W Europie lato 2018 roku było najgorętsze w historii obserwacji meteorologicznych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykańska agencja NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) podała, że ​​dobiegające właśnie końca lato w roku 2018 roku, było najgorętsze w Europie od 1910 roku. 

 

Według danych meteorologicznych, w czerwcu, lipcu i sierpniu słupek rtęci na Starym Kontynencie temperatury był o 2,14°C powyżej średniej. Synoptycy zwracają uwagę, że można to nazywać niepokojącą anomalią. 

 

We Francji i w Niemczech lato tego roku było drugim najgorętszym po 2003 roku, podczas gdy w Holandii letnie temperatury osiągnęły najwyższe poziomy w historii pomiarów w tym kraju. Z kolei we Włoszech odnotowano piąte najgorętsze lato.

 

Zdaniem amerykańskich ekspertów, globalnie, okres od czerwca do sierpnia tego roku był piątym najcieplejszym okresem na świecie. Ostatnie 5 lat na Ziemi, według raportów NOAA, były najcieplejsze od 1880 roku, czyli od momentu gdy rozpoczęto gromadzenie pomiarów. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika szach90

Pytanie czy aby na pewno było

Pytanie czy aby na pewno było najgoręsztrze ,przecież nie ma 20 lat ?

tylko ma miliardy lat i na pewno gorętsze. Weźcie się ogarnijcie.

Bójcie się jak w Polsce bęzie -60 Wink albo + wtedy się bójcie i się modólcie Wink

Skomentuj