W Egipcie znaleziono skamieniałe szczątki czworonożnego wieloryba

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W artykule podano, że przedstawiciel gatunku Phiomicetus anubis ważył 600 kilogramów przy długości trzech metrów i był „super-drapieżnikiem” dla większości zwierząt na tym terenie.

 

Egipscy naukowcy w 2008 roku odkryli skamieniałe szczątki nieznanego zwierzęcia na Pustyni Zachodniej kraju. W 2021 roku zidentyfikowano je jako fragmenty ciała czworonożnego wieloryba nieznanego wcześniej gatunku. Ten ostatni został nazwany na cześć starożytnego greckiego boga śmierci, tj. Phiomicetus anubis.

 

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie naukowym Proceedings of the Royal Society B. Okazuje się, że współczesne wieloryby wyewoluowały z podobnych do jeleni ssaków, które żyły na lądzie przez 10 milionów lat. Przodkowie tych zwierząt potrafili chodzić po lądzie i pływać w wodzie.

 

Artykuł mówi, że przedstawiciel gatunku Phiomicetus anubis ważył 600 kilogramów przy długości trzech metrów i był „super - drapieżnikiem” dla większości zwierząt na tym terenie. Dzięki silnym szczękom był w stanie łapać krokodyle i małe ssaki na morzu na terenie współczesnej Pustyni Zachodniej Egiptu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Libia i drogi sprzed 15 tys.

Libia i drogi sprzed wieķow czyli z okresu kiedy to jeszcze była zielona kraina. Możecie mi wierzyć, że te miejsce nie ma nic wspólnego z dzisiejszą cywilizacją. Miejsce to jest na totalnym odludziu w środku Sahary. Na Saharze odbyła się apokalipsa. Biorąc pod uwagę zagęszczenie dróg to może być przedmieście czyli w koło mogą być jeszcze ruiny domostw tylko trzeba je odkopać. Mogła to być cywilizacja Wandali. Wandale wywodzą się z ziemi Polskiej od królowej Wandy ale to tylko.przypuszczenia. Zadziwiające jest to, że faraonowie Egipscy posiadali śniade cery i blond włosy. To Ramzes.

Skomentuj