W Danii zaczął obowiązywać zakaz noszenia burki

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Danii, wzorem Francji i Austrii, w środę 1 sierpnia br., weszła w życie ustawa zakazująca obywatelom ukrywania twarzy w miejscach publicznych. Zakaz obejmuje nie tylko muzułmańskie burki i nikaby, ale także rozmaite maski, a także fałszywe wąsy i brody, poinformował Ministerstwo Sprawiedliwości w Kopenhadze - donosi Deutsche Welle.

 

Parlament Danii uchwalił odpowiednią ustawę w maju. Naruszenia będą karane grzywnami w wysokości od 134 do 1340 euro. W Kopenhadze i Aarhus po południu zaplanowano wiece protestacyjne. Policja zezwoliła demonstrantom na ukrywanie twarzy podczas tych akcji protestacyjnych, ponieważ te wiece postrzegane są jako realizacja prawa obywateli do wolności słowa i zgromadzeń. Jednak na drodze do wiecu i z powrotem noszenie szat, ukrywanie twarzy było zabronione.

 

Zakazem nie są objęte maski na karnawał i Halloween, a także zimowe szale. Krytycy uważają, że normy prawa są sformułowane dość wyraźnie.

 

We Francji i Belgii podobne przepisy obowiązują od 2011 r., a w Austrii od 01 października 2017 r. W Austrii ustawa wyraźnie określa wymóg dostosowania się muzułmanów w ramach integracji z europejskimi zwyczajami. Za naruszenia grożą grzywny w wysokości do 150 euro.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Cd. Piszę od nowego wątku ,

Cd. Piszę od nowego wątku , aby nie zawężać tekstu. Jak tam wspomniałem wcześniej , ta zdrowa połowa Człowieka , opracowała projekt wydobycia z niewoli pozostałą część człowieczego rodzaju.W perspektywie dziejów i na planie życia wiecznego , nie znaczy to to samo ,  co wydobyć ludzi spod władzy takich samych jak oni  ludzi . Aby się to dokonało , podmiot tych operacji musiał najpierw przejść swoistą drogę wyrwania z systemów oraganizujących jego niewolniczą lub wewnątrz-obcogatunkową egzystencję wszędzie pośród rozproszenia . Następnie każdy osobnik musiał przejść ogołocenie z tego w co tam został " przybrany" , do podstawy istnienia , czyli do oddzielenia świadomości elementarnej , oraz duszy i serca . Dopiero z tego " ręce " Boga mogły "ulepić" nowego człowieka dając mu ciało( nie organizm , gdyż ten jest tylko powłoką cielesną ) , a Bóg duchem mógł w niego tchnąć nowe życie. Macie to wszystko opisane w Piśmie św . lecz ukryte pod metaforami. Ów plan spotkał się w Istnieniu z całym spektrum oddźwięku i nie sposób tego dla was opisać , wszak nawet (zażartuję)czujecie się jedynymi egzemplarzami stworzenia rozumnego w niebotycznym Wszechbycie i we  wszechrzeczy. Powiem tylko ,że Istnienie podzieliło się na sprzyjające tym planom , obojętne lub wyrachowanie  zainteresowane , oraz wrogie i skrajnie wrogie.  I w takim stanie rzeczy Bóg rozpoczął odwracanie procesu rozproszenia uprowadzonego człowieka , aby go zgromadzić na plan Zbawienia . Tutaj muszę objaśnić , że wszystko co istnieje , nie może przebywać poza Porządkiem Rzeczy , bo natychmist zostałoby unicestwione . Stary Porządek Rzeczy który był zbudowany na nadprzyrodzonym Gigabycie Istnienia , został opanowany przez szatana i oddany pod władzę diabła (geneza " węża starodawnego" ) więc Bóg musiał powołać do istnienia nowy Porzadek Rzeczy , wolny od wpływu szatana i diabła i przenosić wszystko co wyzwolone ze starego do nowego Porzadku Rzeczy . Stan zawieszenia pomiedzy nimi , to m.in takie życie jak tutaj . Ten nowy Porządek Rzeczy , Bóg ustnowił na Gigabycie Nadnaturalnym , wydzielonym jako osobliwość Absolutu - w Piśmie św. jest to jedno ze Zwierząt Apokalipsy, to "podobne do orła  w locie". Od tego momentu dziejów Istnienia rozpoczął się nieodwracalny proces jego wyzwolenia spod władzy szatana i diabła oraz z niewoli czarta (wrzucono wam ich wszystkich do jednego worka, a to nie jest tak jak nauczają- o tym przy innej okazji , bo trzeba wiele wyjaśniać i tłumaczyć na ten temat w sprawach nie posiadających bazy porównawaczej , a tylko nikłe odniesienia w Pismie św.). Jak wyglądał  ten proces zbawienia w praktyce , opowiem dalej , bo przebyłem go od samego Zarania i niemal do samego końca , a z uwagi na to że nie miałem przerwanego pasma żywota , mogą na mnie być przywołane wspomnienia z dowolnego odcinka tej drogi(pokropienie krwią życia) . I to w szerokiej panoramie dziejów juz zostało uczynione , a wciąż otrzymuję nowe aczkolwiek bardzo stare odcinki wspomnień. Cdn.

Portret użytkownika euklides

Buahahahaha, Postępowa,

Buahahahaha, Postępowa, tolerancyjna, wolna Europa rozkazuje swoim obywatelom jak mają się ubierać. Mówiem wam, że lewactwo zacznie zjadać własny ogon. Zobaczycie, że dojdą  jeszcze prześladowania gejów i lezbijek, egzekucje we własnym politycznym gronie. Skąd to wiem? Bo to wszystko już było....

Portret użytkownika Popiół z feniksa

" Zjawiska społeczne " sa

" Zjawiska społeczne " sa zmianami na Ziemi , a nie w kosmosie - proste ?. Pomijając już taką zwiłość ,że ziemia to według klucza poznania z Pisma św. to my czyli ludzkość , a " mieszkańcami ziemi " są niewidzialne dla nas istoty i stworzenia rozumne , przebywające w człowieku i obok niego. Ślepy człowiek czyta , że nadciąga kara na " mieszkańców ziemi " i myśli o sobie , a tam jest napisane ,że kara dotknie tych , którzy niewidzialnie i niewyczuwalnie człowieka eksploatują , a nawet czynią z niego i z tego co na nim " rosnie"przedmiot handlu w Istnieniu.. Przykład : " «Dokądże, Władco święty i prawdziwy, 
nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi?»". Owszem , " ziemia " też będzie karana plagami i sądem, ale przede wszystkim za spełnianie pożadań owych " mieszkanców ziemi"(pokusy) i zatykanie uszu na słowo Boże.

Portret użytkownika Arya

Zadając to pytanie wiedziałem

Zadając to pytanie wiedziałem na jakiego Boga wskażesz, nie znałem tylko formy odpowiedzi. Ale teraz napiszę coś więcej. Jeśli Bóg istnieje to wszyscy jesteśmy jego dziećmi, a nie tylko jedna istota. Dajesz się zwodzić mrocznej stronie, jeśli uważasz inaczej.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Czy produkt moich rąk , to

Czy produkt moich rąk , to moje dziecko ?!. Nawet niezbyt rozgraniety odpowie , że nie . Podobnie wszystko co stworzone nie jest dzieckiem Boga.Dzieckiem  Boga zostaje człowiek dopiero , gdy otrzyma ducha przybrania za synów. W przeciwnym wypadku niewiele niewiele się różni od zwierząt fauny i podobny jest jego los - kończy śmiertelne życie i wraca do prochu ziemi(Aby było jasne ,  znaczy to co innego niż was uczą, bo proch ziemi , to ogół jestestw poddanych cyklowi wcieleń, urodzin i śmierci , aż do dostąpienia zbawienia i wskrzeszenia z martwych.).Tym samym  , nie ma innego Boga , oprócz tego Który daje życie wieczne i żywot wiekuisty z Nim.Kto Go nie odnajdzie  podczas zycia , żył na darmo - to tak jakby nigdy się tutaj  nie urodził. Gdzieś na tym świecie lub pod innym słońcem , jego jestestwo zostanie wcielone do nowego życia ale bez żadnej kontynuacji tozsamości . To tak jakby na wyczyszczony  nośnik pamieci nagrywać nową zawartość - ludzie bezrozumnie o tym mówią , używając terminu " zmaza" i myślą o wytrysku nasienia (ejakulacja) , a w rzeczywistości jest to zmazanie pamięci z przebytego życia . Tak sie dzieje z każdym człowiekiem od zmazy pierworodnej , kiedy to niemal wszyscy ludzie poddali się w zasadzie dobrowolnie pamięci przeszłości . W istocie nazywa się to przerwaniem pasma życia , a wszystkie inne śmierci po tym fakcie w historii tego samego jestestwa ,  nazywane są przerwaniem nici życia .Używałem tutaj jednej z czterech jednostek świadomości elementarnej ,czyli jestestwa , ale są jeszcze 3 inne: znamię jestestwa , bóstwo i znamię bóstwa..

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Pod koniec tekstu brak

Pod koniec tekstu brak jednego słowa . Powinno być :  ...kiedy to niemal wszyscy ludzie poddali się w zasadzie dobrowolnie(utracie !) pamięci przeszłości . Kiedy już przy tym jesteśmy  , to napiszę trochę o tym czym to było , gdyż ja i jeszcze dwie osoby , nie zaznały przerwania pasma żywota . Jest więc możliwe u nich przywołanie wspomnień o tym fakcie- nazywa się to pokropieniem krwią życia . Nasz gatunek Adam był wtedy podzielony mniej wiecej po połowie , z czego jedna połowa przybywała w egzystencji niebiotycznej na światach z rzeczywistościami biotyczno-niebiotycznymi . Od zycia jakie tu znacie różni się to bardzo powolnym okresem dorastania , dojrzewania , starzenia i gaśnięcia - to czasokres na nasze pojęcie czasu około 50 tysięcy lat . To egzystencja w świetle i w Piśmie ukryta jest pod metaforą " Południe". Np : "    Odmień znowu nasz los, o Panie, * jak odmieniasz strumienie(odnogi rzeki życia , gdzie narody nie znają nocy nad światami ) na Południu ". Pozostała część naszego gatunku była rozproszona i rozwleczona po wszystkich zakamarkach wszechrzeczy , nieraz tworząc skupiska pośród innych stworzeń rozumnych i istot , a najcześciej bedąc w ich niewoli . Ten proces rozpraszania trwał wiele miliardów lat i postepował z winy możnych na ówczesnym Górnym Syjonie(ten Syjon na ziemi jest tylko jego znakiem) , którzy urośli w pychę i lekceważyli  napomnienia Boga i tych którzy byli do nich posłani. Górny Syjon za to został unicestwiony(to bardzo proste , gdyż rzeczywistości tam są w rajach "zagony" , a nie na światach ) , a jego możnowałdcy i wszyscy mieszkancy wygnani na światy , celem poszukiwania " owiec" które rozproszyli. Obrazili się za to na Boga i postanowili odbudować Syjon na ludach ziem i trwa to do dzisiaj . Bogu pozostała wierna tylko Reszta , o której napomknął Jezus. W takiej sytuacji i w takim stanie rzeczy we Wszechbycie , z inicjatywy tej zdrowej połowy Człowieka , zrodził się projekt wyzwolenia i zgromadzenia całego Rodzaju . To bardzo długi proces który został na tym święcie " odegrany " historią wyjścia narodu wybranego z niewoli egipskiej . Do opisania tego potrzeba by było spisać tysiące opasłych tomów , ale w ogromnym uproszczeniu da się opisać przynajmniej w postaci poglądowej . Spróbuje się tego podjąć w nastepnym odcinku a uczynię to w zemście przeciw  tym ścierwom , które doprowadziły do zniknięcia tego jednego słowa z tekstu powyżej , czyniać go niezrozumiałym - to zbyt skompliowane abym tłumaczył jak oni to robią podczas pisania i przesyłu . Cdn .

Portret użytkownika figa

Ekstragonie , to są wlaśnie

Ekstragonie , to są wlaśnie jedne z największych zmian na ziemi  ! Uwolnienie muzułmańskich kobiet od tych odrażających worów na śmiecie , w których wyglądaja jak stare  Buki {potwór z ,,Muminków}  ! Swoją drogą , ciekawe , jakim cudem częsć kobiet na tej planecie  zgodzila sie na taką głupotę .....Uważam  , że powinno się taki zakaz wprowadzic w calej europie !  Wielkie brawa dla Danii ! 

Portret użytkownika  V

To ja proponuję przez miesiąc

To ja proponuję przez miesiąc jeść z tą szmatką na twarzy( w miejscach publicznych). Niestety jestem zmuszony to obserwować. A na dokładkę cudowne popołudnie w czarnej burce na plaży w 30 stopniach, a kochający mąż siedzi sobie w wodzie i się cieszy na widok pół nagich europejski. Sick 

Strony

Skomentuj