W dnie morskim w pobliżu Kalifornii odnaleziono tysiące dziwnych otworów

Kategorie: 

Źródło: MBARI

W dnie morskim w pobliżu wybrzeża Kalifornii odnaleziono tysiące dziwnych otworów. Odkrycia dokonali naukowcy z instytutu oceanograficznego MBARI (Monterey Bay Aquarium Research Institute).

 

Największe z otworów mają średnio 160 metrów szerokości i 5 metrów głębokości. Okazało się, że niektóre z nich były znane już w 1999 roku, jednak wtedy nie zdawano sobie sprawy z tego, że jest ich aż tak wiele. 

 

Późniejsze badania wykazały, że otwory znajdują się na obszarze 1200 km kwadratowych i jest ich co najmniej 5200. Potem odkryto jeszcze 15 tys. mniejszych otworów o średnicy 3 metrów i głębokości około metra. 

Przyczyny powstania i trwałość tych struktur stanowią tajemnicę. Nie odnaleziono żadnego dowodu na to, że zostały stworzone na skutek emisji gazu z dna morskiego. Fakt, że nie zniwelowała ich erozja świadczy o tym, że musiały powstać stosunkowo niedawno. 

 

Jedna z hipotez zakłada, że za istnienie przynajmniej części z nich odpowiadają śmieci zrzucane ze statków. Ale ta teoria jest traktowana ze sceptycyzmem przez część środowiska naukowego. Zrozumienie procesu ich powstawania jest istotne, ponieważ w tej okolicy planowana jest budowa fermy wiatrowej i lepiej już teraz poznać 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Uruchomcie wyobraźnię : Nia

Uruchomcie wyobraźnię : Nia ma naturalnej siły przyrody która ukształtowałaby takie twory i to tylko w jednym konkretnym miejscu  !. Czym więc są te okragłe doły ? . To ślad po stacjonowaniu tam flotyli staków kosmicznych , ale nie tak jak wam się wydaje . One tam były w tym miejscu ,  ale  nie w naszej rzeczywistości lecz w nadprzestrzeni . Dlaczego pod wodą ? . Bo w nadprzestrzeni widzimy tylko kształty i umieszczenie tam staków doskonale maskuje (patrząć z góry )równa powierzchnia wody . Stąd wniosek ze nie maskowali się oni przed ludźmi , ale przed ciekawskimi i wrogami dysponującymi podobnymi statkami , a przlatującymi w okolicy Ziemi  . Także w nadprzestrzeni . Matryce modelu ich subkontinuum wcisneły się w model matrycy naszej rzeczywistości , a pola siłowe ich statków usunęły masę materi naszej rzeczywistości z tych miejsc . Po opuszczeniu stanowisk tak już zostało . Ot i wszystko .

Skomentuj