W ciągu zaledwie kilku dni cztery asteroidy przeleciały bardzo blisko Ziemi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Na przestrzeni ostatnich kilku dni, doszło do czterech niebezpiecznie bliskich przelotów asteroid w pobliżu naszej planety. Od początku 2021 roku, doszło już do 36 takich incydentów.

 

Najbliższy z przelotów, miał miejsce 20 marca w odległości 83 770 km od naszej planety. Obiekt oznaczony jako 2021 FM2, został dostrzeżony w dwa dni po największym zbliżeniu do naszej planety, przez astronomów z Mt. Lemmon Survey w stanie Arizona. Obiekt należał do grupy Apollo i miał średnicę od 2,5 do 5,7 metrów.

W tym samym czasie, gdy doszło do przelotu tego obiektu, badacze dostrzegli trzy inne asteroidy, które dopiero zbliżały się do naszej planety. Ich największe zbliżenie miało miejsce 23 marca i znalazły się one wówczas 321 635 kilometrów od Ziemi. Wspomniane obiekty również należały do grupy Apollo i mierzyły od 3 do 7 metrów. Astronomowe oznaczyli je numerami 2021 FO1, 2021 FH i 2021 FP2.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Skomentuj