W ciągu ostatnich 10 lat, w Afryce Środkowej wybito 70% słoni

Kategorie: 

Źródło:

Popyt na kość słoniową i sproszkowany rób nosorożca spowodował, że populacja tych zwierząt gwałtownie spada. Kraje afrykańskie niestety nie są w stanie poradzić sobie z dobrze zorganizowanym czarnym rynkiem skupiającym kłusowników i handlarzy tymi dobrami, przeważnie na rynek azjatycki.

 

W Parku Narodowym Nairobi dokonano w sobotę uroczystego zniszczenia rekordowo dużej kontrabandy zawierającej między innymi kość słoniową i rogi nosorożca. Wszystko odbyło się na oczach szefów afrykańskich państw. W sumie zniszczono towar o łącznej wartości 172 milionów dolarów.

 

Ogień pod tym wyjątkowo wartościowym stosem podpalił sam prezydent Kenii, Uhuru Kenyatta. Impreza stała się najbardziej znaczące działaniem przeciwko kłusownictwu w tym regionie świata. Było to też największe jednorazowe spalenie nielegalnych trofeów myśliwskich w historii.

 

"W ciągu ostatnich 10 lat straciliśmy 70% słoni w Afryce Środkowej. Słoń to legendarna postać naszego kraju. Jeśli nie podejmiemy działania teraz, ryzykujemy całkowitą utratę tego wspaniałego zwierzęcia. " powiedział Prezydent Kenii Uhuru Kenyatta

 

To już czwarty raz od 1989 roku, gdy w Kenii rytualnie spalono produkty kłusowników. Strażnikom parku narodowego zbudowanie stosu dla 105 ton kości słoniowej, 1,35 ton rogów nosorożca, skór egzotycznych zwierząt i drzewa sandałowego, zajęło tym razem aż 10 dni.

 

Słonie są poważnie zagrożone już od jakiegoś czasu. Wyliczono, że co 15 minut, dla cennych kłów zabija się kolejnego słonia. Z kolei nosorożce giną ze względu na wiarę Azjatów w działanie sproszkowanego rogu jako afrodyzjaku. W ubiegłym roku zabito rekordowo dużo nosorożców afrykańskich, bo aż 1338 i jest to niechlubny rekord poprawiony po raz szósty z rzędu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika debaucher

Czyli słonie tak czy siak w

Czyli słonie tak czy siak w końcu wyginą.Dlatego,żeby je zobaczyć,trzeba będzie wspierać ogrody zoologiczne i przede wszystkim te pierdol.ne cyrki!Bo gdzie zobaczysz jak to dumne zwierze odpierd.la kretyńskie sztuczki po odpowiednim "wytresowaniu" przy użyciu prądu??

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Skomentuj