W Egipcie trzech nastoletnich chrześcijan trafiło do więzienia za „obrazę islamu”

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net

Sąd w południowej części Egiptu skazał trzech studentów miejscowej szkoły na pięć lat więzienia za „obrazę islamu”. Inny 15-letni uczeń trafił do kolonii dla nieletnich. Sytuację opisał 25 lutego Le Figaro.

 


Powodem surowego ukarania był film, nakręcony telefonem komórkowym, na którym widać jak jeden z młodzieńców naśladuje pozę modlącego się muzułmanina, a czterech innych śmieje się z tego do łez. Dodatkowo jeden z nich symulował, że odcina głowę „islamiście”.

 

Afera wybuchła, gdy film obejrzał 42–letni Gad Younan i pokazał go sąsiadom w miejscowości Al-Nasr. Około dwóch tysięcy rozgniewanych muzułmanów wyszło na ulice i zaczęło niszczyć koptyjskie domy. Wszyscy skazani chłopcy to Koptowie (egipscy chrześcijanie). Nagrania dokonano ponad rok temu. Chłopcy mieli wówczas po 15 – 17 lat. Piąty uczestnik zabawy zniknął i jest poszukiwany, ale policja nie może go znaleźć.

 

Sąd potraktował film nakręcony przez nastolatków jako parodię islamu, choć adwokat Naguib Maher broniący oskarżonych myśli inaczej. Według niego, młodzi ludzie wyśmiewali raczej islamskie grupy terrorystyczne, które w ten sposób ćwiczą bojowników i naprawdę odcinają niektórym ludziom głowy.

 

Wcześniej The Daily Mirror informował, że egipski sąd surowo ukarał czterolatka, przypisując mu winę za morderstwo, wandalizm i zagrożenie ładu publicznego. Zdaniem Maher Naguib, sąd nie czytał nawet materiałów sprawy, a chłopiec w czasie popełniania rzekomych zbrodni miał dwa lata.

 

Adwokat podkreślił, że ten i wiele innych przypadków oskarżeń dzieci i młodzieży o poważne przestępstwa umyślne mówi tylko jedno o Egipcie - jest on rządzony przez szalonych ludzi i w kraju tym nie ma sprawiedliwości. Obrońca zakłada, że winę na dzieci zrzucają starsi krewni lub sąsiedzi. Przypomnijmy, że w 2013 roku prezydent Egiptu Abdel Fattah al-Sisi, przeprowadzał masowe prześladowania islamistów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kat

W Egipcie prześladowania

W Egipcie prześladowania chrześcijan trwają już od dawna.Mojej koleżanki córka lekarka  poznała w Nowym Yorku Egipcjanina,który wraz ze swą rodziną uciekał przed prześladowaniami z Egiptu do USA.I tam czekają wspólnie  na polityczny azyl.Człowiek wykształcony,skończył studia wyższe w Kairze-ekonomię. Jakiś czas temu wzięli ślub,bo on i jego rodzina to egipscy chrześcijanie.
Tacy też są, jakby ktoś nie wiedział.

Portret użytkownika achiles

W Salwadorze w wojnie gangów

W Salwadorze w wojnie gangów narkotykowych, szmuglujących przez ten kraj COKĘ, dla maklerów w łolrstrit i dla aktorów z holewodu W USA, GINIE DZIENNIE SREDNIO 23 OSOBY, od stycznia łącznie zginęło już ponad 1400 osób, głównie BIEDNYCH LUDZI !!! I GDZIE JEST ŚWIATOWY żandarm ??? Czemu z tym, nie robi porządku, kiedy to przez ten ich numer "jeden" Kraj, to się właśnie tak TAM DZIEJE . 

Portret użytkownika inzynier magister

osobiście nie jestem

osobiście nie jestem przeciwny by zdelegalizować islam w Polsce, po tym co chcieli zrobić masoni polskojęzyczni, którzy wydawali na rozkaz niemców pozwolenia na budowę meczetów ! Folksdojcze z PO chcieli budować meczety bo tak im kazali masoni z UE, zwłaszcza z niemiec ! Należy szybko rozpracować mafie gospodarcze które wyprowadzająmiliardy dolarów z Polski ! Okazuje się że folksdojcze z PO już protestują przeciwko zmianom antykorupcyjnym w ministerstwie sprawiedliwości ! Politycy Platformy Obywatelskiej Borys Budka i Arkadiusz Myrcha zorganizowali w nocy konferencję prasową, na której ostro atakowali zmiany w prokuraturze. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 4 marca 2016 r. Nastąpiło połączenie urzędu Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego.
 
Trzeba szybko wyłapać mafię platformersów co to niszczyła gospodarkę Polaków, dzięki temu będzie więcej kasy w budżetówce i dla biednych rodzin a także na wojsko bo zbliża się jakaś wojna islamsko masońska w eurosodomie !
 
Należy także zwiększyć pomoc dla ONR żeby mogli robić kontrmanifestacje anty KODowe, bo KOd to niebezpieczna organizacja antypolska, chcąca oddać Polskę do niemców rządzących unią masońską ! tak jak to chciał zrobić szalony Wałęsa gdy stwierdził że Polska powinna być wcielona do rzeszy szwabskiej unijnej !

Prezes Fundacji Estera poinformowała, że na jej apel o pomoc przy działaniach na rzecz delegalizacji islamu w Polsce odpowiedziało wielu prawników. Zdaniem Miriam Shaded „trzeba walczyć ponieważ trwa islamizacja Europy”.W programie „Fakty po Faktach” w TVN 24 Miriam Shaded podkreśliła, że „islam jest niezgodny z polską konstytucją. Mamy wolność wyznania i religii, ale islam nie daje tej wolności wyznawcom i niewiernym. Jeśli ktoś jest odstępcą od wiary, to grozi mu śmierć. Jeśli ktoś jest niewiernym, to są wersy nawołujące do walki z niewiernymi oraz do mordów”.: http://www.pch24.pl/na-apel-odpowiedzialo-wielu-prawnikow--miriam-shaded-chce-delegalizowac-islam,41620,i.html#ixzz41wKihy93
 
zauważyliście że nikt nie mówi żeby zdelegalizować masonerię ?! Ilu polityków się boi o tym mówić albo sami należą do masonów którzy chcą wymordować Polaków przez szczepionki i inne GMO ?!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj