W ciągu ostatnich trzech lat Chiny uruchomiły 79 dużych modeli językowych sztucznej inteligencji

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Chińskie firmy technologiczne uruchomiły w kraju 79 dużych modeli językowych (LLM) od 2020 r., podwajając wysiłki na rzecz opracowania algorytmów sztucznej inteligencji. Według raportu przygotowanego przez instytuty badawcze chińskiego Ministerstwa Nauki i Technologii, rozwój LLM wyszkolonych metodami głębokiego uczenia na ogromnych ilościach danych tekstowych wszedł w fazę „przyspieszenia”.

 

W 2020 roku chińskie organizacje uruchomiły zaledwie 2 LLM w porównaniu z 11 w USA, ale w 2021 roku w każdym kraju uruchomiono 30 LLM. W 2022 r. w Stanach Zjednoczonych wydano 37 LLM, a w Chinach 28. Chiny prowadzą w tym roku z 19 LLM w porównaniu z 18 w USA. „Na podstawie geografii dużych modeli językowych opublikowanych na całym świecie Chiny i Stany Zjednoczone prowadzą z dużym marginesem, odpowiadając za ponad 80% rynku” — czytamy w raporcie.

 

W raporcie przeanalizowano 79 dużych modeli językowych opracowanych w Chinach i zauważono, że chociaż istnieje już 14 prowincji i regionów, w których takie technologie zostały opracowane, wspólne projekty rozwojowe między środowiskiem akademickim i przemysłem to jak dotąd „niewystarczające”.

 

Branża sztucznej inteligencji w Chinach stoi przed poważnymi wyzwaniami, ponieważ amerykańskie kontrole eksportowe ograniczają dostęp chińskich organizacji do technologii i półprzewodników wykorzystywanych do szkolenia LLM.

 

Odkąd OpenAI wypuściło ChatGPT, chińscy giganci technologiczni, od Alibaba, przez producenta nadzoru wideo Sensetime, po giganta wyszukiwarek Baidu, uruchomili własne wersje chatbotów oparte na generatywnej sztucznej inteligencji i LLM.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

"A gdyby zmienić retorykę z

"A gdyby zmienić retorykę z pandemii na wojnę biologiczną"

z tego powodu nazywam to PLANDEMIĄ

Wojna trwa, na każdym poziomie.

Dzisiaj zamarzyło mi się na obiad; placki ziemniaczane w sosie węgierskim. Mięso wziąłem poledwicę. 33zł/kg. Nie chciało mi się tarć ziemniaków, więc stwierdziłem, że kupię gotowe placki. Nigdzie nie było, wjechałem do Oszołoma, bo tam powinno być wszystko, i były.. 300g za 9.99zł.. kupiłem dwie paczki i przez ochotę zgubiłem łeb, że mógłbym obyć się bez tych placków ziemniaczanych i kupić kolejną polędwicę, albo pyzy, zrobić z pyrami, kaszą, cokolwiek, ale miałem ochotę na placki ziemniaczane w cenie polędwicy.. :(((( Byłem dzisiaj w karczmie pod Lesznem, zapadła wiocha, ale przejazdowa, chciałem placek węgierski, ale nie było, za to dwie pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem kosztują 16zł.. skibka chleba ze smalcem i ogórkiem za 8zł???? coś się pojebało..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Medium

za to dwie pajdy chleba ze

za to dwie pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem kosztują 16zł

Kiedyś w Krakowie trafiłam, ale ze 25 lat temu i było po ludzkiej cenie. Słuchaj, przy podatkach 3 razy większych niż za Hitlera łatwo nie jest, a i przedsiębiorczość niektórych i kreatywność w cennikach w Polsce może być większa niż w Niemczech. Myle się? Bo tego nie sprawdziłam.

A placek węgierski, jak sprawdziłam, różne ma nazwy, ale to placek przełożony warzywami duszonymi z mięsem, tak?

P.S. I gdzie się podział Twój ważny dom, że za plackami cygańskimi ganiasz?

Portret użytkownika spokoluz

Podatki mamy na poziomie ok

Podatki mamy na poziomie ok 60% bo dzien wolności podatkowej wypada na koniec lipca odliczając dni wolne od pracy co parchy wliczają i wychodzi połowa czerwca zatem podatki mamy prawie 2 razy wyższe - gdyby były 3 razy wyższe wynosiłyby 99% - nie siej dezinformacji . Sprawdź , napisz prawdę bo zawsze znajdzie się ktoś aby wyprostować kłamstwo.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Dla mnie placek węgierski

Dla mnie placek węgierski/zbójnicki to gulasz mięsny z ważywami zawinięty w placek ziemniaczany.

Dzisiaj kolega przebił mnie, za kanapkę z szarpaną wołowiną w Karpaczu zapłacił 40zł.

Nie rozumiem pytania: "I gdzie się podział Twój ważny dom, że za plackami cygańskimi ganiasz?"

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Dwa lata temu grałem w jakąś

Dwa lata temu grałem w jakąś grę sieciową na Androidzie, kosmiczna strategia w czasie rzeczywistym. Był Chat z graczami z całego Świata, oni pisali po swojemu, a ja po Polsku i było wszystko tłumaczone. Mnie Chat bardziej zafascynował od gry, ponieważ to był czas plandemii i mogłem uzyskać informacje o rygorach i szczypawkach od kolegów graczy z całego Świata. Wtedy jeden Amerykanin kazał mi włączyć netkamerę z Hollywood Bouleward. W czasie największego zamordyzmu policyjno sanitarnego w Polsce, tam co 5-10 był w namorniku, życie toczyło się normalnie i co chwilę były panienki w bikini na rolkach bez namordnika. W tamtym czasie TVPiS podawało nam kłamstwa, jaki to zamordyzm w hameryce i i jaka tam epidemia panuje. Jednak inni koledzy z Azji potwierdzali zamordyzm, ale tylko w wielkich miastach, na peryferiach życie trwało normalnie. Tak jak z zamordystycznego Poznania pojechałem do Szklarskiej Poręby (hotele zamknięte, ale prywatne apartamenty pełne turystów), to tam nawet ekspedientki w Biedronce masek nie nosiły. Chociaż mam z tamtego okresu traumatyczne wspomnienia, a mianowicie, na szlaku w górach nie widziałem kiepów papierosów, ani szklanych butelek po alko, jedyne śmieci jakie widziałem na szlaku, to były zużyte namordniki Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj