W ciągu ostatniej dekady populacja słoni afrykańskich zmalała o ponad połowę

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Biolodzy zrobili bilans i okazało się, że w czasie ostatniej dekady zabito 62% słoni leśnych w Afryce Środkowej. Naukowcy przewidują, że jeśli tempo ich eksterminacji nie zostanie zatrzymane to grozi im całkowite wyginięcie.

 

Po następnych dziesięciu latach słonie mogą przestać występować w dziczy.  Przykro to powiedzieć, ale słonie giną głównie, dlatego, że są zabijane dla cennych kości. Biolodzy przyznali, że są zszokowani skalą redukcji populacji tych największych zwierząt lądowych.

 

W trakcie toku analiz zidentyfikowano zdewastowane siedliska słoni.  Naukowcy badali obszary Kamerunu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kongo i Gabonu. W sumie pokonano ponad 12 tysięcy kilometrów, ale dzięki temu udało się wykonać najbardziej dokładny spis liczby słoni.

 

Najlepszą metodą obliczeń jest poszukiwanie pryzm obornika.  Na swojej drodze spotkali je 11000 razy.  Ale najgorsze jest to, że oprócz odchodów słoni natknięto się w wielu przypadkach na ślady człowieka, wśród nich łusek i pułapki.  Korupcja i bezprawie, kwitnące w wielu krajach afrykańskich to swoiste "zielone światło" dla kłusowników.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gość

co takiego słonie zrobiły

co takiego słonie zrobiły ludziom że są zabijane? cholerni, pazerni ludzie ! nikt nie powinien kupować kości słoniowej! na tym świecie odechciewa się żyć jak się czyta takie wiadomości. dobro jakby jest w odwrocie a zło panoszy się wszędzie.

Portret użytkownika SurvivorMan

W pełni się z Tobą zgadzam,

W pełni się z Tobą zgadzam, choć liczba gatunków które zniknęły w ostatnich dekadach, jest znacznie większa... Obecnie, średnio 3 gatunki flory i faluny, znikają bezpowrotnie z powierzchni Ziemi... Ale czy tyle samo nowych i w takim tempie, pojawia się na Ziemi? NIGDY W ŻYCIU!
Matka Natura to nie sokowirówka, przerabiająca w ekspresowym tempie owoce w sok!
Kto tego nie ogarnia, musi być dzieckiem komputera, smartfona i mikrofalówki!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj