W ciągu ostatnich 200 lat w Wielkiej Brytanii wyginęło ponad 400 gatunków

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wielka Brytania straciła prawie połowę swojej bioróżnorodności od czasu początku rewolucji przemysłowej. W ciągu ostatnich 200 lat w kraju wyginęło ponad 400 gatunków, w tym ssaki, ptaki i rośliny.

 

Naukowcy z Narodowej Organizacji Ochrony Bioróżnorodności przewidują, że w ciągu następnego stulecia królestwo może stracić kolejne 1188 gatunków, jeśli nie zostaną podjęte pilne działania. Eksperci przypisują wymieranie zwierząt i roślin zmianom klimatycznym. Tylko od 1970 roku wyginęły 133 gatunki: mrówki, pszczoły, chrząszcze, motyle i ważki, ryby, pchły, grzyby, ssaki, ćmy, krewetki, pająki i osy.

 

Spośród 8431 gatunków w Wielkiej Brytanii 13% jest zagrożonych. Wśród nich jest 440 roślin (18% całej roślinności), 232 grzyby i porosty (15%), 111 kręgowców (40%) i 405 bezkręgowców (12%). W szczególności 68 gatunków ryb znajduje się w Czerwonej Księdze Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN). Co najmniej jeden na siedem gatunków gadów w kraju jest również zagrożony lub już wyginął. Według The Daily Mail, wśród ptaków 43% gatunków jest zagrożonych wyginięciem.

 

Zdaniem organizacji charytatywnej The Mammal Society w Wielkiej Brytanii istnieje 107 gatunków ssaków, z których 47 to gatunki lądowe. Ponad jedna czwarta z nich (26%) jest zagrożona, przy czym najbardziej zagrożone są dziki kot i duży nietoperz. Bliski wyginięcia są również bóbr, nietoperz szary, wiewiórka ruda i karczownik. Jeż, popielica, nornik, nietoperz świński i mopek są uważane za wrażliwe.

Naukowcy obawiają się o los zajęcy górskich, produktywnych myszy i małych ryjówek białoozębnych. Populacja wiewiórek rudych zmniejsza się od początku XX wieku - jest ich tylko 140 tys. Obecnie gatunek ten występuje tylko na dalekiej północy Anglii i Szkocji. W tym samym czasie w królestwie wyhodowano 2,5 miliona północnoamerykańskich wiewiórek szarych, które zostały sprowadzone do kraju.

 

Ssaki morskie, takie jak kaszaloty, delfiny butlonose i wieloryby morskie, również znajdują się na pierwszej oficjalnej brytyjskiej czerwonej liście ssaków. W sumie zawiera 11 z 47 ssaków żyjących w Wielkiej Brytanii. Z reguły wszystkie te zwierzęta są pozbawiane naturalnego środowiska z powodu działalności człowieka. Na przykład karczownik, wiewiórka ruda i karczownik pospolity cierpią z powodu połączonych skutków degradacji siedlisk i wprowadzenia gatunków obcych.

 

Wcześniej naukowcy proponowali odbudowę miast, aby chronić ludzkość przed kryzysem klimatycznym. Przebudowa megamiast powinna uwzględniać tworzenie naturalnych obszarów, na których odtworzona zostanie przyroda. Przywrócenie różnorodności biologicznej pomoże chronić mieszkańców miast przed falami upałów, pożarami lasów i powodziami.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Nomen - Omen

Oto SUPER WIDEODOKUMENT z

Oto SUPER WIDEODOKUMENT z Brendonem Grimshawem z Moyenne Island, który zamieszkał na bezludnej wysepce.

Mityczna podróż do jednego z ostatnich pozostałych pól bitewnych, gdzie przyszłość jednego człowieka i wyspy przeciwstawia się coraz szerszemu zasięgowi nienasyconych pragnień... kreowanych przez "Cywilizacyjną Mentalność" współczesnych czasów...

Brendon mówi o tym, jak ludzie chcący kupić jakąś wyspę, zapytani o cel zakupu odpowiadają - (od 31 minuty filmu):

Oni nie chcą na niej mieszkać...
Oni chcą robić biznes na turystach...
Oni chcą wybudować na niej hotel...

Wśród tych, którzy odwiedzali Brendona na jego wyspie, zdarzali się także tacy, którzy widząc wielkie drzewa, które wybrał i zasądził po zakupie wyspy (za 13 tysięcy dolarów) mówią, że były by z nich piękne meble... 

Na to Brendon odpowiadał im, że nie zasądził ich w tym celu aby robić z nich meble, lecz aby tam rosły...

Oto SUPER WIDEODOKUMENT (w j. angielskim) z Brendonem Grimshawem z Moyenne Island, który zamieszkał na bezludnej wysepce.

"A Grain of Sand | FEATURE DOCUMENTARY" - (VIDEO)

https://m.youtube.com/watch?v=Hdt3zyA__RY

ALTERNATYWA ZAMIESZKANIA... TAKŻE DLA LUDZI UBOGICH... W ZAMIAN ZA ogólnie pojętą "PIELĘGNACJĘ i OPIEKĘ" NAD "UŻYCZONĄ" WYSPĄ...(?)

ALTERNATYWA ZAMIESZKANIA na wyspie jest dostępna nie tylko dla ludzi bogatych... lecz TAKŻE DLA LUDZI UBOGICH... Przeglądanie  Internetu pod kątem wysp i wysepek np. na wodach śródlądowych (że względu na ułatwiony dostęp do wody pitnej), a nastepnie docieranie do ich prawnych właścicieli z zapytaniem czy są one "Do Wydzierżawienia"... lub Do ZAMIESZKANIA... W ZAMIAN ZA ogólnie pojętą "PIELĘGNACJĘ i OPIEKĘ" NAD "UŻYCZONĄ" WYSPĄ...(?)

Wyspy na wodach śródlądowych

ISLANDS IN INLAND WATERS

Sprawdź rezultaty wyszukiwania w j. angielskim przez "Google Zdjęcia" 

https://www.google.de/search?q=islands+in+inland+waters&client=ms-opera-mobile&channel=new&espv=1&prmd=minv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjd5ob...

===

Portret użytkownika Nomen - Omen

Najbardziej niebezpieczna

Najbardziej niebezpieczna grupa mafijna na świecie, jak potężna i jak kontrolują świat - (WIDEO w j. angielskim)

"Most Dangerous Mafia Group In The World, How Powerful and How They Control The World"

Istnieją różne organizacje typu mafijnego rozproszone po całym świecie, które są zaangażowane we wszystkie działania przestępcze, takie jak Triada, Solon Sivaskaya Bratava, Dawood Ibrahim D-Company, Galf Cartel, The Sinaloa Cartel, The Ndrangheta, La Cosa Nostra i The Yamaguchi-gumi.

Ich głównym zadaniem jest przemyt narkotyków w Ameryce i Europie, ale popełniają przestępstwa takie jak morderstwo, wymuszenia, napaść, przemyt, terroryzm, nielegalny hazard, pranie pieniędzy, przemyt broni, oszustwa, porwania i rozboje.
Przetrwanie przeciwko organom ścigania i adwersarzom jest dla nich ogromnym wyzwaniem.

Z tego wideo dowiemy się o działalności niektórych z potężnych organizacji mafijnych.

(automatyczne tłumaczenie tekstu z "Opisu" pod filmem)

"Most Dangerous Mafia Group In The World, How Powerful and How They Control The World"

https://m.youtube.com/watch?v=sKaPQtVJbN0

Portret użytkownika Endymion

Oj przepraszam, jestem na

Oj przepraszam, jestem na bieżąco z TVPiS. Według obliczeń asteroida zmieni prędkość o 3,48mm na kilometr/godzinę, za 4 lata doleci kolejna sąda i sprawdzi, czy to się potwierdzi.. serio??? oni tak mówią!!!! Mamy XXIw. i wysoce zaawansowana sąda NASA lecąca kilka lat powinna w ostatniej chwili wystrzelić modół zwiadowczy, który obfotografuje uderzenie i zbierze niezbędne dane do dalszej analizy. To co stało się potwierdza tylko, to co wiem od dawna. Tam jest spektakl. NASA to teatrzyk za olbrzymie pieniądze podatników amerykańskich.. Niczym Baltic Pipe.. Właśnie oglądam otwarcie rezydenta Usraela czyli Dudusia.. komuś pogratulował i wszyscy biją brawo, a ten doceniony siedzi.. koło? kto najbardziej kalskał? Jerzy Buzek.. hehe.. jedna mafia.. do pieca wrzucisz wszystkich, będzie kilka ofiar postronnych, ale znaleźli się tam.. szkoda czasu i pieniędzy na odsiewanie robaków z worka ziarna, cały worek ziarna należy spalić.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika KittySlayer

Rewolucja przemysłowa w

Rewolucja przemysłowa w Anglii oraz Szkocji zaczęła się około 250 lat temu i zakończyła po 80 latach.

Zaowocowało to wieloma pozytywnymi zmianami i w efekcie wzroście zamożności mieszkańców wyspy oraz pozycji UK na arenie międzynarodowej.

Przy okazji wykarczowano prawie całą wyspę i pozbawiono się lasów
i tak pozostało do dzisiaj - jeżeli ktoś miał z UK do czynienia to widział a raczej nie widziałem zalesianych terenów, przez parę ładnych lat widziałem dosłownie parę miejsc gdzie coś tam sadzono ale tego jest tak niewiele, że równie dobrze mogliby sobie to darować - Ja w każdym razie w UK spaceru po lesie nie zaliczyłem.

Las to naturalne środowisko życia wielu zwierząt ale i różnych roślin a skoro jego nie ma to  i nie ma się co dziwić, że w ostatnich 200 latach tyle zwierzaków czy jakiś roślin wymarło a wymrze jeszcze więcej, bo nie każde stworzenie to szczur czy inny karaluch, który może żyć z ludżmi.

W zasadzie, to trochę się dziwię, ze sobie jakiejś części lasów nie odtworzyli ale to ich interes, że tak powiem.

 

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Wołowina

Przecież to są najgorsze

Przecież to są najgorsze kurwy i zło tego świata. Brytyjczycy miali zawsze w sobie coś ohydnego, rozpierdolili się na wszystkich kontynentach jak chwast i zawsze narzucali swoją politykę wszystkim. Testowali na ludziach różne kary śmierci i wyniszczali kultury kolonializmem, jakby wszystko było ich i im się należało. USA to ich dzieło, które przerosło mistrza, gdy połączyli siły z eskimosami, bo więcej się ich tam mogło pomieścić. Ich język natomiast jest taki robotyczny, jakby bez charakteru. Opowiedz żart po angielsku, nie będzie wcale śmieszny. Nie tak jak np. w naszym języku.

Portret użytkownika WszystkoW

W ciągu ostatnich 200 lat w

W ciągu ostatnich 200 lat w Wielkiej Brytanii wyginęło ponad 400 gatunków. CZEGO GATUNKÓW ???? zwierząt ? bo nie napisałeś ADMIN a jak już piszesz tytół to pisz zrozumiale dla czytelnika. GATUNKÓW ? jakich??? zwierzęcych ludzkich czy ufolódków . ADMIN jesteś jeszcze w przedszkolu czy masz trudności z mózgiem ??

Portret użytkownika oswiecony77

stracicie wszystko majatki

stracicie wszystko majatki dobrobyt bedziecie zebrac az zrozumiecie ze to nie wszystko Poznacie prawde a ta was wyzwoli Doprowadza was do skrajnosci ale to dobrze wypalicie ego Bedziecie rowni sobie az do pewnej chwili Nie bedziecie mieli co jesc bedziecie w amoku bez kierunku Stracicie kierunek polityczny religiny Zobaczycie obraz nedzy tego swiata Ale kto szuka ten znajdzie kazdy ma swoja epoke Tam bedzie inaczej szukaj prawdy https://www.youtube.com/watch?v=VAZTKctwxZ4 Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Skomentuj