W Europie potwierdzono ponad 40 nowych przypadków małpiej ospy. Czy czeka nas kolejny koszmar?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Ponad 40 podejrzanych przypadków małpiej ospy, rzadkiej w Europie infekcji wirusowej, zostało zidentyfikowanych w Hiszpanii i Portugalii, przy czym oba ogniska koncentrowały się na obszarach Madrytu i Lizbony.

Doniesienia o ospie pojawiają się zaledwie kilka dni po tym, gdy brytyjskie władze poinformowały, że w tym miesiącu zidentyfikowano siedem przypadków ospy, a Światowa Organizacja Zdrowia współpracuje z rządem w celu zbadania epidemii. Urzędnicy ds. zdrowia zauważyli, że niektóre z tych infekcji mogą wystąpić poprzez kontakty seksualne – w tym przypadku wśród gejów lub biseksualnych mężczyzn – co byłoby nowym krokiem w zrozumieniu, w jaki sposób wirus jest przenoszony.

 

W oświadczeniu władze ds. zdrowia w regionie Madrytu poinformowały, że zidentyfikowały „23 możliwe przypadki małpiej ospy”, stwierdzając, że uważa się, że wszystkie zostały przeniesione drogą płciową. Zazwyczaj ospa jest przenoszona przez drogi oddechowe, ale cechy 23 podejrzanych infekcji wskazują, że jest przenoszona przez płyny ustrojowe poprzez kontakt seksualny.

 

Wszyscy chorzy są młodymi, dorosłymi mężczyznami, a większość z nich to mężczyźni, którzy uprawiają seks z innymi mężczyznami, powiedziała stacji radiowej Cadena Ser Elena Andradas, szefowa zdrowia publicznego w regionie Madrytu.

 

Kolejne 20 podejrzanych przypadków małpiej ospy – endemicznych w niektórych częściach Afryki Środkowej i Zachodniej – zostało zidentyfikowanych w regionie Lizbony, poinformowało w oświadczeniu portugalskie ministerstwo zdrowia. Wszystkie przypadki dotyczyły mężczyzn, w większości młodych, z wrzodziejącymi zmianami skórnymi.

 

Objawy małpiej ospy u ludzi obejmują wysypkę, która często zaczyna się na twarzy, a następnie rozprzestrzenia na inne części ciała, gorączkę, bóle mięśni i dreszcze. Większość ludzi wraca do zdrowia w ciągu kilku tygodni. Przenoszenie następuje zwykle poprzez bliski kontakt z zakażonymi zwierzętami, takimi jak gryzonie i małpy, i jest ograniczone między ludźmi. Śmiertelne skutki zaobserwowano tylko w rzadkich przypadkach.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika BRAT BOGA

Homoseksualiści żyją na Ziemi

Homoseksualiści żyją na Ziemi od niepamiętnych czasów

byli już w Egipcie ale watykanu wtedy nie było.

I nie jestem gejem ale liczą się fakty historyczne

dokonane a nie prawdy objawione prze

obsrane i tchórzliwe demony.

Portret użytkownika S

Szczepionka na tzw. Covid od

Szczepionka na tzw. Covid od Astra Zeneca, zanim dostała ładną marketingową nazwę, oznaczona była roboczo symbolem ChAdOx1. W jej skład wchodzi m.in. "wektorowy wirus SZYMPANSÓW". Tak tylko mówię, bo co ja się tam znam... może to jednak tylko opaleni turyści ruchali małpy zanim przyjechali posuwać europejskich chłopaczków. Ale światowej sławy ekperty już wiedzą lepiej i szykują nam tym razem jazdę bez trzymanki. Jak jeszcze Europa podpisze dyktatorski traktat WHO, to tak jak Klaus Sch. nam obiecał "będzie się nam wydawać, że plandemia covid była tylko niewielką niedogodnością"

https://ourtube.co.uk/v/25404

Bezsilne ujadanie "pożytecznych idiotów" z Ministerstwa Prawdy zawsze upewnia mnie, że mam rację. Podziękujcie za to ode mnie drogie "płatne szczekaczki", swoim oficerom prowadzącym i politrukom Biggrin

Portret użytkownika Kwazar

No tak Covid 1100 i 19

No tak Covid 1100 i 19 wymięknął i się zdemaskował, to co teraz ? Oczywiśćie małpia ospa ! A nie lepiej od razu małpia grypa i ospa 1.0 ? To taka numeracja na początek, bo potem się ją podniesie dla kolejnych szczepionek przeciwko a nawet ZA Lol

Portret użytkownika inzynier magister

PILNE! NIEZALEŻNI LEKARZE

PILNE! NIEZALEŻNI LEKARZE WYGRYWAJĄ SPRAWA ZA SPRAWĄ! WTEDY MIELIŚMY RACJĘ, TERAZ TEŻ JĄ MAMY?!

https://www.youtube.com/watch?v=lROB6c3WTFE

szatański pomiot loży ordo ab chao nie może już mordować dzieci !

Na początek przyszłego tygodnia konserwatywny gubernator Kevin Stitt zaplanował uroczyste podpisanie ustawy zakazującej prawie wszystkich aborcji od momentu poczęcia. Za zabicie dziecka nienarodzonego grozi 10 lat więzienia. Gdy nowe prawo wejdzie w życie, przemysł aborcyjny będzie zmuszony zamknąć ostatnie cztery „kliniki” działające na terenie stanu.

Kevin Stitt jest jednym z tych republikańskich gubernatorów, którzy zdecydowanie opowiadają się po stronie życia. Podpisał już sporo ustaw pro-life, ale dopiero na przyszły tydzień władze stanowe planują zadać ostateczny cios przemysłowi aborcyjnemu. Po uzyskaniu podpisu gubernatora natychmiast wejdzie w życie ustawa, która jest wzorowana na teksańskiej ustawie o biciu serca, z tym że broni życia ludzkiego już od momentu poczęcia.

Liberalne media w USA podniosły larum, głosząc, że Oklahoma wprowadza „restrykcyjny zakaz aborcji”, która już wkrótce zostanie uznana za przestępstwo, za które grozi kara 10 lat pozbawienia wolności i co najmniej 10 tys. dolarów grzywny za każdą dokonaną aborcję.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj