W Danii zaczął obowiązywać zakaz noszenia burki

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Danii, wzorem Francji i Austrii, w środę 1 sierpnia br., weszła w życie ustawa zakazująca obywatelom ukrywania twarzy w miejscach publicznych. Zakaz obejmuje nie tylko muzułmańskie burki i nikaby, ale także rozmaite maski, a także fałszywe wąsy i brody, poinformował Ministerstwo Sprawiedliwości w Kopenhadze - donosi Deutsche Welle.

 

Parlament Danii uchwalił odpowiednią ustawę w maju. Naruszenia będą karane grzywnami w wysokości od 134 do 1340 euro. W Kopenhadze i Aarhus po południu zaplanowano wiece protestacyjne. Policja zezwoliła demonstrantom na ukrywanie twarzy podczas tych akcji protestacyjnych, ponieważ te wiece postrzegane są jako realizacja prawa obywateli do wolności słowa i zgromadzeń. Jednak na drodze do wiecu i z powrotem noszenie szat, ukrywanie twarzy było zabronione.

 

Zakazem nie są objęte maski na karnawał i Halloween, a także zimowe szale. Krytycy uważają, że normy prawa są sformułowane dość wyraźnie.

 

We Francji i Belgii podobne przepisy obowiązują od 2011 r., a w Austrii od 01 października 2017 r. W Austrii ustawa wyraźnie określa wymóg dostosowania się muzułmanów w ramach integracji z europejskimi zwyczajami. Za naruszenia grożą grzywny w wysokości do 150 euro.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Cd. Piszę od nowego wątku ,

Cd. Piszę od nowego wątku , aby nie zawężać tekstu. Jak tam wspomniałem wcześniej , ta zdrowa połowa Człowieka , opracowała projekt wydobycia z niewoli pozostałą część człowieczego rodzaju.W perspektywie dziejów i na planie życia wiecznego , nie znaczy to to samo ,  co wydobyć ludzi spod władzy takich samych jak oni  ludzi . Aby się to dokonało , podmiot tych operacji musiał najpierw przejść swoistą drogę wyrwania z systemów oraganizujących jego niewolniczą lub wewnątrz-obcogatunkową egzystencję wszędzie pośród rozproszenia . Następnie każdy osobnik musiał przejść ogołocenie z tego w co tam został " przybrany" , do podstawy istnienia , czyli do oddzielenia świadomości elementarnej , oraz duszy i serca . Dopiero z tego " ręce " Boga mogły "ulepić" nowego człowieka dając mu ciało( nie organizm , gdyż ten jest tylko powłoką cielesną ) , a Bóg duchem mógł w niego tchnąć nowe życie. Macie to wszystko opisane w Piśmie św . lecz ukryte pod metaforami. Ów plan spotkał się w Istnieniu z całym spektrum oddźwięku i nie sposób tego dla was opisać , wszak nawet (zażartuję)czujecie się jedynymi egzemplarzami stworzenia rozumnego w niebotycznym Wszechbycie i we  wszechrzeczy. Powiem tylko ,że Istnienie podzieliło się na sprzyjające tym planom , obojętne lub wyrachowanie  zainteresowane , oraz wrogie i skrajnie wrogie.  I w takim stanie rzeczy Bóg rozpoczął odwracanie procesu rozproszenia uprowadzonego człowieka , aby go zgromadzić na plan Zbawienia . Tutaj muszę objaśnić , że wszystko co istnieje , nie może przebywać poza Porządkiem Rzeczy , bo natychmist zostałoby unicestwione . Stary Porządek Rzeczy który był zbudowany na nadprzyrodzonym Gigabycie Istnienia , został opanowany przez szatana i oddany pod władzę diabła (geneza " węża starodawnego" ) więc Bóg musiał powołać do istnienia nowy Porzadek Rzeczy , wolny od wpływu szatana i diabła i przenosić wszystko co wyzwolone ze starego do nowego Porzadku Rzeczy . Stan zawieszenia pomiedzy nimi , to m.in takie życie jak tutaj . Ten nowy Porządek Rzeczy , Bóg ustnowił na Gigabycie Nadnaturalnym , wydzielonym jako osobliwość Absolutu - w Piśmie św. jest to jedno ze Zwierząt Apokalipsy, to "podobne do orła  w locie". Od tego momentu dziejów Istnienia rozpoczął się nieodwracalny proces jego wyzwolenia spod władzy szatana i diabła oraz z niewoli czarta (wrzucono wam ich wszystkich do jednego worka, a to nie jest tak jak nauczają- o tym przy innej okazji , bo trzeba wiele wyjaśniać i tłumaczyć na ten temat w sprawach nie posiadających bazy porównawaczej , a tylko nikłe odniesienia w Pismie św.). Jak wyglądał  ten proces zbawienia w praktyce , opowiem dalej , bo przebyłem go od samego Zarania i niemal do samego końca , a z uwagi na to że nie miałem przerwanego pasma żywota , mogą na mnie być przywołane wspomnienia z dowolnego odcinka tej drogi(pokropienie krwią życia) . I to w szerokiej panoramie dziejów juz zostało uczynione , a wciąż otrzymuję nowe aczkolwiek bardzo stare odcinki wspomnień. Cdn.

Portret użytkownika euklides

Buahahahaha, Postępowa,

Buahahahaha, Postępowa, tolerancyjna, wolna Europa rozkazuje swoim obywatelom jak mają się ubierać. Mówiem wam, że lewactwo zacznie zjadać własny ogon. Zobaczycie, że dojdą  jeszcze prześladowania gejów i lezbijek, egzekucje we własnym politycznym gronie. Skąd to wiem? Bo to wszystko już było....

Portret użytkownika Popiół z feniksa

" Zjawiska społeczne " sa

" Zjawiska społeczne " sa zmianami na Ziemi , a nie w kosmosie - proste ?. Pomijając już taką zwiłość ,że ziemia to według klucza poznania z Pisma św. to my czyli ludzkość , a " mieszkańcami ziemi " są niewidzialne dla nas istoty i stworzenia rozumne , przebywające w człowieku i obok niego. Ślepy człowiek czyta , że nadciąga kara na " mieszkańców ziemi " i myśli o sobie , a tam jest napisane ,że kara dotknie tych , którzy niewidzialnie i niewyczuwalnie człowieka eksploatują , a nawet czynią z niego i z tego co na nim " rosnie"przedmiot handlu w Istnieniu.. Przykład : " «Dokądże, Władco święty i prawdziwy, 
nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi?»". Owszem , " ziemia " też będzie karana plagami i sądem, ale przede wszystkim za spełnianie pożadań owych " mieszkanców ziemi"(pokusy) i zatykanie uszu na słowo Boże.

Portret użytkownika Arya

Zadając to pytanie wiedziałem

Zadając to pytanie wiedziałem na jakiego Boga wskażesz, nie znałem tylko formy odpowiedzi. Ale teraz napiszę coś więcej. Jeśli Bóg istnieje to wszyscy jesteśmy jego dziećmi, a nie tylko jedna istota. Dajesz się zwodzić mrocznej stronie, jeśli uważasz inaczej.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj