W Europie po raz pierwszy sprzedano więcej pojazdów elektrycznych niż samochodów z silnikiem Diesla

Kategorie: 

Źródło: https://www.jato.com/in-september-2020-for-the-first-time-in-european-history-registrations-for-electrified-vehicles-overtook-diesel/

Pojazdy elektryczne stopniowo zdobywają coraz większy udział na rynkach krajów rozwiniętych. Jest mało prawdopodobne, aby w najbliższych latach zdołały wyprzedzić samochody z silnikiem benzynowym, ale już dogonili i wyprzedzili samochody z silnikiem Diesla - przynajmniej na rynku europejskim. Takie dane zawiera raport firmy badawczej JATO Dynamic.

Historyczny moment wydarzył się we wrześniu 2020 roku. W tym miesiącu w 27 krajach europejskich sprzedano 1,3 miliona pojazdów. Około 47% z nich to samochody napędzane benzyną. Udział samochodów elektrycznych i diesla wynosi po około 25%, ale przy dokładnym wyliczeniu pierwsze miejsce zajmują „elektryki” 328 tys. wobec 323 tys. diesli.

 

Co ciekawe, liczby te wiążą się nie tylko z rosnącą popularnością ekologicznych samochodów napędzanych energią elektryczną, ale także z systematycznym spadkiem sprzedaży oleju napędowego. Jeszcze w styczniu 2017 roku auta napędzane takim paliwem były liderem na europejskim rynku z udziałem blisko 50% ogólnej liczby sprzedanych aut.

 

Trzeba uczciwie zaznaczyć, że w JATO Dynamic liczba pojazdów elektrycznych obejmowała nie tylko „czyste”, zasilane bateryjnie samochody, ale także samochody hybrydowe, które łączą silnik spalinowy z elektrycznym układem napędowym.

 

Najlepiej sprzedającymi się samochodami elektrycznymi w Europie okazał się Tesla Model 3. We wrześniu Europejczycy kupili 15 702 takich samochodów. Drugie miejsce zajmuje Renault ZOE (11023 samochody), trzecie - Volkswagen ID.3 (7897 sztuk).

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Michał

Ja by tylko chciał ,widzieć

Ja by tylko chciał ,widzieć jak wyglądać będzie sprzedaż tych aut elektrycznych przecież ,najlepsze ogniwa jako są montowane ,przy optymalnym przebiegu nie wiem czy 4 lata wytrzymią i będzie wymagana wymiana która pewnie będzie kosztować 30% wartości auta hahahahaah niektore auta mają te gwarancje na 7 lat ,ale co z tego ,który normalny Janusz jeździ nowszym autem niż 10 letnim ludzie ,czeka nas jeszcze większy wyzysk kasy niż można sobie wyobrazić.A dwutlenek węgla jest potrzebny dla roślin ,więc jak się zadba o pozstawiannie lasów w spokoju nigdy ten Co2 nam niczego nie zrobi złego.

Portret użytkownika Kwazar

Tymczasem kompletnie nie

Tymczasem kompletnie nie wiadomo co o tym sądzić ? Auta elektryczne ? To jest fajne ale nie wydajne ! Wystarczy drobne osunięcie świata bez prądu i to też się przyczyni do jego jeszcze szybszego końca.NIC NIE POJEDZIE. Diesel ZAWSZE pojedzie na esencji tej ziemi,ropie,oleju a auto benzyniak go zawsze wspomaga. WON a poszłaś ty w cholerę dziadowska ELEKTRONIKO !!! Zawsze trzeba myśleć na zapas i niepewną przyszłość a nie na zabawki dnia z dzisiaj.

Portret użytkownika m1si0

liczba pojazdów elektrycznych

liczba pojazdów elektrycznych obejmowała nie tylko „czyste”, zasilane bateryjnie samochody, ale także samochody hybrydowe

Chyba więcej nie potrzeba komentować - wystarczy zobaczyć wykres... Po co tak g*** artykuły w ogóle powstają? 

Skomentuj