W Demokratycznej Republice Kongo ogłoszono koniec epidemii wirusa Ebola

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Minister zdrowia Demokratycznej Republiki Kongo ogłosił koniec epidemii wirusa Ebola – donosi agencja prasowa AFP. Minister Oli Ilung potwierdził, że w 105 podejrzeniach choroby, testy na obecność wirusa okazały się negatywne, a od 2 czerwca w kraju nie zanotowano nowych zachorowań.

Nowy wybuch epidemii wirusa Ebola został ogłoszony w Demokratycznej Republice Kongo 11 maja. Był to ósmy alarm z rzędu. Gorączka rozprzestrzeniła się w tropikalnych lasach prowincji Lower Uelé na granicy z Republiką Środkowej Afryki. Z powodu choroby zginęły 4 osoby.

 

Jak powiedziała minister Ministra Zdrowia Federacji Rosyjskiej Veronika Skvortsova w wywiadzie dla RIA Novosti, Rosja jest gotowa w razie konieczności udzielić pomocy Demokratycznej Republice Kongo w walce przeciwko wirusowi Ebola. Minister powiedziała, że w czerwcu duża delegacja rosyjskich naukowców wyjeżdża do Gwinei, gdzie zaczną szczepić mieszkańców przeciw wirusowi.

Chorobą spowodowaną przez Ebolę jest ostre zakażenie wirusowe, które dotyka ludzi i niektóre typy zwierząt. Epidemia Eboli w Afryce Zachodniej dotyczyła głównie trzech krajów: Gwinei, Sierra Leone i Liberii.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.plKomentarze

"Tylko mniejsze tajemnice muszą być chronione. Te większe utrzymuje publiczna ignorancja" M. McLuhan
"Twierdzą nam będzie każdy próg" M. Konopnicka

Portret użytkownika U_P_Adlina

ho ho ho..........aniele.....

ho ho ho..........aniele..........sie manko! Witaj ponownie!

I ostrzeżenie. NIE DAJ SIĘ PONOWNIE SPROWOKOWAĆ. Nierzadko twojemu oponentowi tylko o to chodzi, żeby wyprowadzić cię z równowagi i żebyś eksplodował z wściekłości. Więc zamiast dać mu (jej)  satysfakcję, daj mu (jej) to:

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj