W ciągu roku, produkcja opium w Afganistanie wzrosła o 43%

Kategorie: 

Źródło: U.S. Navy

Produkcja narkotyków w Afganistanie przebiega sprawnie od lat. Organizacja Narodów Zjednoczonych podaje, że w tym roku wyprodukowano tam łącznie 4,8 tysiąca ton opium. Jednocześnie likwidacja upraw maku przebiegała fatalnie.

 

Raport Biura ONZ ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) głosi, że w roku bieżącym wyprodukowano o 43% więcej opium niż w poprzednim. Jednocześnie obszar zagospodarowany uprawami maku wzrósł o 10% i wynosi obecnie 201 000 hektarów. W tym samym czasie, zlikwidowano tylko 355 hektarów upraw, tj. o ponad 90% mniej niż w 2015 roku.

Większa produkcja opium spowodowana jest głównie zwiększoną wydajnością upraw. Z jednego hektara wyprodukowano przeciętnie niemal 24 kilogramy opium - tj. o 30% więcej niż w zeszłym roku. Prowincja Helmand, zlokalizowana w południowej części Afganistanu, pozostaje najbardziej produktywna.

 

Obecnie 90% światowej produkcji opium pochodzi z Afganistanu, gdzie jest ono głównym źródłem utrzymania miejscowych chłopów. Na terenach kontrolowanych przez Talibów, praca rolników jest opodatkowana a pieniądze służą bojownikom do prowadzenia dalszych działań militarnych.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika DIus

Myślicie czemu najwiekszy

Myślicie czemu najwiekszy terrorysta na świecie zaatakował Afganistan najpierw ? nie dlatego że była tam bron masowego rażenia, nie dlatego że chował sie ich ziomen Bin laden. Tylko dlatego że Talibowie doszli do władzy i zniszczyli 90% upraw opium !! A jak wiadomo CIA to najwiekszy sprzedawca heroiny na świecie ! U nas nie było żadnym tajnym wiezien CIA ! u nas przerzucali  tony heroiny dalej na wschód...

Tak tylko pisze o tym jakby czasem ktoś nie wiedział...

"Jeżeli planujesz życie w niebie wiedząc, że całe rzesze ludzi są i będą torturowane przez wieczność to jesteś takim samym socjopatą jak bóg którego czcisz"
Stefan Telefan I ( pierwszy
)

Skomentuj