W Europie może dojść do nuklearnego zamachu terrorystycznego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Żyjemy w coraz bardziej niebezpiecznym świecie i wydaje nam się, że nie ma nic gorszego niż zabijający cywilów i wysadzający się terroryści zagrażający nam i naszemu stylowi życia. Otóż jest coś gorszego - terroryzm nuklearny - i wszystko wskazuje na to, że do ataku z wykorzystaniem materiałów rozszczepialnych może dojść w najbliższym czasie.

 

W przypadku terroryzmu nuklearnego mówimy o trzech potencjalnie prawdopodobnych scenariuszach zamachu. Po pierwsze mogą zostać zaatakowane elektrownie atomowe. Celem byłoby dokonanie skażenia określonego terytorium i populacji. Z punktu widzenia islamistów wydaje się to o tyle kuszące, że na choroby związane z promieniowaniem wymrze spora cześć starego kontynentu, więc Arabowie będą mogli po prostu szybciej zasiedlić Europę.

 

Wiemy to już na pewno, że był plan zrobienia "Czarnobyla" w Belgii. Taki zamach był przygotowywany przez terrorystów zasiedlających centrum Brukseli. Obserwowali nawet pracowników kilku elektrowni na co dowodem są nagrania wideo uzyskane podczas policyjnych przeszukań, dokumentujące drogę do pracy jednego z ważniejszych inżynierów z kartą dostępu działającą w całym zakładzie. Ogłoszoną wczoraj przez belgijskie władze akcję dystrybucji tabletek z jodem praktycznie wszystkim obywatelom tego kraju, trudno nie traktować jako potwierdzenie takiego zagrożenia.

 

Drugi scenariusz dla nuklearnego terroryzmu to detonacja tak zwanej brudnej bomby. Jest to konwencjonalny ładunek wybuchowy, który eksplodując prowadzi do skażenia radioaktywnego na danym obszarze. Do jej budowy nie potrzeba materiałów rozszczepialnych, ale wystarczą łatwiej dostępne izotopy. Na szczęście te z nich, które mają najdłuższy okres pół-rozpadu dają niskie natężenie promieniowania, a izotopy emitujące wysokoenergetyczne promieniowanie takie jak jod, mają krótki okres rozpadu, co zdecydowanie skraca czas oddziaływania na otoczenie.

Trzeci i najbardziej przerażający scenariusz nuklearnego terroryzmu zakłada detonację bomby atomowej w centrum któregoś z europejskich miast. Dzień w którym terroryści uzyskają taką broń kiedyś nadejdzie, o ile już nie nadszedł. W gronie państw posiadających bombę jądrową są już kraje islamskie takie jak Pakistan i prawdopodobnie Arabia Saudyjska. Poza tym nie do końca wiadomo czy po upadku ZSRR nie zaginęły gdzieś tak zwane bomby walizkowe. Bardzo możliwe, że któraś z nich znajdzie się nagle w rękach terrorystów. Wariantów pozyskania bomby atomowej do siania terroru jest więcej i problem ten jest ostatnio dyskutowany otwarcie podczas specjalnych szczytów bezpieczeństwa nuklearnego.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MiterMan

nie dziwi was ze belgia na

nie dziwi was ze belgia na celowniku ? centrum UE ? destabilizacja dotyczy kazdego kraju na ziemi... u nas sie jeszcze przed tym bronią...

stuxnet o ktorym ktos wspominal to tylko maly zakres tego czym jest cyber wojna, no i nie powinno was dziwic iz stuxnet wycelowany w iranskie wiroweczki przynosil korzysc izraelowi i usa bo byl ich wspolnym dzielem.... nastepne dzielo DUqU jest wycelowane w europe i DUqU wykryta w Belgi i nie tylko bo w calej juro dalo im do myslenia ze sa na celowniku.... Gauss jako maszynka do kasiorki czy Flame ktory juz calkiem jest nieograniczony.... cyber przestrzen to kolejna plaszczyzna w ktorej judorykanie wojuja az sie styki grzeja....  judorykanie stoja za si si siśkim... mistrzami inwigilacji... programy PRISM, TEMPORA, BLARNEY, FAIRVIEW, ECHELON,  wiedza ile razy sie podcieracie i nawet z jaką dokladnością.... i nie myślicie chyba ze jakis abdul wisimulacha wpada z pustyni w miasto i robi co chce bez ich zgody czy zezwolenia...   DUqU o ktorym wspomnialem jest wycelowane w unie aby ją kontrolować i stosowac wiele metod aby pod ta kontrola byla dalej.....  o efektach skutecznosci takich wirusow to juz pare razy sie przekonaliscie, wybuchajace zaklady chemiczne czy produkcyjne... chiny wrecz ledwo ogarniaja sytuacje.... o korei nic nie uslyszycie lecz tam tez dzieja sie cuda.....  na laczach wojna trwa od dawna i nie masz wyboru musisz akceptowac politykieee cooookieeees....

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Faktycznie, pomiary wyłączono

Faktycznie, pomiary wyłączono 1 marca. http://www.radioaktywnosc.umcs.lublin.pl/

W czasie gdy napływał do Europy ''jakiś pasek z nad Sahary'' - to może oznaczać, że użyli bomby atomowej gdzieś w Afryce północnej (np w Libii?) Normalne ścierwomedia podają, że w najbliższych miesiącach spodziewają się napływu miliona Libijskich uchodźców tylko do samych Włoch. Tz tyle uchodźców już jest spakowanych i gotowych do drogi. Ciekawe skąd oni mają takie dokładne dane? Ciekawe co tam się dzieje w tej Afryce, że powoduje to taki straszny exodus? Wygnać milion ludzi z domów wymaga sprawnej organizacji i logistyki - albo trzeba im dać jakiś bardzo mocny ''powód'' żeby sami uciekali.

Portret użytkownika Zenek :)

"Gundremmingen, Niemcy – W

"Gundremmingen, Niemcy – W elektrowni atomowej znaleziono wirusy komputerowe

W systemie komputerowym niemieckiej elektrowni atomowej w Gundremmingen, ok. 120 km na północny zachód od Monachium, wykryto wirusy. Wirusy, m.in. „W32.Ramnit” i „Conficker”, znaleziono w sektorze B elektrowni, w systemie komputerowym zmodernizowanym w 2008 roku wraz z oprogramowaniem do wizualizacji danych związanych z urządzeniami do przemieszczania prętów paliwowych."
(http://losyziemi.pl/gundremmingen-niemcy-w-elektrowni-atomowej-znaleziono-wirusy-komputerowe)

i co na to "specjaliści" ?

"Przedstawiciel mającej siedzibę w Finlandii firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem F-Secure Mikko Hypponen podkreślił, że w kluczowej infrastrukturze (NUKLEARNEJ - dop) bardzo często wykrywa się wirusy komputerowe, ale nie są one niebezpieczne, jeśli ta infrastruktura nie jest ich głównym celem."

Normalnie Fukushima by się uśmiała....... i wiele innych miejsc gdzie znaleziono..... nazistowski, made in iSSrael.....

StuxNet patrzy, StuxNet radzi, StuxNet kiedyś was wysadzi.....

"NA AWARIĘ" oczywiście, "NA AWARIĘ"...... wywołaną BLUETOOTH'em..... oczywiście....

żeby jak coś "było na arabów" a zwłaszcza WYNISZCZANYCH ETNICZNIE Palestyńczyków.

PS.
A teraz prawidłowe pytanie brzmi

W ILU ELEKTROWNIACH ATOMOWYCH WIRUSÓW NIE WYKRYTO BĄDŹ ZIGNOROWANO ICH WYKRYCIE?

BO "MODEL BIZNESOWY" NIE PRZEWIDUJE "SPADKU ZYSKÓW FIRMY" Z TAKIEGO POWODU (działania antywirusowe, procedury naprawcze, spadek renomy firmy w mediach czy na giełdzie wywołanej wykryciem zagrożenia nuklearnego).

W ILU ELEKTROWNIACH NA "DZIEŃ SAMSONA" CZEKA JAKIŚ NAZISTOWSKI TROJAN?

Sobie pomyślcie...... łykając lugola. Acute

Portret użytkownika Zenek :)

http://wszechocean.blogspot

http://wszechocean.blogspot.nl/2016/04/operation-unthinkable.html

POLECAM.

Zwłaszcza zadeklarowanym filonazizstom już przebierającymi racicami za powołaniem ich do armii szturmującej Moskwę bo OBECNA DOKTRYNA MILITARNA 4 rzeszy semickiej od tamtych różnić się będzie 2 szczegółami:
- ilością znukowanych celów
- siłą użytych przy tym LUDOBÓJSTWIE ładunków.

Wy będziecie "szturmować moskwu" po tej ŚWIECĄCEJ "GWIAZDAMI" ziemi. Byście mieli "jak w raju". Dokładnie tak jak wam to naobiecywała nazistowska propaganda z bluźniczych ambon. Tu "rakowa gwiazdka", tam "rakowy księżycek".

Strony

Skomentuj