W Denver zalegalizowano „magiczne grzyby”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Denver zakończono referendum w sprawie legalizacji grzybów psychodelicznych. Liczenie głosów nie zostało jeszcze zakończone. Pozostało jeszcze kilka lokali wyborczych w jednostkach wojskowych i nie policzono głosów obywateli, którzy są spoza Denver lub mieszkają poza Stanami Zjednoczonymi. Wyborcy uczestnicząc w historycznej decyzji.

 

Zwycięstwo zwolenników Inicjatywy 301 jest obecnie niemal jednoznaczne. „Za” grzybami opowiedziało się 50,6% (89 320) głosujących, „przeciw” - 49,4% (87 341). Prawdopodobnie różnica prawie dwóch tysięcy głosów nie zostanie pokonana. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone 16 maja br.

„To było piekło, trwające 21,5 godziny” - powiedział Kevin Matthews, kierownik kampanii w Inicjatywie 301. „Jeśli wyniki są poprawne, jest to przykład absurdalnej komedii o wielkiej metaforze. Mimo wszystko wygraliśmy. Tak się dzieje, gdy niewielki zespół oddanych i pełnych entuzjazmu ludzi łączy jeden pomysł na zmianę ”.

Głos Denver przyciągnął zainteresowanych obywateli z całego kraju. Według organizatorów podejmowane są obecnie wysiłki w celu zorganizowania głosowania w tej sprawie w Oregonie i Kalifornii w 2020 roku. Wcześniej próba takiego głosowania w Kalifornii nie powiodła się, a Denver stało się pierwszym miastem w Stanach Zjednoczonych, gdzie miłośnicy grzybów mogą teraz cieszyć się swoim hobby stosunkowo bezkarnie.

„Będziemy nadal walczyć z rosnącą kulturą narkotykową. Denver staje się nielegalną stolicą narkotyków na świecie. Jest to duży problem, niepotrzebny dla naszego miasta ... Marihuana przyniosła więcej problemów, niż się zdawało wcześniej, a jeśli będziemy kontynuować tę drogę, będziemy obserwować, jak Kolorado się stacza i staje się coraz gorsze.” napisał na Twitterze Jeff Hunt, dyrektor Instytutu Stulecia Uniwersytetu Chrześcijańskiego Uniwersytetu w Kolorado,

Przeciwny był również prokurator okręgowy Denver Beth McCann, który stwierdził, że tylko 11 z ponad 9 tys. przypadków zażywania narkotyków przekazanych do ewentualnego ścigania w latach 2016 – 2018 dotyczyło psilocybiny. Zwolennicy twierdzą, że grzyby zawierające halucynogen psilocybinę są stosowane od tysięcy lat i mogą stanowić alternatywne leczenie uzależnienia od opiatów oraz rozwiązywać problemy ze zdrowiem psychicznym, a także rzekomo wpływać na poprawę duchową. Użytkownicy grzybów mówią o oślepiającym świetle, jasnych kolorach i poczuciu związku z czymś więcej niż sobą.

„Nasze zwycięstwo tutaj jest wyraźnym sygnałem dla reszty kraju, że jesteśmy gotowi na szerszą rozmowę o psilocybinie i jej potencjalnych korzyściach” - powiedział Kevin Matthews w Denver Post.

Zeszłej jesieni Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków przypisała psilocybinę do „przełomowej terapii” ze względu na jej zdolność do przeciwdziałania depresji opornej na leczenie, co przyspiesza proces opracowywania i analizowania leku zawierającego tę substancję. Inicjatywa 301 dekretem określa najniższy priorytet dla egzekwowania przez policję praw przeciw narkotykom z psilocybiną.

„Mamy zasoby niezbędne do zapewnienia, że Departament Sprawiedliwości, biuro (prokurator okręgowy) i Departament Policji w Denver otrzymają instrukcje niezbędne do wdrożenia tego na sprawiedliwych zasadach” - powiedział Kevin Matthews. Inicjatywa 301 wymaga między innymi utworzenia panelu do monitorowania konsekwencji i wdrożenia rozporządzenia.

Jeśli jednak przypomnimy sobie, w jaki sposób zalegalizowano marihuanę, to zauważymy, że przeniesienie przestępstwa do kategorii niepriorytetowych nie daje natychmiastowych rezultatów. Denver głosowało nad referendum w sprawie dekryminalizacji marihuany w 2005 i 2007 r., ale nie przeszkodziło to policji w egzekwowaniu prawa - chociaż zwolennicy liberalizacji przepisów antynarkotykowych twierdzą, że debata publiczna spowodowana inicjatywami głosowania pomogła utorować drogę do ogólnokrajowej legalizacji w 2012 roku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika sakala

Szczerze? Tyle grzybów ile ja

Szczerze? Tyle grzybów ile ja miewałem swego czasu w młodości to jestem pewien że nikt na tym forum nie miał. To były tysiące grube tysiące. Żarliśmy to z nudów ze znajomymi, choćby oglądając reality show. I teraz efekty. 80% ekipy sobie w życiu społecznym nie poradziło, zaznaczam społecznym bo hajs to inna sprawa, można zarabiać a być świrem, sam jestem przykładem. 3 osoby całkowicie zwariowały, w sensie że psychiatryk i te sprawy. I co dostałem w zamian? Siedze na takim portalu jak tutaj i wydaje mi się że jestem jednym z niewielu którzy widzą prawdziwą przawdę. Reasumując żarcie grzybów czy kwasów jest nieodwracalne dla psychiki, choć czasem niema tragedii.

Portret użytkownika Px

Raczej muchomorki;-

Raczej muchomorki;-)Wspomniane przez ciebie łysiczki mogą się schować w stosunku to tamtych i dlatego trochę się dziwie nie temu że legalizują coś co bezprawnie zdelegalizowano.Lecz temu co chcą tym osiągnąć bo napewno nie to co przedstawiaja.Jeśli ktoś nie wie o jakiej mocy mówimy poleam film choć stary ale dobrze pokazujący to co się dzieje po nich.To "Odmienne stany swiadomości"Pamiętam gdy na początku lat osiemdziesiatych pojawił się w kinach był napewno dla mnie wstrząsem.Musiało wiele lat upłynąć bym zrozumiał aktualność jego.Tak bardzo niebezpieczny świat dla wielu po wkroczeniu staje się domem na lata lub na wieczność.

Skomentuj