W Demokratycznej Republice Kongo ogłoszono koniec epidemii wirusa Ebola

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Minister zdrowia Demokratycznej Republiki Kongo ogłosił koniec epidemii wirusa Ebola – donosi agencja prasowa AFP. Minister Oli Ilung potwierdził, że w 105 podejrzeniach choroby, testy na obecność wirusa okazały się negatywne, a od 2 czerwca w kraju nie zanotowano nowych zachorowań.

Nowy wybuch epidemii wirusa Ebola został ogłoszony w Demokratycznej Republice Kongo 11 maja. Był to ósmy alarm z rzędu. Gorączka rozprzestrzeniła się w tropikalnych lasach prowincji Lower Uelé na granicy z Republiką Środkowej Afryki. Z powodu choroby zginęły 4 osoby.

 

Jak powiedziała minister Ministra Zdrowia Federacji Rosyjskiej Veronika Skvortsova w wywiadzie dla RIA Novosti, Rosja jest gotowa w razie konieczności udzielić pomocy Demokratycznej Republice Kongo w walce przeciwko wirusowi Ebola. Minister powiedziała, że w czerwcu duża delegacja rosyjskich naukowców wyjeżdża do Gwinei, gdzie zaczną szczepić mieszkańców przeciw wirusowi.

Chorobą spowodowaną przez Ebolę jest ostre zakażenie wirusowe, które dotyka ludzi i niektóre typy zwierząt. Epidemia Eboli w Afryce Zachodniej dotyczyła głównie trzech krajów: Gwinei, Sierra Leone i Liberii.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

"Tylko mniejsze tajemnice muszą być chronione. Te większe utrzymuje publiczna ignorancja" M. McLuhan
"Twierdzą nam będzie każdy próg" M. Konopnicka

Portret użytkownika U_P_Adlina

ho ho ho..........aniele.....

ho ho ho..........aniele..........sie manko! Witaj ponownie!

I ostrzeżenie. NIE DAJ SIĘ PONOWNIE SPROWOKOWAĆ. Nierzadko twojemu oponentowi tylko o to chodzi, żeby wyprowadzić cię z równowagi i żebyś eksplodował z wściekłości. Więc zamiast dać mu (jej)  satysfakcję, daj mu (jej) to:

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj