W Egipcie znaleziono zaginione "złote" miasto, które ma ponad 3 tysiące lat

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Archeolodzy odkryli najstarsze egipskie miasto, które ma ponad trzy tysiące lat. To znalezisko jest uważane za drugie najważniejsze po grobowcu Tutenchamona.

Na południu Egiptu archeolodzy znaleźli zagubione w piaskach miasto. Według wstępnych szacunków ma ono ponad 3400 lat. Naukowcy uważają, że miasto to zostało założone przez faraona Amenhotepa III, który żył w XIV p.n.e. Był to dziewiąty z kolei władca słynnej XVIII dynastii, który rządził od 1391 do 1353 roku p.n.e.

 

Dowódca ekspedycji, słynny archeolog Zahi Hawass zauważył, że była to największa i najbardziej przemysłowa osada Egiptu na zachodnim brzegu Nilu w Luksorze. Wiele zagranicznych misji szukało tego miasta, ale nigdy go nie znaleziono.

 

Ulice znalezionego obiektu otoczone są domami, których wysokość sięga trzech metrów. Odkopanie miasta zapewni wgląd w życie starożytnych Egipcjan w czasach, gdy imperium było u szczytu bogactwa. Egipscy archeologowie są pewni, że to odkrycie archeologiczne jest drugim najważniejszym po grobowcu Tutenchamona.

 

Miasto rozciąga się na północ i zachód. Jest to największe odkryte miasto „złotego wieku” Starożytnego Egiptu. Zdaniem naukowców w trzech czwartych w mieście znajdują się pomieszczenia do przechowywania mięsa, miejsca, w których szyto ubrania, oraz tworzono surowe cegły. Archeolodzy mają nadzieje dokopać się do świątyni do września.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Prorok

Ludzie kochani, przecież

Ludzie kochani, przecież termin 'zaginione miasto' nie jest przypadkowy. To była osada żydowska i po tym jak dali nogę z Egiptu (przy okazji okradając Egipcjan), to Faraon kazał o osadzie 'zapomnieć'.

Słyszeliście, ze w domach leżały przedmioty i wyglądało to tak, jakby 'wszyscy nagle wyszli'???  No wlaśnie, tak wyglądał Exodus. Na dzień przed świętem, które mieszkańcy upozorowali wymordowano strazników i ...noga. Przedmioty specjalnie pozostawiono, by nie wzbudzać podejrzeń.

To nie jest 'zaginione miasto. To jest 'zapomniane miasto' - rzemieślnicza osada żydowska.

btw Hawass niczym nie dowodził, tylko kierował. Udziela się wam tu jakiś pierdolnik wojenny.

 

Portret użytkownika Kwazar

Sęk w tym, że o historii

Sęk w tym, że o historii Egiptu NIC nie wiemy.Podobnie o Sumerze (tylko mędrkowie nie próbujcie twierdzić że jest inaczej). Złote Miasto odnalezione ? A czego to znalezisko dotyczy (jakiej to niby epoki) i jak to się wpisuje w TO, czego ( w większośći )  nie wiemy ? 

Portret użytkownika axell69

Zatem  skoro  im tak dobrze

Zatem  skoro  im tak dobrze idzie z tym odkopywaniem to może dokopią   usraelowi   a nam odkopią  pociąg złotem słynący  i bursztynową  komnatę ??   Wtedy  my   w ten pociąg  ze  złotem  i  całym  zarządem polin w pis du    daleko na jakąś  wyspę u płaskoziemców    

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika saturas

skąd oni biorą te datowania

skąd oni biorą te datowania ,tak wierzę w długowieczność budowli jak w żydowskiego boga.Popatrzcie na budynki i cegłę na niej jak szybko ulega erozji.Życie zbrojonego betonu wysokiej jakości określany jest na ok300 lat,więc powiedzcie mi skąd te daty i taka żywotność tych budowli.Tak samo z glinianymi tabliczkami sumeryjskimi,lub rekopisami z przed tysięcy lat,jakim cudem te gliniane tabliczki nie uległy erozji ,a papirusy nie rozłozyły się,co kosmici je ocalili i udostępniaja je nam.Nasza historia to jeden wielki żart,a ci pseudoprofesury nie wciskają nam kity,tak jak z piramidami,najpierw budowali je niewolnicy,póżniej zawodowi rzemieśnicy,za chwilę się okaże ,że ich twórca jest sam Jahwe.W całym świecie w wielkich miastach zacierane są dowody poprzedniej cywilizacji i wcale nie tak odległej jak podaja profesury.Odkopywane są kondygnacje zasypanych błotem budowli,na zdjęciach z przed ponad wieku są widoczne puste miasta na ulicach których na zdjęciach z dnia codizennego widać garstki ludzi.Papiery z wielu miast wskazujace ilość ludzi  w miastach wykluczają możliwość ich budowy z takim rozmachem przez ludzi tam mieszkajacych   https://www.youtube.com/watch?v=4y0hCCHjnZQ&t=1357s dla zainteresowanych polecam niektóre filmy z kanału Dziad  Wszewied np Kup Pan Cegłę

Portret użytkownika MlotoWiertara

Kult egipski NWO i ich

Kult egipski NWO i ich potomkow od czasow faraonow odzyl. Ma sie juz dobrze. Przekonali ludzi ,ze IHS to Izyda Horus Set.

Przekonali ,ze 18 faraonow czyli 666 ma trafic do muzeum w Egipcie.

I tak odzyskuja wladze by zemscic sie za plagi egipskie ktore Bog zrzucil na ich przodkow tysiace lat temu.

Nigdy LUDZKOSC nie powinna pozwolic na odrodzenie sie kultu egipskiego - prawdziwego celu NWO.

Bez niego byliby pozbawieni swoich bogow OZYRYSA ( Oziris Rex sonda kosmiczna) i innych bozkow i bogin.

Niestety nikt nie kojarzy ich prawdziwego celu - porwanie ZUK w Egipcie ( kult wskrzeszenia Ozyrysa , Zuk to skarabeusz ) i wiele innych ich numerow a wszyystko w celu odrodzenia egipskiego imperium.

Goje beda budowac z powrotem tym psychopatom potomkom faranow piramidy i uczestniczyc w zapladnianiu kobiet z upadlymi aniolami ( kosmitami) w celu przywrocenia gigantow oraz braac udzial w poronionych eksperymentach DNA rodem z gwiezdnych wojen i mitologii o ktorych tu wielu pisze ( jak weze  , gady i inne hybrydy) usuniete w czasie potopu zanim nie skazili calej Ziemi swoim genem ...

No coz ludzkosc nie widzi tutaj zagrozenia dlatego zaplaci za to w niedalekiej przyszlosci eksperymentami na nich ... Juz widze reke malpy przyszyta niewolnikowi czy skazonego szczepionka DNA .... jednym to sie podoba przeciez to ich wymarzone filmy SF

Moze ktorys z nich stanie sie MEDUZA lub Minotaurem???

Skomentuj