągnięty i nie będzie się już dało wzbudzać strachu "okropnym Kaczyńskim”, za którego rządów benzyna kosztowała 3,6 zł, a podatki były obniżane, to należy się spodziewać podsunięcia kolejnego nowego starego w rebrandingu politycznym, co będzie miało za zadanie uspokoić niezadowolony tłum.

 

Inicjatywa strajku z 23 marca opisana jest dokładniej pod tym adresem https://www.facebook.com/events/382236131875147

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika maciek

POWINNI ŚIĘ WSZYSCY

POWINNI ŚIĘ WSZYSCY ZJEDNOCZYĆ   TO CO SIE W POLSCE DZIEJE JAK PRACODACY TRAKTUJĄ SWOICH PRACOWNIKÓW CHCIAŁBYM BY POWSTAŁA ARMIA I WPROWADZIŁA PORZĄDEK W TYM KRAJU . UCZCIWIE NIEDA SIE NORMALNIE PRZYĆ PRZECIĘTNEMU POLAKOWI WSZYSTKO DRORZEJE A ZAROBKI TE SAME ALE JAK TO W POSCE NIEMA JEDNOŚCI BO LUDZIE SIĘ BOJĄ POSTAWIC NAS JEST WIĘCEJ BEZROBOTNYCH BIEDNYCH NIEMAJĄCYCH PERSPEKTYW ŻYCIOWYCH A JESZCZE NAS OKRADAJĄ NAPISAŁ BYM WIĘCEJ ALE ZAMKNELI BY MNIE ZATO LUDZIE NIEWIEDZĄ ŻE TAKIE STRONY JAK TA NAWET ISTNIEJĄ  TYLE Z MOJEJ STRONY  

Portret użytkownika StS700

był PiS u władzy. Spadało

był PiS u władzy. Spadało bezrobocie i dług publiczny. PKB rosło w tempie 6-7% rocznie, z UE pieniadze z gardła niemcom wyszarpnięte. Ale to niezgodne z PR głoszonym w TVN i GW. Więc "prawi" obywatele POlecieli i szybko wybrali kogo trzeba. I aby ten wybór POtwierdzić teraz bedą głosować na PalikOta. PSL też przecież zrobiło taki piękny lifting. Bo przecież każdy leming dobrze WYKSZTAłcony. Więc wie na co głosować. PiSuary to faszyści, Gilowska, Rybiński, Modzelewski, Gliński to przecierz idioci. Jest tylko jedna dobra opcja TVN-GW.

Portret użytkownika ZBIAL

PiSuary to nie faszyści, to

PiSuary to nie faszyści, to właśnie semici. Oczywiście nie Ci biedni, zahukani ludzie w przerażeniu rozglądający się za chlebem. Tragedia polskiej młodzieży jest oczywista, ale nie należy szukać wróżki ze złotą pałeczką, która jednym stuknięciem pałeczki i kilkoma zaklęciami zmienie historię.
PiS
Za PiS rolnicy, którzy na kredyt pod kontrakty z Rosją obsadzili swoje pola zostali z dlugami bez możliwości sprzedaży swojego produktu.
Promowanie przez PiS wojny Gruzji z Osetią i Abhazją, wojny religijnej w wyniku której Katolicy mieli mieć władzę na Muzułmanami.
Zomo - kontra dzieci pod ministerstwem prowadzonym przez Giertycha za premierostwa Jarosława Kaczyńskiego.
......  Lista sukcesów jest dluga ....
Seks afera u v-ce prem. Leppera (premier J. Kaczyński)

Portret użytkownika ZBIAL

Każda walka musi mieć szansę

Każda walka musi mieć szansę na SUKCES. Jeśli nie ma takiej szansy staje się samobójstwem. Nie można walczyć z wszystkimi na raz "USA, Rosja jak i Niemcy i cała Unia" . Trzeba walczyć o siebie w życiu.
Pensja 1000PLN to nie jest pensja,bo z iej się nie da wyżyć. W Polsce dlugo nie będzie lepiej. Nie mamy kadry zarządzającej. Urzędnicy skorumpowani i niezbyt rozgarnięci, umieją wyłącznie zamiatać "do siebie".
Trzeba sobie szukać miejsca w Świecie. Dopiero jak kraj zacznie się wyludniać i nie będzie "jeleni" do pracy za frajer, dopiero wtedy będzie lepiej.
Władza urzędnicza niech zostanie sama. Niech zostaną same urzędniki, posożyty społeczne, na których nikt nie będzie pracował. Niech zaczną sami sobie drukować pieniądze, za które kromki chleba nie kupią, bo nie będzie w kraju nawet piekarza itd .... .

Portret użytkownika 44

Dzuma z izrahella wlasnie na

Dzuma z izrahella wlasnie na to liczy by POzbyc sie Polakow, zadusic wszystko co daje korzysc Polakom z pomoca V kolumny izrahellskiej zainstalowanej w knesejmie, wypedzic Polakow za granice i na ich pozostawionym majatku stworzyc Judeopolonie.

Portret użytkownika ZBIAL

Panie Kolego :-) Weź z łaski

Panie Kolego Smile
Weź z łaski swojej pod uwagę, że w Polsce były zabory, wojny itd ... .Połowa narodu ma domieszki krwi, rosyjskiej, niemieckiej, austriackiej, węgierskiej, a może jeszcze i tatarskiej :-)Jak długo będziemy żyć jak staruszkowie wspominający lata minione ? Obyczaje seksualne za cesarza Wilhelma Smile
Dzień dzisiejszy tworzymy my sami w naszym kraju. Jesteśmy w takim składzie w jakim stworzyła nas historia.W Anglli też jest pełno ludzi o pochodzeniu semickim i żyje się dobrze.Niemcy niedługo będą gadać bardiej po turecku niż po swojemu.
Problem jest w tym, że mamy słabych managerów, którzy chcą sie nachapać póki są u koryta (zanim ich wyleją)!Nie liczy się najlepszy pracownik, ale wyłącznie najtańszy.A jeśli chodzi o kadrę ekonomiczną to mamy prostą sytuację.Za komuny żeby zrobić karierę naukową trzeba było dostać pracę na uczelni.Żeby dostać pracę na uczelni trzeba było być wiernym systemowi, wiedza i talent miały drugorzędne zanczenie.No i mamy utalentowanych ekonomistów BMW (bierny, mierny wierny).
I jakie ma znaczenie, kto z kim spał ??? Liczy się algorytm selekcji na stanowiska. A teraz oni tworzą nam nowy algorytm selekcji WKSB (wuja, konia , szwagra brat).

Portret użytkownika Obiłan

KTO RZĄDZI W POLSCE FINANSAMI

KTO RZĄDZI W POLSCE FINANSAMI POLAKÓW . Nikt o nim za bardzo wcześniej nie słyszał, a jego wykształcenie odpowiada polskiemu magistrowi ekonomii, mimo że niektórzy w Platformie tytułują go profesorem. - Minister Rostowski posiada stopień naukowy magistra ekonomii. Nie posiada tytułu naukowego ani stopnia naukowego doktora - przyznaje rzeczniczka Ministerstwa Finansów Magdalena Kobos. Minister-Rostowski-nie-jest-profesorem. Jan Antony Vincent-Rostowski (Jacek Rostowski) (ur. 30 kwietnia 1951 w Londynie) wnuk Jakuba Rothfelda-Rostowskiego (syna Mojżesza Rotfelda i Lei z domu Broder) w momencie otrzymania teki ministra finasów nie miał obywatelstwa polskiego i był obywatelem brytyjskim ! Wyszło to przypadkiem, gdy się okazało, że nie posiada on ani numeru pesel, ani NIPu. Nasuwa się pytanie - jeżeli Polskim Ministrem może być osoba posiadająca inne obywatelstwo (tak jak obecnie w przypadku Rostowskiego), to czyje interesy on reprezentuje? Posiada mnóstwo mieszkań na wynajem, ale próżno szukać tam jakiegoś polskiego adresu, jakby szykował się z góry do desantu, Taki pojawiam się i znikam. Rostowski ponadto będąc po "uszy zadłużonym" w niepolskich instytucjach finansowych znajduje się stale w "konflikcie interesów" ! Wyśmiewany jest jako ekonomista, który tymże ekonomistą został jedynie dzięki G. Sorosowi, który raczył go zatrudnić na Węgrzech w szkole założonej przez swoją fundację (Brytyjczycy wykpiwają fundację Sorosa). Trzeba przyznać, że odkąd został ministrem Finansów w Polsce nie mamy problemów z pozyskaniem kolejnych kredytów z NFW. Orban-ujawnia-na-jakich-warunkach-mfw-udziela-europie-pozyczek na jakich warunkach te pożyczki są udzielane i widzimy, że w Polsce te warunki są skrupulatnie wypełniane, to możemy sie domyślać, że ministra Rostowskiego dostaliśmy niejako w pakiecie od międzynarodowej finansjery. To nie polski rząd zdecydował, że Polacy mają pracować dłużej, a najlepiej do śmierci (biorąc pod uwagę, że najkrócej żyjemy w Europie), o tym zdecydowali bogaci bankierzy, aby mogli być jeszcze bogatsi. Za czasów ministra V. Rostowskiego: dwukrotnie wyprowadzono z Polski nawet setki miliardów złotych poprzez spekulacyjna grę na polskim złotym prowadzona m.in. przez Goldman Sachs oraz dodatkowo "wyssano" polskie finanse za pomocą tzw. asymetrycznych opcji walutowych a dług publiczny Polski wzrósł do 800 mld zł (różne szacunki mówią nawet 3 bilionów?), deficyt do 100 mld zł a zadłużenie zagraniczne do 250 mld USD - obecny stan finansów Polski jest stanem "przedzawałowym", "przed-upadłościowym", a minister finansów zyskuje miano "mistrza kreatywnej księgowości" i finalizuje się być może ostateczną destabilizację i grabież prywatyzacyjną Polski. Rostowski mieszkał i żył w Anglii - to wie że Anglia ma najniższe podatki w Europie (poza Belgią i Szwajcarią) że do >8000 funtów rocznie - nic nie płacisz podatku, że angielski ZUS dla małych przedsiębiorców to 10 funtów miesięcznie - jakieś 50 zł (a nie 1000 zł jak w Polsce to prawie 200 funtów miesięcznie) że można w Anglii otwierać firmę na próbę nie płacąc wcale podatku na 3 miesiące - PYTANIE DLACZEGO WIĘC ROSTOWSKI WPROWADZIŁ W POLSCE NAJWYŻSZE PODATKI W EUROPIE? O CZYM TO ŚWIADCZY!!!!!!!!
 
Nigel Farage - Czyż UE nie jest jak ZSRR, panie Tusk?
http://www.youtube.com/watch?v=Cc_sy0IbXIM&feature=youtube_gdata
 

Strony

Skomentuj