W części USA wprowadzono stan wyjątkowy z powodu burzy śnieżnej

Kategorie: 

Widok burzy śnieżnej nad USA - Źródło: NOAA

Tegoroczna zima w Ameryce Północnej z pewnością zostanie zapamiętana na długo. Znowu doszło do eskalacji zimy w wyniku której sparaliżowane zostały trzy stany: New Jersey, Delaware i Wirginia.

 

Na obszarze oddziaływania śnieżycy wprowadzono stan wyjątkowy. Opady śniegu sparaliżowały dużą część wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Odwołano aż 3000 lotów, a 8000 kursów zostało zawieszone do odwołania.

Źródło: twitter.com

Bez światła pozostaje 36 milionów gospodarstw domowych w stanach Arkansas, Kentucky, Missouri i Tennessee. Opady śniegu w niektórych regionach były dosyć znaczne, ponieważ średnio spadło 30 centymetrów białego puchu. Meteorolodzy szacują, że skutki tej burzy śnieżnej odczuwa 100 milionów mieszkańców USA, a to jedna trzecia populacji tego kraju.

Źródło: twitter.com

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pies

Czy oni nieprzesadzaja z ta

Czy oni nieprzesadzaja z ta zabawa z pogoda- Nowa Zelandia  ,Kalifornia sie topia ,Arktyka rozpada,Niagara drugi raz zamarzla,itd. miliony zwierzat zatruli wypuszczajac wirusy i dotego bawiac sie bronia sensoryczna,az tak im sie nudzi   ,moze CI na stolkach powinni miec co pol roku testy psycholpgiczne czy jeszcze maja szare komorki -ale u nieskorumpowanych felczerow.pozdr.

Portret użytkownika dora

Oj tam nie wiecie,że

Oj tam nie wiecie,że Amerykanie chłodzą się przed wybuchem Yellowstone.Nie no taki żarcik.Tak naprawdę szkoda mi ich ,bo już napewno mają dość takich warunków klimatycznych.U nas już dawno skończyłyby się środki na walkę z przedłużającą się wizytą zimy.

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Strony

Skomentuj