W Estonii masowo umierają pszczoły

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Według wstępnych danych, dotyczących okoliczności śmierci pszczół w Estonii, które opublikował resort rolnictwa, w co najmniej kilku przypadkach stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego limitu wykorzystania środków ochrony roślin. Eksperci biją na alarm i apelują o rozwagę.

 


W ciągu ostatnich dwóch tygodni do Departamentu Rolnictwa wpłynęło pięć skarg w sprawie śmierci pszczół w Ida-Viru, w rejonie Tartu, Voru i Järva. Inspektorzy z Nadzoru Weterynaryjnego i Bezpieczeństwa Żywności pobrali próbki z martwych pszczół i roślin w strefach zidentyfikowania niepojących zjawisk, głównie pod kątem stosowania środków ochrony roślin.

 

Wstępne analizy wykazały, że mamy do czynienia z naruszeniem przepisów stosowania środków chemicznych poprzez przekroczenie dopuszczalnych, maksymalnych norm. Ponadto, opryski prowadzone są w ciągu dnia, co nie jest bez znaczenia w tej sytuacji.

 

Wobec rolników, którzy dopuścili się nadużyć będą wyciągane konsekwencje, np. poprzez odmowę przyznawania dopłat. W Estonii sprawa wywołała sporo kontrowersji. Wczoraj w Ministerstwie Rozwoju Wsi zorganizowano spotkanie pszczelarzy i użytkowników środków ochrony roślin, aby rozwiązać konflikt i nie dopuścić do katastrofy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika januszek213421

Chemtrails to jest powód

Chemtrails to jest powód wymierania pszczół,opryski też są przyczyną ale wystarczy chwile pomyśleć że jakby koncerny chemiczne chciały wytruć pszczoły to nie miałby by komu potem sprzedawać pestycydów.Ci wielcy uczeni którzy wymyślil chemtrails nie przewidzieli tego że będzie to szkodliwe dla pszczół.Co ciekawe ostatnio obserwuję znacznie mniej tego syfu.

Skomentuj