W Europie roznosi się zapach siarki z islandzkiego wulkanu

Kategorie: 

Źródło: twitter

W północno-wschodniej Islandii nadal trwa ograniczona erupcja wulkanu Bardarbunga. Trwają cały czas emisje gazów wulkanicznych i jest ich tak dużo, że zaczynają być odczuwalne nie tylko na Islandii, ale również w Europie, w tym w Polsce.

 

Od końca sierpnia wulkanolodzy bacznie przyglądają się aktywności bardzo dużego islandzkiego wulkanu, Bardarbunga. Żywioł mógł wybuchnąć w każdej chwili, ale 500 metrowa czapa lodowa powstrzymała jego główną erupcję powodując przemieszczenie magmy i rozpoczęcie erupcji szczelinowej na polu lawowym Holuhraun.

Źródło: twitter

Cały czas sejsmolodzy rejestrują kolejne wstrząsy, z których niektóre przekraczają 4 stopnie. Oznacza to, że aktywność wulkanu Bardarbunga jeszcze nie ustaje. Wraz z nią do atmosfery dostaje się dużo związków siarki, które niesione siłą wiatru nadciągają nad kontynent.

Źródło: twitter

Wcześniej informowaliśmy o tym, że zapach siarki dociera już do Irlandii, Norwegii czy Szwecji. Według najnowszych doniesień siarkę czują też mieszkańcy Francji, Belgii i Wielkiej Brytanii. Meteorolodzy sugerują, że pewna część tej emisji dotrze również do Polski gdzie prawdopodobne dwutlenek siarki spadnie wraz z deszczem.

Źródło: twitter

Eksperci twierdzą, że nie będzie to wystarczająca ilość związków siarki, aby spadły z tego tak zwane kwaśne deszcze, ale stuprocentowej pewności nigdy nie ma. Poza tym wciąż trwające emisje tlenków siarki mogą spowodować daleko idące skutki w atmosferze ziemskiej. Może nawet dojść do okresowego ochłodzenia globalnego klimatu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika ZaradnydyndaraZ

"Cały czas sejsmolodzy

"Cały czas sejsmolodzy rejestrują kolejne wstrząsy, z których niektóre przekraczają 4 stopnie." No, to prawda, przekraczają 4 ale też codziennie są powyżej 5 więc równie dobrze mozna było napisać że przekraczają 3 albo 2 Wink

a to kłamał koń okłamał kota 

A kto kiwał psa spławi kotka

Portret użytkownika ajakże

Ten portal przypomina mi

Ten portal przypomina mi trochę taką gazetę...hm..  Już pamiętam Smile "Skandale".
Czytam sobie różne artykuły, komentarze i widzę, że pisanę są w taki sposób, aby wzbudzić jak największe kontrowersje. Nie wspominając, że część tzw. troli jest na usługah tego właśnie portalu. Po co? A po to, żeby trzymać dyskusję. Administratorzy już dawno to zauważyli i tworzą coraz to nowe konta wyśmiewając, negując lub wyolbrzymiając pewne sprawy. Ilość wyświetleń wzrasta i kasiorka leci... Mało jest tutaj wartościowych tekstów. 

Portret użytkownika ajakże

hehe, dobre. Czy Tobie się

hehe, dobre. Czy Tobie się wydaję, że ten portal jest po to aby walczyć ze złem tego świata a mi się to nie podoba i próbuję go oczerniać? Nic bardziej mylnego. Po prostu trochę się zawiodłem poziomem prezentowanych treści i niektórych komentarzy.

Portret użytkownika jojo

Wśród wtajemniczonych

Wśród wtajemniczonych wiadomym jest, że wzbudzanie wulkanów HAARP-em jest sposobem na "globalne ocieplenie"... Siarka unosi się za "darmo" co oszczędza kosztowne loty samolotów i startu rakiet z chemitralami.
 Tak, że nie dopatrujcie się baranie łby zagrożenia z kosmosu, Słońca i bóg wie skąd jeszcze, bo te prezenty w postaci trzesien Ziemi i wybychy wulkanów to działanie "nadludzi" czy syjonistycznych mend i ich rządzących elit..

Portret użytkownika CRUSADERS

I powiadam wam... niech się

I powiadam wam... niech się górne listki nie cieszą jak dolne opadają... w przyszłości wszystkie tłuste biskupy watykańskie będą uciekać ze swoich pałaców z basenami, ogrodami, wszystko zostawić... cios nadejdzie z centrum Układu Słonecznego, prawdziwej gwiazdy.

Skomentuj