W Etiopii zasadzono ponad 350 milionów drzew w ciągu jednego dnia, bijąc światowy rekord

Kategorie: 

Źródło: Biuro premiera Etiopii

Etiopia osiągnęła wielki sukces podczas inicjatywy sadzenia drzew. W poniedziałek, w ciągu 12 godzin, obywatele tego państwa zasadzili ponad 353 miliony drzew, tym samym bijąc światowy rekord.

 

W akcji wzięli udział zarówno urzędnicy i wolontariusze, jak i mieszkańcy Etiopii. W ciągu całego dnia zasadzono dokładnie 353 633 600 drzew. Taką liczbę podaje Ministerstwo Innowacji i Transportu. Rezultat znacząco przewyższył wszelkie oczekiwania – rząd liczył bowiem na zasadzenie 200 milionów drzew.

Poprzedni rekord został ustanowiony w 2017 roku przez Indie. Kraj o trzy razy większej powierzchni i trzynastokrotnie większej populacji zasadził w ciągu jednego dnia zaledwie 66 milionów drzew. Osiągnięcie, którego dokonała właśnie Etiopia, zostanie wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa.

 

Wczorajsza akcja była częścią znacznie większej inicjatywy, którą w maju ogłosił premier Abiy Ahmed Ali. Aby walczyć ze zmianami klimatycznymi i degradacją środowiska oraz złagodzić susze, władze chcą zasadzić w sumie 4 miliardy drzew jeszcze tego lata. Według aktualnych danych, mniej niż 4% powierzchni Etiopii jest zalesione. Dla porównania, jeszcze pod koniec XIX wieku, zalesienie tego afrykańskiego państwa było na poziomie około 30%.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika kolo21

Tam sadzą a u nas wycinają

Tam sadzą a u nas wycinają ile wlezie. I wsadzają gałązki w te miejsca jak by miały przemienić sie drzewa w ciągu paru lat.  Okolice Torunia, Bydgoszczy czy Inowrocławia. Są masowo ogołacane z drzew. A gdzie te drzewo trafia, bo widzę jak Tiry na Niemieckich blachach wywożą je masowo. Dawno nie jechałem po za miastem i jestem w szoku z tą wycinką. 

kolo21

Portret użytkownika Ahimsa

Krakow, tzw trasa Lagiewnicka

Krakow, tzw trasa Lagiewnicka. Tu dopiero mozna doznac szoku. Ryczec sie chce na widok wyharatanych drzew i caly ten 'postep i nowoczesnosc'. 

Bylismy w Etiopii, jedyne drzewa, oprocz obszaru Bale, (ktory podpalono w czasie naszego pobytu), to eukaliptusy, drenujace wode. Masakra. Depresje po etiopskich widokach mam do dzis. Takze po tym jak traktowane sa tam zwierzeta..

I postanowiłem sobie poznać
mądrość i wiedzę, szaleństwo i głupotę.
Poznałem, że również i to jest pogonią za wiatrem,
bo w wielkiej mądrości - wiele utrapienia,
a kto przysparza wiedzy - przysparza i cierpień.

Portret użytkownika tubylec

Proponuję zorganizować

Proponuję zorganizować mistrzostwa świata w sadzeniu drzew. Taka rywalizacja przysłużyłaby się naszej planecie i nam samym, w przeciwieństwie do jałowego kopania piłki czy innych sportów.

Portret użytkownika minoduesp

Inicjatywa zaprawdę słuszna i

Inicjatywa zaprawdę słuszna i chwalebna ale w sadzeniu lasów nie chodzi o bicie jakichś rekordów Guinnessa ,lecz o poprawę bytu i powót do równowagi środowiskowej. Mam tylko nadzieję ,że nie posadzono tych drzewek tak jak to u nas często się dzieje , w żądkach jedno przy drugim jak kartofle .. oby nie.

Strony

Skomentuj